Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu gres göbeğe olur mu???

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Arif Sami tarafından paylaşıldı.

1. Arif Sami

Arif Sami Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Herkese selamlar,

Arkadaşlar bu aralar göbeklerin bakım zamanı geldi. Gres alacaktım, arkadaşlara da sorayım dedim. Bi arkadaşta yıllardan kalma bir gres varmış gösterdi. İçine baktım kırmızı renkli idi. Kutu da pek bilgi yazmıyor. Peki kullanmamda bir sakınca var mıdır? Galiba 3 numara gres... ;)

2. Orhanalkaya

Orhanalkaya Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    hiç bir şey olmaz kullanın

Arif Sami bunu beğendi.
  3. mustafa genç

mustafa genç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    siz deki kauçuk lu gres kullanmayın sakın bu gresler sert olur zamanla dahada sertleşir hareketi zorlastirir size sarı gres lazım tere yağı gibidir rengi yumuşak tır kuruma yapmaz bulması zordur ama Başka gres olmaz yinede siz bilirsiniz tabi de.

Arif Sami bunu beğendi.
  4. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Arif Sami ve mustafa genç bunu beğendi.
  5. mustafa genç

mustafa genç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    iki gıdım yağa bi dünya para vermeye değmez kaç ml o tüp

Arif Sami bunu beğendi.
  6. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Senin o iki gıdım dediğin yağ bir bisikletin 3-4 yıllık bakımını yapıyor. Neyin reklamını yapıyormuşum bende uyarı alıyorum mustafa, ben bu yağı kullandığım için önerdim. Her önerilen reklam olacaksa senin gibilerle işimiz var ozaman. Forum yöneticileride bunun reklam olduğunu düşünüyorsa ayrılıyorum forumdan.

Arif Sami bunu beğendi.
  7. ali tekintüre

ali tekintüre Kıdemli Üye

Seviye:
    Ya tamam kullan kardeşim ne gresi olursa olsun,gres işte.yıllardan beri çeşit çeşit gres kullandım bişey olmadı.Yeterki bakımı geciktirme.Böyle herşeyin ıcığını çıkarmak birşeye yaramaz.Bizde biliyoruz markayı,kaliteyi.Kullanacak şahsın kriterlerine bakar bu işler.Gres işte adı üstünde.Sıkı pedal çevir o işini yapar.

Arif Sami bunu beğendi.
  8. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Mustafa Bey, Ali Bey sakin olun lutfen... Bu forumda herkes kendince en dogru bilgiyi, malzemeyi, deneyimi aktarmaya calisiyor. Ali Bey piyasadaki en uygun yagi onermis. Anli sanli bisiklet magazalari bu yagi satiyor. Ama her bisiklete binenin butcesi ayni olmadigi icin kimisi de nalburlardaki nispeten kaliteli ama makul fiyatli yaglari kullaniyor. Bu arada Mustafa Bey forumda bir suru insan "scott, specialized, ghost" bisiklet markalari sayiyor. Malzeme alacaklara "shimano, sram" modelleri ovuluyor linkler veriliyor. Bunlar reklam degilse Ali Bey'in onerdigi yagda reklam olamaz. Eger reklamsa konunun başındaki fotografta bulunan Petrol Ofisi Gres Yagi'da reklam olur. Herkes WD40'dan bahsediyor bakımlarda. Sanki piyasada baska pas sokucu yaglayici ozellikli urun yok mu? Lutfen alinganlikla en kucuk seylerden buyuk sorunlar yaratmayalim. Aksi takdirde burada kimse birsey paylasamaz olur. Marka bisikleti uzerinde fotografla bakim deneyimini/teknigini paylasan da reklam yapiyor olur bu mantikla...
    Bu da benim gorusum...

Arif Sami bunu beğendi.
  9. Arif Sami

Arif Sami Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Herkese teşekkürler, kullanın diyorsunuz yani, benim için önemli olan göbeklerdeki sürtünmeyi en aza indirmesi.

10. cetintaygun

cetintaygun Yeni Üye

Adı:
    Çetin
    Bisiklet:
    Diğer
    Merhabalar, bu konu uzun zaman önce kapanmış. Ancak benim de bu konuda bir sorum olacaktı:
    CRC white lithium grease bana çok akışkan gibi geldi. Sizce göbeklerde kullanılır mı ?