Bu göbek nasıl eriyecek?

Scudo

FERRUH GÜRYALIN

Aktif Üye
Tepki
246
@linguist2010

ben 3 ayda 22 kg verdim eski bir voleybolcuyum şu anda altıncı ayımdayım karındaki baklalar sayılıyor artı yaş 40 benim tavsiyem ik önce güzel bir kardiyo buda bisiklet demektir 2 yağ,tuz , ekmek, şeker hayatından bie zaman cıkaracak.3halsiz olduğu zaman şekeri düşmüştür baklavalar senibekliyor,4aslında bunu başa yazmalıydım kararlılık, hedef yaz geliyor fazla zamanın yok KARDİYODANSONRA BADİY BULDİNG.

• Beğen
Tepkiler: nuhcan

tandemir

Üye
Tepki
8
Bisiklet
Sedona
Arkadaşlar bende 105 kiloyum şu an.. ve 1 ocak itibarı ile hedef koydum 15 mart a kadar (2.5 ayda) 20 kilo vereceğim... yılbaşında bisikletim geliyor antrenmanlar başlayacak.. burdan haberleşiriz artık ;)

Yasin Kukur

Forum Bağımlısı
Tepki
391
Bisiklet
Scott
Nasıl eriteceğinizi ben biliyorum. :D Bu sabah kalktım ve kahvaltı yapmadım. Antremana çıktım. 2 pağaça ve birde meyve suyu. şu an saat: 17:40 poğaçadan beri birşey yemedim. Benim gibi yapın birşey yemeyin.

Şaka bir yana en önemli olanı ve her alanda büyük bir yararı olan bir şey var: DİSİPLİN !! !! Eğer siz disiplinli bir şekilde adepte olursanız ve düzenli yemek yerseniz sorun hallolur.Düzenli dediğim kahvaltıyı hep aynı saatte, akşam yemeğini hep aynı saatte gibi. ;)

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İsim
nuh can
@Yasin Kukur

Bu birşey yememek mevzusu tavsiye edilen birşey değil. Çünkü bir gün yemeye başladığınızda kaybettiğinizden fazlasını alma ihtimaliniz çok yüksek...

• Beğen
Tepkiler: Sefa Yıldız

Sefa Yıldız

Forum Bağımlısı
Tepki
1.662
Selam arkadaşlar,epeydir yazmıyorum. Ben zayıflama sürecimi tamaladım.

105 kilogramdan 80 kilograma. 3 ayda. Düzenli beslenerek fazlalıklardan kurtuldum.
Kilo vermek sabır işidir.Yemek yememekte cahilliktir. Yemek yemeden kimse kilo veremez.
Ben uyguladım sizin ile paylaşmak isterim.
Kilo vermek isteyen insanlar için !

1- Günde 2 litre net su içilecek.
2- Akşam saat 8'den sonra sebze ve meyve yenilecek.( Bol bol )
3- Sabah hafif kahvaltı yapılacak, kilo vermek isteyen sabah kahvaltısına özen gösterecek.
4- Ekmek,tuz,şeker, minimum kullanıma düşecek. Ayriyetten ÇAY : Çay içimi azaltılacak. Sebebi vücuttaki suyu bir sünger misali çekmesidir.
5- Günde 1 saat ayırıp yürüyüş yapılması bu süreci arttırır.
( Bisiklet sürüyoruz zaten )
Ve son olarakta eklemek isterim az yeyin bol bol öğünleriniz olsun.
Ben kendim takviye besin kullandım ama hiç bir zaman aç kalmadım.
Oda yardımcı oldu bana kilo vermemde.
Belki son bir kaç resim görmek istersiniz diye ;

3- ay önceki 105 kiloluk ben

(link)
Bu ise 3 ay sonraki ben.
(link) (link)

(link) (link)

Ve arada kendi kendimi ödüllendirmek için yaptığım birşey, sizede tavsiye ederim...
(link) (link)
Sağlıklı ve mutlu günler dilerim. Sefa Yıldız.

