Bu kadroyu bilen var mı? Markası, modeli vs

Silent

Üye
Tepki
49
İsim
Cenk B. KARADAG
Bisiklet
Bianchi
@JusTiMe ne demek rica ederım bosuna ugrasmayın diye derim 27 markaya mail attım sadece 4 tanesi cevap verdi aklınızda olsun.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Scudo

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
@Silent isterseniz inşallah bulursunuz :)

Silent

Üye
Tepki
49
İsim
Cenk B. KARADAG
Bisiklet
Bianchi
@JusTiMe ben markasını ve modelini bulamadıgım kadroları genelde elden cıkarıyorum yani birtek fixed projem var kafamda onun için sıradan birşey kullanabılırım belki.

• Beğen
Tepkiler: JusTiMe

furkantrojka

Forum Bağımlısı
Tepki
1.142
İsim
Furkan
Bisiklet
Diğer
@Murat Cömez Kadronun öyle çok kaliteli bir şey olmadığı hem işaret ettiğiniz gibi işçiliğinden hem de ağırlığından belli, ben sadece belki bir bilen vardır diyerek modelini merak ediyorum. Kadroyu orijinal olarak tekrar toplamak, değerliyse satmak falan gibi bir planım yok. Sadece merak işte. :)

@JusTiMe Kadronun altında ne yazık ki bir seri numarası yok. Parçaların neredeyse hepsinin üzerinde markası var. Dandik sele borusunun sele bağlantı noktasında bile ne olduğunu bulamamış olsam da "patent marin" yazıyor mesela ama, kadroda hiçbir iz, amblem, marka, sayı yok.

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Benim bu kadromun dogrulugunu anlamak adina firmaya mail atmadim ne.gerek var ben onu oyle sevdim zaten.keh keh keh2016-08-13_01-12-54_HDR (1).jpg

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Gayet güzel duruyor bisiklet valla bi tane de şunlardan olsun istiyorum :D Param olsa 200 300 lira bu tarz eski bir şey alacağım ilk fırsatta :D

yasrasari

Üye
Tepki
27
İsim
yaşar sarı
Bisiklet
Bergamont
bence marka sana kalmış :D

zengardo

Üye
Tepki
6
İsim
Agit Çelik
Bisiklet
Merida
Merhaba arkadalar 1.5 yildir kullandigim bisikletimin kadro markasini bilmiyorum.Bir tanidigim tarafindan spora devam edebilmem icin verildi.Kendisi cok onceden aldigi icin hatirlamiyor evde sadece trainerda antrenman yapmak için kullanıyormuş.Markasini bilen varsa yazabilirmi. Bisikletin pedal kısmının üstünde Everest yaziyor sadece.

IMG_20170830_174733.jpg IMG_20170830_174743.jpg IMG_20170830_174719.jpg

Bilen birisi vardir umuduyla bekliyorum .Markasini ogrenirsem stickerini yapistircam yeniden boyayip.

Hkmt

Üye
Tepki
37
Bisiklet
Specialized
@zengardo Google'da "everest road bike", "everest road racer" diye aratınca şöyle bir japonca siteye ulaştım: (link)

Anladığım kadarıyla bu bisikletler Tsuchiya Seisakusyo adında japon bi framebuilder tarafından yapılmış, kendisi 48'den 70'lere kadar bisiklet imal etmiş anlaşılan. Bu sitede (link) bisikletlerin katologu mevcut ama resimler bende açılmadı.

zengardo

Üye
Tepki
6
İsim
Agit Çelik
Bisiklet
Merida
@Hkmt arastirmaniz icin tesekkur ederim.Bakiyorum da bianchi ninde everesti var sizin dediginiz japon markada benziyor birde ritchey ler onlarin gorselini buldum.images.jpg 7890581652_dbe14319a8_b.jpg

• Beğen
Tepkiler: Hkmt
Tepki
1
İsim
emil alverdiyev
Bisiklet
Cube
IMG_1790.JPG Merhaba arkadaslar ben cube kullanicisiyim bu cubenin hangi modeli?

Tepki
12
İsim
Emre
Bisiklet
Giant
Model kadro motobacane olabilir
Sachts huret onlarda daha çok mevcut ve motobacane kullanımı yaygın

karanbatu

Forum Demirbaşı
Tepki
993
İsim
Batu
Bisiklet
Fuji
Uzun zamandır çocuk koltuğu takmak ve ufak tefek işler için apartman girişine bağlamaya çekinmeyeceğim ucuz yollu iş görür bir bisiklet alma niyetim vardı. Dün çok eski bi bisiklet buldum 28 jant ve amortisörsüz olduğu için fiyatı da uygundu aldım. İnternette aradım ama benzer bişey bulamadım bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim. Kadro ilginç bir şelilde kaynaksız geçme şeklinde birleştirilmiş

Dosyalar

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.305
Bisiklet
Scott
@karanbatu "Kaynaksız geçme" diye tabir ettiğiniz birleştirme metoduna "Lugged Brazing" deniyor. Borular, lug denen eklem parçaları kullanılarak birleştiriliyor ve dışarıdan ısıl işleme tabi tutuluyor.

• Beğen
Tepkiler: Cuneyt Erkman

karanbatu

Forum Demirbaşı
Tepki
993
İsim
Batu
Bisiklet
Fuji
@Mehmet Altuğ Teşekkür ederim ilginiz için. Bende araştırdım biraz netten ama birebir aynısını bulamadım. Pegouot'un deman modeline benziyor baya ama tam aynısı değil. Çamurluk üzerindeki çıkartmada "velos motos, otto haberli, biel bienne" ibareleri yazıyor alt boruda da "pantera" yazıyor. Pantera model bir bisikletde buldum marka aynı modeli de çok benzer ama birebir aynı değildi.Her ikisininde linkini ekliyorum.
(link)
(link)

Değiştirici Hurret sachs, fren kolları weinman 810, bagaj ve ayaklık pletcher bu arada ayaklığı çok beğendim. Çamurluklar orjinal, aynakol milinde L harfi var orjinal mi bilmiyorum. Model yılını merak ediyorum bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

Dosyalar

Genç89

Daimi Üye
Tepki
276
Bisiklet
Merida
@karanbatu Bisikletiniz cidden çok güzelmiş şahsen almış olsaydım böyle bir fıstığı, birincil bisikletim olarak bile kullanabilirdim. Acaba ne kadara aldığınızı öğrenebilir miyim ?