Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bu göbekler hakkında bilgisi olan varmı RİVAL

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Samet Alpak tarafından paylaşıldı.

1. Samet Alpak

Samet Alpak Kıdemli Üye

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:

2. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    Akıcı,özellikle rulmanlı,disk fren uyumlu.Taiwan king kong menşeili.Cnc işçiliği ve masif aluminyum.İyi göbek set olduğunu söyleyebilirim.Yinede bayiden öğrenebilrsin.Deltabisiklette mevcut.Rulmanlı sistemleri daha çok beğeniyorum.Sürtünmesi,açık yatak bilyalıya göre çok az oluyor.Daha akıcıdır.Açık yatak bilyalıların hazneyi zamanla aşındırdığı söyleniyor.Aşındırma o kadar da kolay değildir:D.İnsanı eskitir.Shimano açık yatak sızdırmaz,akıcı çok güzel bilyalı göbekleride var.Bilyalıların akıcı olması için ara sıra greslemek gerekiyor.Rulmanlılarda sök yenisi takarsın.Rulmanlılar sızdırmaz kapaklıdır.Bakım için çok temiz sistemdir.Uzun ömürlüdür.Shimano için xt m785,deore m595.Xtr göbeklerde akıcı fakat pahalıdır. V-brake-diskliler mevcut.Yol için shimano 105 serisi gördüğüm kadarıyla bütçeye uygun iyi göbektir.Rulmanlı göbekler ucuz maliyetli,basit işçiliği olduğu için hesaplıdır.Cartbridge(kartuş) göbekleride beğeniyorum.Anladığım kadarıyla bisklette akıcılık istiyorsun.Bu tarz göbekler seni oldukça tatmin edici niteliktedir.Orta yatağın rulmanlı olmasınada dikkat et.

Mahsus Mahal ve Samet Alpak bunu beğendi.
  3. Mahsus Mahal

Mahsus Mahal Kıdemli Üye

Adı:
    Aydın Bez
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    GOK verdiğin bilgiler için, Samet Alpak sana da sorduğun için teşekkür ederim. Bende bu göbekler hakkında araştırma yapıyordum.

Samet Alpak bunu beğendi.
  4. Samet Alpak

Samet Alpak Kıdemli Üye

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Mahsus Mahal bunu beğendi.
  5. Semih_ÇELİK

Semih_ÇELİK Forum Bağımlısı

Seviye:
    arkadaşta aynı göbek mevcut 3 ay oldu. sıfır dizildi. kaset bölümünden tıkırtı sesleri gelmeye başladı. bugün rubleyi söktük açıp içini bakmak için. miline kadar söktük kaseti bir türlü çıkartamadık. dışardan 3m yağ sıkmaktan başka çağre kalmadı freehub zaten sıkıntılı çalışıyordu bastık kenarından içine yağı. öyle bir pas kustuki aklınız almaz kıpkırmızı nasıl pas yapmış içi. hiç birşey yapmadık göbeğe. şuan fiyatı 200 250 tl lik göbek seti akıl alacak gibi değil. bunun freehub ını nasıl sökücez bilgisi olan arkadaş varsa yardımcı olursa sevinirim. mavic de mili söktümü hepsi geliyor bunun herşeyini söktük gene çıkmadı ne göbekmiş arkadaş.

6. Furkan Çınar

Furkan Çınar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    GT
    Seviye:
    Rival göbekler çok tavsiye edilmiyordu diye hatırlıyorum

7. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Mersin'den bir abim alt model göbekleri değiştirmişti bu model göbek seti ile;belki şuan yazdan bu yana 3-4 bin km yapmıştır(Kesin),ama arıza verir mi vermez mi bilemem.Shımano'nun en alt modelini kaç bin km kullandım boşluk,tıkırtı bile yapmadı.

En azından donanımın bütünleyici parçasından örnek vermek gerekirse; alt seviye bir jantı kaç km kullandım en azından bir üst yeni aldığım jantla aynı yollar aynı mevsimler'de sürüş yaptım alt model göbeğin mandalı pas yapmadı,bir üst segment yeni aldığım jantın mandallarında pas diz boyu.

8. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Onun yerine Mavic baksanız daha iyi olur sanki :islik:

9. Samet Alpak

Samet Alpak Kıdemli Üye

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    7 bin km kullandım sorun çıkmadı