Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

''bu karbon ne zaman kırılacak bakalım ''

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Kudret Kurtcebe tarafından paylaşıldı.

1. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    13 kez kartepeyi aldı bu kadro,bir çok 200 km 'ler alındı 2008 mart ayı sonunda alındı,,2530 yuro idi yuro o vakitler 1.87 idi 4750 lira idi, keş para ile 4500 'e aldım ,
    evet kendini çok amorti etti desem yalan olmaz ,o vakitler motor alırdım ama hikaye tabi motor bana pahalıya gelir idi zati 1976 da başlayan bisiklet merakı olduğu için pekte motor almak istemedim yıllarca ama 1987 de bi adet honda goldwing 1000 cc aldım 280 kilo idi fakat ölümüm şahane olacağından onu sattım ..
    araba filan hiç almadım ,bir çok bisiklet aldım ikinci elden sattım,
    değişikliklere gittim fox yüzlüğü 500 liraya sattım ,aliminyum çatal takılınca farketti fox yüzlük sadece sert arazide işe yarıyor idi ,ama asfaltta gereksiz ağırlık idi 1 kilo 540 gram idi ,aliminyum çatal 810 gram arada bayağı fark var tabi,,evet 26 jant iken jantlar cross-ride idi on numara 26 jant idi asla akort sorunu olmadı valla 28 jantların varmı acaba akort sorunu olmayan ve cross-ride 'lar kadar dayanıklı olacak araştırmak lazım tabi,,,
    öne çatalı takınca v-break oldu sistem,
    aslında cyclo cross freni düşündüm, ben onlara yengeç fren diyorum ,diskli frenlerden artık kaçıyorum
    arkayı kurtaramadık çünki karbondan çıkıntı yok ..mecburen disk fren oldu ,arkayı çok sert yapmıyorum fren olarak önüde,
    çok sert fren açıkça işime gelmiyor ,,,,
    daha değişiklik olurmu ?
    düşünüyorumda bence yeterli artık ,alexrims jantlar biraz ucuz mal bu yüzden en ufak bi çarpmada akort yengen oluyor,
    evet 50.000 km 'yi çoktan geçti kadro ama hakikaten dayanıklı bir karbon çıktı ,
    sürücü hatası ,çok sert önden vuruşlar olmadı ,sert arazilerde sürüldü kadro banamısın demedi çünki mtb kadrosu idi bu kadro,
    artık sert arazi yok sadece asfalt-stabil yollar-düz toprak zeminler bana yetiyor,700x 32 teker cst
    önce maxxis over driver kullandım 100 lira idi toplamı ama şimdi 240 lira alacağımı zannetmiyorum hele bi aşağı insin fiat düşünürüz...maxxisler iyi idi 2 yılda 2 patlak oldu içten korumalı on numara lastik idi..
    boyum 1.74 bisiklet kadro 18.75 inç large kadro tam bana göre bacak boyum 83 cm ne boyun ağrısı ne de başka bi şey oldu....
    nazar değmesin diyelim bi 50.000 km daha yapalım bu bisiklet ile ,hedef bu...

bisikletin son ağırlığı 10 kilo 900 gram jantlardan ötürü 26 jant iken 10 kilo 700 gram idi ...

2. BFOkuru

BFOkuru Onursal Üye

Seviye:
    Önce sana sonra bisikletine 40 kere maşallah abi....

3. Gün A.

Gün A. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    maşallah kudret abi :)

senin yaşına kadar binmek bize de nasip olur işallah...

4. erdem arda

erdem arda Yeni Üye

Adı:
    Mustafa
    Bisiklet:
    Drag
    Seviye:
    Maşallah Kudret abi, Nazar değmesin inşallah bir 50.000 km daha takipdeyiz

5. Cycmode

Cycmode Life Behind Bars

Bisiklet:
    Pinarello
    Seviye:
    Müthiş diyorum Kudret abi...O bisikletede hiç bir şey olmaz sanada TAŞ gibisiniz. Nice kilometreler sizi bekler...