cato

Aktif Üye
Tepki
133
Bisiklet
Trek
HAKAN VE SEFA'YA BİLGİLERİNİ bizimle paylaştığı için teşekkürler . .azim ve kararlıkla üstesinden gelinmeyecek problem yoktuur . .(mekik , çakı , tiwist)
sağlıklı mutlu bol pedallamalar . . .

bikernomad

Daimi Üye
Tepki
234
-Verdiğiniz kalori aldığınızdan fazla olsun.Kendinizi aç bırakmayın.
-Öğünleri artırın.Yediğinizi azaltın.Çok az yeyip 20 dakika kadar bekledikten sonra yemeğe devam ederseniz açlık hissinin yok olduğunu göreceksiniz.Dolayısıyla daha az yersiniz.
-karbonhidratlı besinleri azaltıp,kalorisi düşük vitaminli besinlere yönelin.Az yağlı salata vb.gibi.
-Çorba içerken ekmek yemeyin
-Zayıflamayı zamana yayın
-Abartmayın.birkaç kilo fazlalık bağışıklık sistemine fatdalıdır.(Hastalık filanda)
-60 km./hafta sadece kan dolaşımına fayda verir.zayıflamak için her antreman 1,5 saat civarında olmalıdır.İlk yarım saat sizi sadece ısıtır.Daha sonra yakmaya başlarsınız.
-Hakan Yazman çok doğru yazmış.Sınav - mekik özellikle sabah kalkınca az ısındıktan sonra çok faydalı.bir süre sonra ip atlamayı da ekleyebilirsiniz.
-Bütün antremanlardan hemen sonra germe hareketleri yapın.laktik asit adamın canını yakar.Yorgunluk hissinin de sebebidir.
-Haftada 4 gün antreman iyidir.bisiklet olması gerekmez.Düz koşu da olur.yüzme de.Ya da aklınıza ne gelirse.
-GERÇEKTEN İSTERSENİZ OLUR.İSTEMİYORSANIZ KENDİNİZİ KANDIRMAYIN.
-Sabahları kalkınca bir bardak ılık su için.Gün için de de bol su için.
-Vücunuzun elektrolit dengesini koruyun.Çoğu zaman açlık sandığınız mineral eksikliği olabilir.

Kolay gele

Tepki
6
Benimde sormak istediğim bi konu vardı, kilo vermek için tavsiye verenlerin genel söyledikleri az yiyin ama bol yiyin tarzında. Genel öğünler dışında (kahvaltı-öğle yemeği-akşam yemeği) ara öğünlerde nasıl bir beslenme öneriyorsunuz? sadece meyve mi?

• Beğen

Sefa Yıldız

Forum Bağımlısı
Tepki
1.662
Sebze ve meyva ağırlıklı beslenmeniz iyi olur berk bey , bende 80 kilodan 70 kilograma düştüm gece yemeğini azaltıp sebze ve meyva'ya döndürdüğünüz zaman bir kaç ayda değişmeler oluyor :)
Bu aylarca uğraşımdan sonra , şunu anladım gece yemeği zarar ve yatıp uyuduktan sonrada ne oluyorsa o zaman oluyor , yağ artımı kilo eksilmesi gibi .

Ve şunuda ısrar ile söylemek istiyorum ! kilo vermek % 80 yemek % 20 de spor ile oluyor.

İnanmayanlarda görmüş olur alttaki resimlerde değişim net olarak gözlenebilir.
80
(link)
70
(link)

Tepki
6
teşekkür ederim benimde en büyük eksiğim sağlıksız beslenme zaten yurtta kaldığım için genellikle kebap-lahmacun ve fast food ağırlıklı oluo artık bi şekilde bunu da engellemem gerekicek :)

• Beğen

Sefa Yıldız

Forum Bağımlısı
Tepki
1.662
@Berkay ALDANMAZ

Çok bilmişlik yapmak istemem :)

Size 1 önerim bir yardımım olsun, Günde 2 litre su içmeye çalışın ama suyu isteyerek içmeye çalışın içinizden geldiği için yapın ve gece sebze ve meyva yemeye bakın yaz ayınız güzel ve mutlu geçeceğine eminim :)

