Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu haftasonu ABANT ve YEDİGÖLLER gezisi

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Tarık DUMAN tarafından paylaşıldı.

1. Tarık DUMAN

Tarık DUMAN Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,

Birden bire kesinleşen bir olayı hemen yazmak istedim. İki hafta önceki siz sevgili arkadaşlarımın yaptığı 50 kişilik hatta Ankaradaki arkadaşlarıda hesaplarsak 80 civarı arkadaşla yaptığınız abant gezisine bisikletim köyde olduğundan dolayı katılamadığımdan içimde bir uhte olarak kaldı ve Ankaradan pazar günü buluşacağım bir arkadaşımla kendi imkanlarımızla 18-19 kasım hafta sonu oraya gitmeye karar verdik. Ne dersiniz... O kalabalık gezi gibi olmasada bizde en az o kadar eğlenmek istiyoruz.

Gerçi pazar günü ada olayı var orayada gitmeyi çok istiyodum fakat askere gitmeden önce şansımı boludan yana kullanmak istedim. sonuçta adaya her zaman gidebiliriz ama boluya çok fazla zamanım olmaz...

Pazar günü Abantı gezdikten sonra arkadaşım tekrar Ankaraya dönecek. ben ise yanlız olarak ya cumartesi yada pazartesi Yedigöllere gideceğim. Gelecek talebe göre bunu belirleyebiliriz. Bir gece orada konaklayacağım(ız)dan extra bir masraf olmaması için çadır düşünüyorum. Orada çadır kurabileceğim uygun yer varmı biliyormusunuz. ve tahmini pansiyon ve otel fiyatları ne kadardır?

ve en önemlisi bize katılmak isteyen olurmu?

2. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Selamlar, geçen hafta yedigöllere giden bir arkadaşım vardı. Çektiği fotolardan gördüğüm kadarıyla her yer çok ıslaktı. Kendi de şemsiyesiz gezememiş. Halen zemin kurumuşmudur bilemiyorum ancak, nemli ortamda çadırda kalmak sizi üşütebilir veya hastalayabilir.. Dikkatli olun lütfen..
    Kolay gelsin.

3. Tarık DUMAN

Tarık DUMAN Kıdemli Üye

Seviye:
    Selamlar Mesut Bey,

Öncelikle tahmini pansiyon ve otel fiyatlarını öğrenmeyi bekliyorum. Umarım sezon sonu fiyatlardan en makul şekilde yararlanabilirizde bende zorunlu çadırda kalma fikrimden vazgeçerim. Gerçi yerlerin ıslak olması bir gecelik için pek de önemli deil çünkü benim deniz yatağım var :D tabi gelecek katılıma göre şartlarımı zorlar gerekirse 5 yıldızlı bir otelde de kalabilirim :)

verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim

4. a-simetri

a-simetri Kıdemli Üye

Seviye:
    slmlar. merhaba tarik. bak bu gezi fikri de aklima yatmadi degil. simdiye kadar gorme firsatimin olmadigi bi yeri de gormus oluruum. gerci pazar ada var ama askiya alinabilir. benim su gecici is mevzulari var biliyosun. c.tesi sabahtan mi cikalim napalim? ve donus hangi gun olabilir. ona gore bu isyerine soylemem gerekebilir. ve bende cadir yok. alma durumum da en azindan su acele zamanda pek mumkun degil. napabiliriz? gorusuruuz.

5. candede

candede Bisikletkolik

Seviye:
    Hiç boş durmuyorsun arkadaş,Bolu,özellikle yedi göller görülmeye değer. Hani bu fırsatı kaçırma derim.Sağlam giyinmeyide unutma.

(Kardeşim Bulgaristan olayını değerlendirmeye aldın umarım,Bizim 'thıasfalt' Serkan kurban bayramında değerlendirme yapalım diyor ama yüksek olasılık erciyesten yana gözüküyor.2007 sonu için Bulgaristan'a ne dersin.)

''Sevgiyi kuşların kanadına yükleyip gönder bu tarafa.''

6. a-simetri

a-simetri Kıdemli Üye

Seviye:
    valla bos durmamak gerektigini her gecen dun daha iyi kaniksiyorum. hayat bosdursan da durmasan da geciyor. bulgaristan icin ok diyecegim de karadeniz nolacak?:) kurban bayraminda erciyes de iyi. bak ya su duruma program kabariyor. teklifler gelmeye devam etsin:)

7. Tarık DUMAN

Tarık DUMAN Kıdemli Üye

Seviye:
    abi sen yeterki gelmeyi iste. bende çadırı var hemde 3 kişilik :) bende bir tane deniz yatağı ve uyku tulumu var. sanada istersen mat ve uyku tulumu ayarlayabilirim. ankaradan berkde gelmeye çalışıyor. pazar günü kesin oradayız gibi ama ne zaman gideceğimizi bilmiyorum.

bende ilk defa göreceğimden sabırsızlanıyorum. istersen cumartesi yedigöllere gider orayı gezer pazar günü abanta gideriz.
    yada pazar günü abantı gezeriz pazartesi yedigöllere gideriz. her ikiside bana uyar.

adaya ben her zaman gidebilirim diye orayı bu seferliğine askıya aldım.. fakat boluya her zaman gidemem...

