Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu Kadro Kıymetli midir?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında umito tarafından paylaşıldı.

1. umito

umito Üye

Seviye:
    Merhaba;

Bu kadroyu bugün aldım.Hoşuma gitti.Uzun zamandır Bir fixie toplamak istiyorum.Sizce yapacağım masrafa değer mi? Bu kadro işime yarar mı?

Şimdiden teşekkürler.

IMG_2133.JPG IMG_2134.JPG IMG_2135.JPG IMG_2136.JPG IMG_2137.JPG IMG_2138.JPG

Ekli Dosyalar:

2. Berk Mercancı

Berk Mercancı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Kadronuz çok güzel ancak drop-out'lar sanırım dikey. Bu yüzden gerdirme payı yok ve zincir ya kısa gelecek ya da bol kalacak. Ama bu tarz drop-out'lu kadroları da fixed gear'a dönüştürenler var. Biraz zahmetli ve elinizde malzeme olması gerekir..

Uğur S. ve umito bunu beğendi.
  3. umito

umito Üye

Seviye:
    Ya gerçekten ben o konuyu atlamışım , drop out problem olacak ,ben farklı bir kadro üzerine araştırmaya devam edeyim.teşekkürler.

4. Berk Mercancı

Berk Mercancı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    @umito İmkanınız varsa deneyin derim. Atıyorum 42/16 oranını denediniz zincir biraz kısa geldi. Half link denilen yarım zincir baklalarından eklersiniz belki tam gelir. Olmazsa aynı orana yakın olan 48/18'i denersiniz, olmazsa half link denersiniz yine. Bu şekilde kombinasyonları denemek lazım bu kadroyu fixed gear yapmak için.

umito bunu beğendi.
  5. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:
    Selam,
    Kadro set'in drop-outları @Berk Mercancı 'nın da bahsettiği gibi semi-vertical droplarında dolayı fixie bir dönüşüm için drive-train üzerinden tölerans edilmesi gereken dişli ayarlamaları ve kullanılacak zincire göre gerginliğin hassas ve tam kararında olması gerekir, ki bu konuda da half-link bir zincir kullanımı bir noktada yardımcı olabilir.
    Kadronun durumuna gelince orta ve biraz ortanın üzeri bir işçiliği var gibi, künye ise sonradan yapıştırılmış. Columbus Thron bir yana custom modeli olması malesef ki olanaksız.
    Kolay gelsin.

umito ve Berk Mercancı bunu beğendi.
  6. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    Merhaba,

Kadronuz güzel bir kadro. Ben bir yol kadrosunu bir fixie ye dönüştürme fikrinden eskiden beri hoşlanmıyorum ancak yine de yardımı olursa dönüştürebilmek için bir fikir vereyim. Aşağıda resmini eklemiş olduğum "fixie chain tension" lar ile bu tip drop-out bulunduran kadroları singlespeed olarak kullanabiliyorsunuz. Bunları çeşit çeşit tasarımlarda bulmak mümkün. E-bay gibi siteler üzerinden temin edebilirsiniz.

Enginkale, Serden Us ve umito bunu beğendi.
  7. umito

umito Üye

Seviye:
    Siz daha iyi bilirsiniz tabi ama google da aradıgımda Columbus Thron diye bendeki kadronun aynısı cıkıyor yani orjinal oldugunu düşünmekteyim.

image.jpg image.jpg

8. Ahmet A. Atalay

Ahmet A. Atalay b,Twin

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Yerinizde olsam yol bisikleti olarak tamamlardim. Plastidip boya ve sticker yenileme ıle mükemmel olur

umito ve Efe Cycler bunu beğendi.