• Beğen
Tepkiler: Berkay ALDANMAZ

Sefa Yıldız

Forum Bağımlısı
Tepki
1.662
@Şevket Şahin

Yok öyle olmuyor işte , nasıl anlatsam pek bilmiyorum . Bölgesel zayıflama yoktur. İnsan kilo verdiği zaman vücudun her tarafından orantılı bir şekilde küçülme olur .Göbek eritmek içinde rejim yapmak gerekir ve dediğiniz gibi mekik çekmesi gerekir :)

Şınav ve mekik kas gelişimine yarar. Ama oradakigörüntüyü gözle görülebilir değiştirmez epey uzun bir uğraş verirseniz kas yaparsınız sadece ve vücud deriniz sıklaşır :)

Değişim istiyorsanızda rejim şarttır , 100 kiloluk bir insanın göbek eritmesi için önce erimesi sonra spor yapması gerekir .

Tepki
58
Vücudunuz siz farkında olmadan bazı besinlere karşı tepki veriyor olabilir. Son derece masum gözüken bir gıda türü, sindirim sisteminizde problem oluşturuyor olabilir.Sindirilemeyen besinler bağışıklık sisteminizi, aynı bir virüs veya bakteri gibi savunma sisteminizi tetikleyerek sizi hasta ediyor veya kilo almanıza sebep oluyor olabilir.benim tafsiyem YORK TESTİ yaptırman arkadaşım parmak ucunuzdan alacağımız kanı inceleyerek vücudunuzun hangi besinlere karşı intoleransı(yani vucudunuza yaramayan gıda zincirleri bunlar mayalı gıdalar yada proteinlerden kaynaklanabilir hatta sabahları cok sevip ictigimiz portakal suyu yada yedigimiz bir elma ) olduğunu tespit eder ve neticeye göre uygulamanız gereken beslenme programını oluşturulur bel bolgesindeki yaglanmalar da en etkili yöntem budur

• Beğen
Tepkiler: Berkay ALDANMAZ

loribarokas

Aktif Üye
Tepki
242
uzun bir aradan sonra 3 yıl önce yeniden bisiklet sporuna geri döndüm.iş günlerinde haftada 2 kere 40 veya 50'şer km pedal çeviriyorum.pazarlarıysa minimum 70 km. ve her perşembe şirketten dostlarla 1 saat halı saha maçı.anliyacğınız haftada minimum 150 km pedal basıyorum...98 kiloydum şimdi 90 kiloyum.boyum 1.85.tekrar spora döndükten sonra herkes çok sağlıklı ve iyi göründüğümü söylemeye başladı.bu arada ben yemekten hiç kesemedim.özellikle de tatlıdan kurlulamıyorum.bu yüzden karın bölgesinde biraz yağlanma durumu var diyebilirim.size şunu söylemeliyim kilonuzun ne olduğuna aldanmayın.önemli olan kilonuzdaki yağ ve su oranının ne olduğu.doğru bir tartıda bunu kontrol edin.ben 91 kilo gibi görünsem de aslında 5 kilo daha zayıf gösteryorum.çünkü yeniden bisiklete başlayınca bacak kasları sertleşti ve ağır tartmaya başladı...

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
En önemlisi hayatta hiç birşeyi kafanıza takmayın. Sallayın gitsin . Stres başladı mı , kilo alma da başlıyor.

Spor ve cinsel hayatınıza dikkat edin. İkisini de hayatınızdan çıkarmayın. Ne fazla yapın ,ne de az .Orta yolu tutturun. Kilo falan kalmaz.

Sedat GÖKÇEK

Aktif Üye
Tepki
123
Öğün sayınızı 6'ya çıkarmak ve yemeğinizi yavaş yemek iyi bir çözüm. Uzun süren açlık kan şekerinizi düşürür ve ilk yediğiniz öğünde yemeğe yüklenirsiniz ayrıca tek öğün işe yaramayacak ilk 5-10 Kg ı hızlı verirsiniz daha sonrasında metabolizma kendisini korumaya alacak ve su bile içseniz vücut burdan yağ depolamaya başlayacak.

• Beğen
Tepkiler: MehmetErtuğrul