Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu güzel kış gününde emirgan'a gitmiştim kii...

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Tolga Çelebi tarafından paylaşıldı.

1. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Herkese merhabalar,

Bugün okulun olmamasını fırsat bilip uzun süredir yatan katlanır bisikletim ile Emirgan taraflarına kaçayım dedim.

CAM00163.jpg

Evden çıkıyorum. Sabah saat 9.40

CAM00164.jpg

Saat 10.00 vapuruyla Üsküdar'dan Eminönü'ye geçtim. Bu fotoda Galata Köprüsün'deyim.

CAM00165.jpg

Coming Soon ....

CAM00167.jpg

Dolmabahçe Sarayı tüm ihtişamıyla karşımda duruyor.

CAM00168.jpg

Sarayın hemen yanında çok güzel belediyenin tesisi varmış,boğaza nazır.

CAM00171.jpg

Güzel bir heykel. Atamıza çok benziyor kendileri.

CAM00174.jpg

Ufukta ( ufukta değil aslında dibimde ) ikinci köprü var.

CAM00175.jpg

Köprüyü arkamda bırakırkene.

CAM00176.jpg

CAM00177.jpg

CAM00180.jpg
    CAM00181.jpg

CAM00182.jpg
    Yolculuğumun hedefi olan Emirgan Korusu'na gelip de çalışmaları görünce üzüldüm açıkçası. Sarı Köşk,Beyaz Köşk'e gidemeden Koru'dan çıkmak zorunda kaldım ama mutlaka gezilip görünmesi gereken bir yer. Bahara doğru mutlaka gideceğim birdaha.

CAM00183.jpg

Yokuş aşağı salıp kendimi sahile iniyor ve burdan Beşiktaş vapuruna gitmeye çalışıyorum ama rüzgar sayesinde tın tın modda gidiyor ve turumu sonlandırıyorum.

Strava ; Bike Ride Profile | Keyifli bir kış turu-Hedef Emirgan ( ah rüzgar ah ) near İstanbul | Times and Records | Strava

NOT ; Arkadaşlar yeni vapurlarda,vapurda tanıştığım bir bisikleti arkadaşım bugün çok vahim bir olay yaşadı. Arkadaşlar yeni vapurlarda ki otomatik kapının dışında ki demirlere ( açıkta kalan kısımdaki ) bisiklet bırakmayın lütfen. Kapak kapanırken vapurdaki arkadaşın bisikletini sıkıştırdı ve bisiklet büyük bir hasar aldı,çok üzüldüm kendisine kimse de bizi uyarmadı. Umarım dikkat edersiniz sizinde başınıza gelmesin.

Sağlıcakla kalın arkadaşlar. :)

2. Aydın A.

Aydın A. Üye

Adı:
    AYDIN
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Son bilgilendirme için teşekkürler.