Bu gres göbeğe olur mu?

Arif Sami

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Sedona
Herkese selamlar,

Arkadaşlar bu aralar göbeklerin bakım zamanı geldi. Gres alacaktım, arkadaşlara da sorayım dedim. Bi arkadaşta yıllardan kalma bir gres varmış gösterdi. İçine baktım kırmızı renkli idi. Kutu da pek bilgi yazmıyor. Peki kullanmamda bir sakınca var mıdır? Galiba 3 numara gres... ;)

(link)

Scudo

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.057
Bisiklet
Diğer
siz deki kauçuk lu gres kullanmayın sakın bu gresler sert olur zamanla dahada sertleşir hareketi zorlastirir size sarı gres lazım tere yağı gibidir rengi yumuşak tır kuruma yapmaz bulması zordur ama Başka gres olmaz yinede siz bilirsiniz tabi de.

• Beğen
Tepkiler: Arif Sami

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.057
Bisiklet
Diğer
@BF Okuru

iki gıdım yağa bi dünya para vermeye değmez kaç ml o tüp

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Senin o iki gıdım dediğin yağ bir bisikletin 3-4 yıllık bakımını yapıyor. Neyin reklamını yapıyormuşum bende uyarı alıyorum mustafa, ben bu yağı kullandığım için önerdim. Her önerilen reklam olacaksa senin gibilerle işimiz var ozaman. Forum yöneticileride bunun reklam olduğunu düşünüyorsa ayrılıyorum forumdan.

ali tekintüre

Daimi Üye
Tepki
137
Ya tamam kullan kardeşim ne gresi olursa olsun,gres işte.yıllardan beri çeşit çeşit gres kullandım bişey olmadı.Yeterki bakımı geciktirme.Böyle herşeyin ıcığını çıkarmak birşeye yaramaz.Bizde biliyoruz markayı,kaliteyi.Kullanacak şahsın kriterlerine bakar bu işler.Gres işte adı üstünde.Sıkı pedal çevir o işini yapar.

• Beğen

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.877
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Mustafa Bey, Ali Bey sakin olun lutfen... Bu forumda herkes kendince en dogru bilgiyi, malzemeyi, deneyimi aktarmaya calisiyor. Ali Bey piyasadaki en uygun yagi onermis. Anli sanli bisiklet magazalari bu yagi satiyor. Ama her bisiklete binenin butcesi ayni olmadigi icin kimisi de nalburlardaki nispeten kaliteli ama makul fiyatli yaglari kullaniyor. Bu arada Mustafa Bey forumda bir suru insan "scott, specialized, ghost" bisiklet markalari sayiyor. Malzeme alacaklara "shimano, sram" modelleri ovuluyor linkler veriliyor. Bunlar reklam degilse Ali Bey'in onerdigi yagda reklam olamaz. Eger reklamsa konunun başındaki fotografta bulunan Petrol Ofisi Gres Yagi'da reklam olur. Herkes WD40'dan bahsediyor bakımlarda. Sanki piyasada baska pas sokucu yaglayici ozellikli urun yok mu? Lutfen alinganlikla en kucuk seylerden buyuk sorunlar yaratmayalim. Aksi takdirde burada kimse birsey paylasamaz olur. Marka bisikleti uzerinde fotografla bakim deneyimini/teknigini paylasan da reklam yapiyor olur bu mantikla...
Bu da benim gorusum...

• Beğen

Arif Sami

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Sedona
Herkese teşekkürler, kullanın diyorsunuz yani, benim için önemli olan göbeklerdeki sürtünmeyi en aza indirmesi.

Tepki
0
İsim
Çetin
Bisiklet
Diğer
Merhabalar, bu konu uzun zaman önce kapanmış. Ancak benim de bu konuda bir sorum olacaktı:
CRC white lithium grease bana çok akışkan gibi geldi. Sizce göbeklerde kullanılır mı ?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Vizkozitenin düşük olması özellikle göbekler için iyi değildir. Önemli kriterler sürtünmenin minimuma indirilmesi ve yapışma faktörüdür. Kalsiyum sabunlu gres sürtünmeyi minimuma indirmede en başarılı yağdır bu yağ yapısı itibariyle kendi başına mükemmel kaydırıcı özelliktedir lityum sabunlu gresler kayganlaştırıcı özellik ve suya mukavemet için farklı kimyasallara ihtiyaç duyar bu kimyasallar ise conta ve plastik aksama zarar verebilir. Lityum bazlı gresler piyasada çoktur ve ucuzdur, kalsiyum bazlı gresler genel olarak daha pahalıdır ve daha az bulunur.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Motorex ve shimano gibi kaliteli gres yağları arayanlar benimle iletişime geçebilir ?