Bu kadar hasar normal mi?

Tyler

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Eray I
Bisiklet
Merida
Merhaba Arkadaşlar,
Haftasonu belgrad ormanı gezisinde sanırım yaprakların arasında taş veya benzeri birşeye takıldım ve jant 3 yerden kırıldı, yamuldu.
Bisikletim Ghost Se1000, bu hafta servise gideceğim ama bunu garantiden yaptırırım sanırım diye düşünüyorum. Bu kadar basit bir kazada bu kadar büyük hasar normal mi? Kaza anı videosu da aşağıdadır

(link)
(link)

Scudo

Gokalp Gokmenler

Forum Bağımlısı
Tepki
348
Bisiklet
Giant
Geçmiş olsun baya kötü olmuş. Sanırım jantınızda daha önceden de bir akort bozukluğu hafifte olsa varmış, ormanda yaptığınız sürüş sırasında jant daha da zorlanınca o yükü kaldıramayıp kırılmış. Bence hasarı garanti kapsamında yaptırma şansınız yok, kullanıcı hatası olarak değerlendirilme ihtimali çok yüksek olan bir durum. Tabii siz yine de bir şansınızı deneyin.

Tyler

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Eray I
Bisiklet
Merida
teşekkür ederim. Ben de eve gelince farkettiğim çizikler ve morarmalar dışında pek birşey yok :)
bu kadar hasarın olmaması gerektiğini düşündüm. grubumuzdaki gurular da aynı şeyi söylediler, bir de forumun fikrini almak istedim. Servisin cevabını buraya da yazacağım.

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Geçmiş olsun...Bu kadar hasar ancak jantın yere paralel olarak çarpmasıyla olur.Birde garanti kapsamına gireceğini sanmıyorum aynı olayı ilçemizde bir kişi yaşamıştı 100 liraya yeni jant ördürdü.Sedona jant ve telleri göndermişti.

Ekrem Yılmaztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
477
Bisiklet
Cube
hocam geçmiş olsun çokta güzel gidiyormuşsunuz valla üzüldüm izlerken.hızınız biraz var ama bu kadar hasar bana fazla geldi,garanti konusunda da kesin konuşmamk lazım benim gördüğüm markanın keyfine bakıyor böyle işler.siz servisi ikna edin,garantiye girmez vs derse başka yere gidin zorlamadan olmuyor maalesef bizde

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Geçmiş olsun. Garanti kapsamında yaptırabilme ihtimaliniz çok düşük. Çünkü kaza yapmış bir bisiklet var ortada ve kazaya neyin sebep olduğunu yetkili servise söylemeniz gerekir. En azından bir tahmininiz olması ve bu tahminin garanti kapsamında olan bir aksaklık olması gerekir. Devrilmeden hemen önceki ses sanırım jant tellerinin arasına bir dal parçası girdiğini gösteriyor. Bunu teyit etmek için maşanın kadroya yakın kısmında sıkışma hasarı var mı diye kontrol etmeniz yeterlidir...

Tyler

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Eray I
Bisiklet
Merida
Teşekkürler, full hd kaydını dikkatlice izlemeye çalışıyorum, hatta servise de izleteceğim, ancak hasar sonrası baktığımda jant ile dış lastik arasında yapraklar olduğunu gördüm, sanırım bunlar kaza sonrasında girdi. Düşürmeye neden olan şeyin yerdeki tümsek olduğunu düşünüyorum :) kaza sırasında yavaş izlerken gördüğüm ilk önce sağ elimin elçikten istemsiz kalktığını farkettim. Yerde taş vs. yoktu sadece ıslak çamur. Gideceğim servis ise burda ismini vermeden belirteyim ghost'un bisikletini piyasa fiyatının çok üzerinden satan bir yer. Benim de çok ümidim yok ama bu kadar da çabuk dağılmamalı diye düşünüyorum. MTB'ye başlayalı 5 ay oldu sonuçta junior'ım, tecrübeliler yönlendirirse sevinirim

(link)

ddinc

Üye
Tepki
11
İsim
DİNÇER KARADAYI
Bisiklet
Merida
geçmiş olsun, kesinlikle hakkınız arayın bence hata jant setinde insanlar ne yükseklikten atlıyorlar herhangi bir şey olmuyor, böyle saçma şeymi olur. iyi pedallar.