8. a-simetri

a-simetri Kıdemli Üye

Seviye:
    berk mi o da mii gelecek vay be. uzun zamandir pedal basmayi dusundugum kislerdendir o da. nasip olmamisti bi turlu. iyi olurr gelebilecekse. aynen ben de bolu tarafina he zaman gidemem... arkadaslardan da durumu uygun olanlar gelebilirse ne mutlu. ayrica bende mat ve tulum var. sorunum sadece cadir.

9. candede

candede Bisikletkolik

Seviye:
    Sevgili Çağrı,bir aksilik olmazsa eğer benim proram netleşiyor.Kurban bayramında önceki hafta Antalya'da tatilldeyim,bir hafta otelden çıkmayı düşünmüyorum.Sabah ve akşam pedal basma hariç.Erciyese gelince 2007 bir gün hafta arası kayak da dahil bisikletlerimizle aşağı inişe geçmeyi düşünüyoruz.Bu geçen seneden aklımızda idi.Büyük ihtimal bunu gerçekleştireceğiz.Bulgaristan'ı ise 2007 kış sezonunda değerlendirmeye almayı düşünüyoruz.

''Sevgiyi kuşların kanadına yükleyip bu tarafa gönder.''

10. Tarık DUMAN

Tarık DUMAN Kıdemli Üye

Seviye:
    oki.. ben çadırı ayarlarım sorun deil.. yanlız berk eğer gelirse sadece pazar gün için gelecek.. cumartesi full çalışıyormuş.... pazar olayını bugün yarın kesinleştirip haber verecek. efet ankara kafilesi ile bende pedallamayı çok istiyorum. malum hep yazışıp çiziştiğimiz arkadaşlar.. pedallaması ayrı bir zevk :)

olmazsa birlitede gidebiliriz... bakim bide benim kanka erhan var... 5 kasım abanta ben gidebilseydim erhanda gelecekti. bide ona sorayım.. belkim oda gelir... cumartesi yada pazar gitme olayına ben ikisine de uyarım.. cumartesi gidersek pazar akşamı eve döneriz. pazar günü gidersek pazartesi akşamı döneriz.

tabii arkdaşlar... katılabilecekler varsa bence hiç düşünmeyin.. sanırım yılın son abant gezisi bu olur... kaçırmayın derim ben :)

11. a-simetri

a-simetri Kıdemli Üye

Seviye:
    can antalyada demek kampa gireceksin ;):D isallah kurban bayrami icin de yapariiz bi guzellik:) bakacam artiik.

tarik simdilik hangi gun gidecegimiz farketmez. buyuk ihtimalle gelecegim. umarim aksilik olmaz. yagmurlu gibiyse gelmem zor olur kislik giysii olayim yok biliyorsuun.

candede bunu beğendi.
  12. Tarık DUMAN

Tarık DUMAN Kıdemli Üye

Seviye:
    evet biliyorum... normal bisikletçilerde elbiseler çok pahalı biliyorum... hatta baktığımız yağmurluk bile 90 ytl idi ki bu beni epey bi aşan fiyat.. bende colleziona gittim ve benim hoşuma giden bi yağmurluk aldım fiyatı ise 40 ytl. benki üzeridne reflektörü yok ama bi terziden alıp onu diktirerbilirim. böylece çok daha ucuza aynı kaliteyi elde etmiş olurum. yarınki gezide bunu giycem yarın bakarsın eğer fiyatta uygunsa hoşunada giderse istsersen sende alabilirsin.

açıkcası benim yağmurdan pek çekincem yok. elimden geldiği kadar bu konuda yardımcı olmaya çalışırım. zaten 2 günlük gidersek ben heybeyide getiririm ve içine bizi yolda mağdur etmeyecek herşeyi koyarım :)

neyse yarın akşamki turda daha ayrıntılı konuşabiliriz..
    görüşmek üzere

13. Tarık DUMAN

Tarık DUMAN Kıdemli Üye

Seviye:
    Selam arkadaşlar,

Yarınki bolu gezisi için tanıdığımız ve saydığımız büyük abilerimizin bazı önerileri oldu. Gelen bilgilere göre şuanda yedigöllerin olduğu yerlerde bisiklet sürülemeyecek derecede buzlanmalar varmış. bunun üzerine sizden Anlaralı arkadaştanda ses çıkmayınca çağrıyla birlikte son bi kez konuşup diğer arkadaşlar ile adalara gitmeye karar verdik. bolu turunu ben askerden geldikten sonraki bir tarihe erteledik. yarın adalarda görüşmek üzere
    sevgiler
    tarık

14. a-simetri

a-simetri Kıdemli Üye

Seviye:
    askerden sonraya, uzak bi tarihe erteledik ama hayirlisi. yola sakat cikmaktansa kendimizi garantiye alarak cikmak daha iyi. adada olmak da gayet iyi. ilerleyen zamanlarda baska guzergahlara gideriz.

15. Tarık DUMAN

Tarık DUMAN Kıdemli Üye

Seviye:
    mutlaka biyerlere kaçarız, bizde o bisikletler, bizdeki o bacak kasları olduktan sonra bize hiç bi yol dayanmaz... :)
    adalarda gerçekten güzeldi... bi sonraki macerada görüşmek üzere
    sevgiler

16. a-simetri

a-simetri Kıdemli Üye

Seviye:
    allah saglik verdikce sureriz tabii kii. kazasiz belasiz olmasi onemli. :D