Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu iki kask arasındaki fark nedir? (Prowell)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında yigit ozmen tarafından paylaşıldı.

1. yigit ozmen

yigit ozmen Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba, önce kısa özet geçeyim... Bianchi Touring şehir bisikletim var ve genelde izmir sasalı arası bisiklet yolunda sürmek üzere zaman zaman trafiğe de çıkan biriyim.

Kaskların, yol, şehir ayrımını bilmiyorum ve zaten sahilde gördüğüm herkesin kafasında da az sonra atacağım linktekilere benzer kasklar mevcut.
    Bu 150tl yi geçmeyecek önerinizi almakla beraber şu iki kask arasındaki farkın ne olduğunu öğrenmek istiyorum;

kessbisiklete yürüme mesafesinde olduğum için gidip oradan alabilirim de.

Prowell f-66m http://www.kessbike.com/termal-kiyafetler/kask/prowell-f-66-m-kask#.VwY0m6SLSHs
    Prowell r-66m PROWELL KASK R-66 M

Bu iki kaskın farkı nedir acaba?

Bir diğer soruma gelince, amazon.com da giro markalı ve schwinn markalı kasklar var. Onlar daha mı iyidir?
    Almaya değer mi?Yoksa ortalama bu bütçe aralığında bu prowell ler güvenlik sağlar mı?

2. Kaan.Özçelik

Kaan.Özçelik Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Google'a sorunca aşağıdaki linkler çıktı:

www.prowellhelmets.com/2016/f-66.html
    www.prowellhelmets.com/2012/r-66.html

Sayfalar açılmıyor.

Ürünleri tanımıyorum ama Prowell'in sayfasında biri 2012 diğeri 2016 alt başlığı ile açılınca ben durup bir düşünürüm doğrusu :)

poet bunu beğendi.
  3. yigit ozmen

yigit ozmen Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Evet site acilmiyor ne yazik ki

4. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Prowell mi allah düşmanımın başına vermesin.

5. yigit ozmen

yigit ozmen Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @mehmetsunu nedenini de açıklar mısınız? ve başka tavsiyede de bulunur musunuz?

6. ALİ@

ALİ@ Tech Support Technicial

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Merhaba Yiğit Bey,

İki kask arasında herhangi bir farklılık yok aynı ürün ikiside. Benim tavsiyem Budur iki arkadaşım kullanıyor bu kaskı gayet memnunlar.
    @yigit ozmen

yigit ozmen bunu beğendi.
  7. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Sen mankurtları bilirmisin yiğit veya mankurt olmayı. Çinliler hun esirlerinin şimdiki tabirle aklını almak için yaş deve derisini başlarına geçirir güneşte kurumasını beklermiş. Güneşte kuruyan deri bir süre sonra başı sıkar ve insanı çıldırtırmış. Şimdi forum ahalisinin bir kısmının neden çıldırık olduğunu ağnadınmı. Yani prowell modern zamanların mankurt başlığıdır ona göre ayağını denk al aklını başına devşir ve bu dalgamotordan uzak dur.

Eroseros bunu beğendi.
  8. yigit ozmen

yigit ozmen Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  9. bsklt07

bsklt07 Kıdemli Üye

Adı:
    tuğrul
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bell crossfire alabilirsin ben memnunum

10. yigit ozmen

yigit ozmen Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @bsklt07 aldım hocam, cratoni c-base

11. sspl

sspl 8240 Km'de Kısa Bir ara

Adı:
    Emre
    Seviye:
    Prowell'e niye bu kadar gömdünüz ki? Ben 2 yıldır kullanıyorum piyasadaki bir çok markadan da başarılı buluyorum. Gayet f/p ürünüdür prowell kaskları..

12. yasirkidil

yasirkidil Kıdemli Üye

Adı:
    Yasir
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @sspl bu elektronik değil ki f/p derken neyi kastettiniz kaza vs. geçirdiniz yada test amaçlı parçalamaya çalıştınız galiba yoksa kaskın performansını nasıl ölçebilirsiniz ki :hhhhhh:

13. sspl

sspl 8240 Km'de Kısa Bir ara

Adı:
    Emre
    Seviye:
    @yasirkidil ne demek istediğimi gayet iyi anladığınızı düşünüyorum. F/P ürünü demek sadece darbeleri emiyor demek olarak algılama. Havalandırması, ayarlanabiliyor olması, materyal kalitesi gibi şeyleri de düşün "performans" adı altında. 150 liralık köpük kasklar en ufak darbelerde parçalanırken 70 liraya aldığım prowell 10 metreden taş zemine düştü çizikleri dışında hasarı yok. Çok şahit oldum bu gibi şeylere. Yoksa kaskı trainere koyup kadans yaptırmadım yani performansını ölçerken ;)

yasirkidil bunu beğendi.
  14. yasirkidil

yasirkidil Kıdemli Üye

Adı:
    Yasir
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @sspl bende prowell kullandım hatta düştüm kafayı yere vurdum bi süre afalladım belki de aldığı darbeyi eşit bir şekilde dağıtmadığı içindir orasını bilemem kask olarak görevini iyi yapıyor mu eps bir kaskla da düştükten sonra kıyaslama yapabilirim ancak kaskın peformans anlamında asıl kullanım amacı olası darbelerde kafatasını korumak içindir yani dediğiniz havalandırması, ayarlanabilir olması bunlar çoğu kaskta olan şeyler forumdaki çoğu kişi gezi ve spor amaçlı biniyor bisiklete yani yarışan sayısı azınlıkta o yüzden bizim için performans anlamında darbeye ne kadar dayanıklı olduğu önemli, materyal olarak çoğu kask markası eps kullanıyor prowell epu kullanıyor o yüzden darbe aldığında parçalanmıyor olabilir

epu ve eps hakkında kısa bilgi (alıntıdır):

epu:Expanded Polyurethane (Genişletilmiş Poliüretan), ayrıca PU olarak da kısaltılır. EPS’ye benzer. Yoğun, iyi ve eşdağılımlı bir yapıya sahiptir. EPS’den daha ağırdır ve daha katı bir izlenim verir. Birçok EPU ürünü Tayvan’da yapılmaktadır, çünkü toksik atık çıkaran imalat süreçlerine, tüm diğer ülkelerde yasak olmasına rağmen Tayvan’da -ne yazık ki- izin verilmektedir.

eps:Expanded Polistyrene (Genişletilmiş Polistiren) en sık kullanılan köpük türüdür.Kimyasal ve fiziksel özellikleri ile ilgili ayrıntıları buraya almayacağız. Ancak biz bisikletçileri esas ilgilendiren çevre yönünden bakarsak, kasklarda kullanılan EPS, genelde geri dönüştürülmez. Sebebi, kalite kontrolle ilgili sorunların bu durumda artmasıdır. Kasklarda kullanılan köpüklerin birçok türü olmasına rağmen, sert çapmalardaki etkin koruması, üretim maliyetleri, hafifliği ve dayanıklılığı sebebiyle EPS halen en çok tercih edilen malzemedir.

eğer merak eden olursa linkteki sayfayı okuyun derim
    Kasklar Hakkında Her Şey

sspl bunu beğendi.