• Beğen
Tepkiler: Tyler

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Öncelikle geçmiş olsun.

Olay anının videosunun olması sizin için iyi olmuş bence, servis "sen bununla kayalıktan atlamışsındır, patikada taşa vurmakla böyle olmaz" gibi bir bahane ile tamir etmeyi reddedebilirlerdi. Garanti belgenizi okuyun, eğer orda "bisikletin sürüldüğü yüzeyin bozukluğundan kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışındadır" gibi bir madde varsa servisin insafına kalıyorsunuz; müşteriye değer verdikleri için ve bisikleti amacına uygun kullanırken başınıza bu olay geldiği için garantiden yapabilirler, yapmak işlerine gelmediği için de yapmayabilirler.

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
amortisöre rağmen bu kadar yamulması çok ilginç. çarpma anında oluşan baskıyı amortisör büyük oranda almalıydı. kilitli falan mıydı yoksa :S

size bişey olmamış neyseki

Tyler

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Eray I
Bisiklet
Merida
Merhaba;
Ghost SE 1000'in amortisörleri zaten kilitsiz diğer bileşenleri de en alt düzey zaten. Almanya Ghost'a yazdım çukura girmişsiniz galiba diyor, dağ bisikletini asfaltta kullanmak için almadım sonuçta. Haftasonu servise götürüyorum diğer gelişmeleri burdan da yazacağım

Tyler

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Eray I
Bisiklet
Merida
@A.Taha TERCAN

Hocam, geçen cumartesi servise verdim. Kitapçığında jant yamulması garanti kapmasına girmediği yazıyordu ancak jant kırılması, çatlaması doğal olarak giriyor bu durumda.
Servisteki arkadaş da jant kırılması yazdı. Sanırım fabrikaya gidecek ürün, 15gün kesin beklerim gibi geliyor

• Beğen
Tepkiler: Çağlayan

Tyler

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Eray I
Bisiklet
Merida
Accell onaylamış, garanti kapsamında değiştirecekler. Çektiğim video'nun ve Almanya ile de görüşmemim sanırım etkisi olduğunu düşünüyorum., Jant bekleniyormuş. Muhtemelen önümüzdeki hafta almış olacağım. Benzer bir durum (jant kırılması) başka birinin başına gelirse (ki umarım gelmez) garantiyi zorlamalarını tavsiye ederim.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Eray I

Yani nasıl şimdi dostum çizik ve morarmaları eve gidincemi farkettin şimdi. Afedersin ama bisiklet üzerinde uyuyormuydun. Jant resmen akerdeona dönmüş bir tek cigulinin çalması eksik kalmış. Sen buna takılma demişsin ama bu resmen impact is imminent.

Tyler

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Eray I
Bisiklet
Merida
evet uyuyordum

Tepki
15
Bisiklet
Merida
@Eray I

Zorlamakla alakası yok eray bey. Accell bike malını arkasında bir firma. Garantisi bitse bile bisikletinizin onuda değiştirirler ;)

• Beğen
Tepkiler: Tyler

Gokalp Gokmenler

Forum Bağımlısı
Tepki
348
Bisiklet
Giant
Accell bisikleti gerçekten tebrik etmek gerek. Ben müşteri memnuniyeti olayına bu kadar saygısı olan başka bir firma tanımıyorum. Geçtiğimiz yaz benim garantisi dolmuş olan Whistle Miwok kadrom çatlayınca hemen yenisi ile değiştirmişlerdi. Sizin yaşadığınız olayda gösteriyorki Accell Bisiklet müşteri memnuniyeti konusunda 1 numara.

• Beğen
Tepkiler: Tyler ve Sanberk E