bu göbekler hakkında bilgisi olan varmı RİVAL

Samet Alpak

Daimi Üye
Tepki
8
Bisiklet
KTM
http://www.erdoganlarbisiklet.com/media/catalog/product/cache/2/thumbnail/5e06319eda06f020e43594a9c230972d/f/i/file_31_14.jpg

Scudo

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Akıcı,özellikle rulmanlı,disk fren uyumlu.Taiwan king kong menşeili.Cnc işçiliği ve masif aluminyum.İyi göbek set olduğunu söyleyebilirim.Yinede bayiden öğrenebilrsin.Deltabisiklette mevcut.Rulmanlı sistemleri daha çok beğeniyorum.Sürtünmesi,açık yatak bilyalıya göre çok az oluyor.Daha akıcıdır.Açık yatak bilyalıların hazneyi zamanla aşındırdığı söyleniyor.Aşındırma o kadar da kolay değildir:D.İnsanı eskitir.Shimano açık yatak sızdırmaz,akıcı çok güzel bilyalı göbekleride var.Bilyalıların akıcı olması için ara sıra greslemek gerekiyor.Rulmanlılarda sök yenisi takarsın.Rulmanlılar sızdırmaz kapaklıdır.Bakım için çok temiz sistemdir.Uzun ömürlüdür.Shimano için xt m785,deore m595.Xtr göbeklerde akıcı fakat pahalıdır. V-brake-diskliler mevcut.Yol için shimano 105 serisi gördüğüm kadarıyla bütçeye uygun iyi göbektir.Rulmanlı göbekler ucuz maliyetli,basit işçiliği olduğu için hesaplıdır.Cartbridge(kartuş) göbekleride beğeniyorum.Anladığım kadarıyla bisklette akıcılık istiyorsun.Bu tarz göbekler seni oldukça tatmin edici niteliktedir.Orta yatağın rulmanlı olmasınada dikkat et.

Mahsus Mahal

Daimi Üye
Tepki
94
İsim
Aydın Bez
Bisiklet
Specialized
GOK verdiğin bilgiler için, Samet Alpak sana da sorduğun için teşekkür ederim. Bende bu göbekler hakkında araştırma yapıyordum.

• Beğen
Tepkiler: Samet Alpak

Samet Alpak

Daimi Üye
Tepki
8
Bisiklet
KTM
Çok teşekkür ederim bilgilendirmeniz için erdoğanlar bisiklette gördüm bu göbeği linki vermemin bir sakıncası yoktur sanırım . (link)

• Beğen
Tepkiler: Mahsus Mahal

Semih_ÇELİK

Forum Bağımlısı
Tepki
346
arkadaşta aynı göbek mevcut 3 ay oldu. sıfır dizildi. kaset bölümünden tıkırtı sesleri gelmeye başladı. bugün rubleyi söktük açıp içini bakmak için. miline kadar söktük kaseti bir türlü çıkartamadık. dışardan 3m yağ sıkmaktan başka çağre kalmadı freehub zaten sıkıntılı çalışıyordu bastık kenarından içine yağı. öyle bir pas kustuki aklınız almaz kıpkırmızı nasıl pas yapmış içi. hiç birşey yapmadık göbeğe. şuan fiyatı 200 250 tl lik göbek seti akıl alacak gibi değil. bunun freehub ını nasıl sökücez bilgisi olan arkadaş varsa yardımcı olursa sevinirim. mavic de mili söktümü hepsi geliyor bunun herşeyini söktük gene çıkmadı ne göbekmiş arkadaş.

Furkan Çınar

Forum Bağımlısı
Tepki
217
Bisiklet
GT
Rival göbekler çok tavsiye edilmiyordu diye hatırlıyorum

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Mersin'den bir abim alt model göbekleri değiştirmişti bu model göbek seti ile;belki şuan yazdan bu yana 3-4 bin km yapmıştır(Kesin),ama arıza verir mi vermez mi bilemem.Shımano'nun en alt modelini kaç bin km kullandım boşluk,tıkırtı bile yapmadı.

En azından donanımın bütünleyici parçasından örnek vermek gerekirse; alt seviye bir jantı kaç km kullandım en azından bir üst yeni aldığım jantla aynı yollar aynı mevsimler'de sürüş yaptım alt model göbeğin mandalı pas yapmadı,bir üst segment yeni aldığım jantın mandallarında pas diz boyu.

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
Onun yerine Mavic baksanız daha iyi olur sanki :islik: