Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu Fiyata Bundan Güzel Yol Bisikleti Var mı ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında lazeran tarafından paylaşıldı.

1. lazeran

lazeran Yeni Üye

Seviye:
    XRS030 APEX

Özellikler

TİP : 700C YOL 20 VİTES
    KADRO : XRS030 HAFİF ALAŞIM 6066 ALÜMİNYUM 3 KEZ İNCELTİLMİŞ
    MAŞA : KARBON
    ARKA VİTES : SRAM APEX
    VİTES-FREN KOLU : SRAM APEX 2X10
    ÖN VİTES : SRAM APEX
    ARKA DİŞLİ : SRAM PG-1050 10S 11-23 KASET DİŞLİ
    ZİNCİR : SRAM PC1031
    KRANK TAKIMI : SRAM APEX 53/39
    ORTA GÖBEK : SRAM APEX
    FREN : SRAM APEX
    GİDON : RITCHEY COMP CURVE
    GİDON BOĞAZI : RITCHEY COMP 4-AXIS
    SELE : RITCHEY COMP
    SELE BORUSU : RITCHEY COMP 31,6
    MAŞA YATAĞI : RITCHEY PRO
    ELCİK : PROLOGO PLAINTOUCH
    TEKERLEK SETİ : MAVIC AKSIUM
    LASTİK : CONTINENTAL GRAND PRIX 4S 700X23
    KADRO ÖLÇÜSÜ : 45CM, 48CM, 51CM, 54CM, 57CM
    AĞIRLIK : 8,72 KG

http://www.salcano.com/Urunler.aspx?idurun=1008

Yazın max. 2500TL butce ile yol yarış bisikleti alacağım yaklaşık 3-4 hafta sonra. Bu bisikletin özellikleri gayet iyi geldi bana özellikle sram apex. Acaba bu paraya bundan daha iyi bir bisiklet varmıdır?

Önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler :D

2. ayhanakbuga

ayhanakbuga Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Şimdiden hayırlı olsun :)

3. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bu bisiklette tek anlamadığım mevzu, madem Sram Apex kullanıyorsunuz ve aynakol 53/39 orana sahip neden arka dişli 11-32 değil de 11-23
    Başlangıç seviyesindeki bir yol bisikeltini alan birisi 39/23 dişli oranı ile %8-10 yokuşu nasıl çıkacak düşünmemişler sanırım hiç

Barış TURAN ve Doğukan Aksu bunu beğendi.
  4. lazeran

lazeran Yeni Üye

Seviye:

Harbi oyle dikkat etmemisim 69 € fiyati var 11-32 nin neden boyle bise yapmislarki acaba turkiyede dumduz yolda yok :D

5. lazeran

lazeran Yeni Üye

Seviye:
    Lütfen yardım edin bu dişli oranları rampada büyük sıkıntı yaratırmı yada daha iyi bir bisiklet varmı ?

6. Ferhat Öz

Ferhat Öz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    İlk başlarda dik rampalarda zorlanabilirsin.Ama biraz kondisyon yaptın mı sorun olacağını dşünmüyorum.Ayrıca Apex giriş seviyesi bir vites takımı değil.Orta seviye diyebiliriz.Ben yol bisikleti alsam 11-23 olanını alırım.11-25 kombinasyonu varsa onu da düşünebilirsin.

7. lazeran

lazeran Yeni Üye

Seviye:
    Yani sizinde öneriniz salcano mu ?

8. okanerdal333

okanerdal333 Yeni Üye

Seviye:
    ben scott s30 u tercih ettim ve sipariş verdim yarın elimde olacak fotoları paylaşırım salcanoyu araştırdım ve bundan önceki dağ bisikletim salcano olup çatısı çatladığından bu bisikletin tiagra modelinden vazgeçtim bunun yerine bilindik bir marka olan scott s30 aldım yinede tercih sizin donanımına bişey diyemiyecem gerçekten iyi ritchet mavic vs... iyi günler şimdiden hayırlı olsun

9. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bir salcano klasiği :) üst seviye malzemeleri salcano kadrosuna monte eder , alan arkadaş bu malzemeleri söker dünyaca bilinen başka marka kadrolara kullanır fiyatı ikiye katlayıp satar.Salcanonun buradaki amacı bisiklet satmak değil toptan bisiklet donanımı satmaktır (bana göre böyledir başkalarının düşüncesini bilemem) Böylece shimano ile sramın Türkiye distribütörlerine para kaptırmadan donanım satmış oluyor hemde tek tek uğraşmadan.Bunu MTB bisikletlerde yapıyordu şimdi yol bisikleti çok satmaya başladı yola geçti.

gelelim diğer mevzuya 53-39 aynakol 11-23 ruble ile eğer bu spora yeni başlıyorsan rampalarda çok zorlanacağın hatta dizlerinin zarar görebileceği riski oldukça yüksek.Bunu kesin alacaksan ekstradan bir 50-34 aynakol almanı tavsiye ederim iyice kuvvetlendikten sonra 53-39 olanı takarsın.

Berke, Gökhan Ö., Mesut C. ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  10. lazeran

lazeran Yeni Üye

Seviye:
    Sadece kaset degismek daha mantikli degilmi ?

11. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    11-32 lerden bahsediyorsunuz ? Dağ bisikleti ile karıştırdınız galiba? 11-34 önerin tam olsun . Bu seviye bir bisiklete takılsın takılsın 12-28 takılsın en fazla. Hatta ruble ellenmesin 34-50 aynakol çok daha mantıklı . 11-32 çevirmek isteniyorsa yol bisikletine değil dağ bisikletine binilsin... 39-23 ciddi yokuşlarda çok problem çıkartır. Hele hele performans binicisi olmayan birine... Birde apex orta grup bir malzeme değil. Giriş seviyesi olarak üretilmiş bir malzeme . Piyasa iyi takip edilmeli illa sıfır bisiklet diye tutturulmamalı . 2750 ye sıfır gibi salcano xrs 010 force alan kişi biliyorum :)

Barış TURAN bunu beğendi.
  12. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Hasbelkader sana şöyle bir tavsiye verebilirimki madem yol bisikletine meyilin var 150-250 tl ye patlar git üç yapraklı bir aynakol al 52*42*30 (aman buna uyumlu orta göbeğide unutma) üzerindeki ruble 11*32 de olabilir fark yapmaz yokuşların kralı olursun düz yolların fatihi.

Gökhan Ö. bunu beğendi.
  13. lazeran

lazeran Yeni Üye

Seviye:
    Nasil bir kondisyonunuz var bilemiyorum ama bence 11-32 ye dag bisikleti demeniz yanlis
    Trek madone serisinde 11-32 kullaniyor

2.el kismina neden sicak bakmiyorum derseniz istedigim modelleri bulmak zor buldugum ya pahali oluyor yada yipranma

14. lazeran

lazeran Yeni Üye

Seviye:
    Boyle bir durumda bisiklet bana 3000 tlye patlar o paraya daha iyi modeller mevcut piyasada

15. Onuralp Armağan

Onuralp Armağan Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Cannondale Caad 8 105 de bakabilirsiniz. 105 komple set , 34-50 aynakol ve 12-27 ruble başlangıç için gayet ideal.

16. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bu mesajı senin gibi bu spora ciddi emek harcayan birisinden görmek şaşırttı beni, sram apex 11-32 ruble ile başlangıç seviyesi yol bisikleti kullanıcılarına hitap edecek şekilde üretilmiştir, arka aktarıcısı 2 modeldir kısa bacak ve uzun bacak, uzun bacak ile 11-32 kullanılabilir. Olay dağ bisikleti olayı değil, başlangıç seviyesi olayı.

17. lazeran

lazeran Yeni Üye

Seviye:
    Teşekkürler

18. IbrhmAkgl

IbrhmAkgl Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bu bisikleti uzun araştırmalar sonucu aldım, 5 gündür kullanıyorum. Bugüne kadar boşuna hamallık etmişim. (Daha önce yol bisikleti kullanmamıştım) Çok harika ve keyifli bana göre( keyif kişiseldir herkes aynı keyfi alamayabilir)

Dişli oranlarına gelince ben bisikleti Samsun sahil şeridinde kullanıyorum (Bafra-Samsun-Çarşamba-Terme-Ünye güzergahı) yani rampa yolum yok. Şehir içinde 39 ayna ile ruble 4-5. dişlide oluyor süper, yola düşünce ise ayna 53 kullanıyorum ama rubleyi hiç 9 ve 10 dişlide kullanmadım. Rampa çok dik ve uzun değil ise bisiklet gayet yeterli olacaktır bence, tabi 50-34 olsa daha iyi olurdu ya da ruble 32 olsa ama benim için gerek yok. Siz kendi kullanım alanınızı göz önüne alın derim. Ama bu bir yol bisikleti cyclocross olsa 32 ruble şart ama 39-23 çok sıkıntı çıkarmaz. Tabi tırmanma merakınız yoksa.

Gökhan Ö. bunu beğendi.
  19. lazeran

lazeran Yeni Üye

Seviye:
    Galiba bende bundan alacam bu yorumunuzdan sonra cunki donanim mukemmle ama Kadrodan emin degildim

Yorumunuz icin tesilekkurler

20. IbrhmAkgl

IbrhmAkgl Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Dostum öyle çok fazla anlamam bu işten, profesyonel arkadaşların eleştirilerin tabiki gerçeklik payı vardır. Ancak bu farkları anlayabilmek için de profesyonel olmak lazım. Ben yol bisikletine yeni başlamış biri olarak 2500 tl Salono ile 15000 tl Trek Scott farkını o derece anlayabilecek biri değilim. O değer ve kalitedeki bisikleti limitlerine kadar kullanabilecek biri de değilim. Salcano ne zaman bana yetmez, o zaman düşünürüm başka markaları. Bisikletini toprak yolda dahi sürmeyen, en ufak çukura dahi girmeyen birinin son derece esnemez, kırılmaz, dayanıklı mtb kadrolara o kadar para verip aynı yollarda aşağı yukarı aynı performansı veren daha makul ve yerli bisikletlere burun kıvırmasını da ben anlamıyorum. Bu tip düşünen arkadaşları da yadırgıyorum.

Amaç bisiklete binmek ise 1000 TL ve üzeri bisikletler gayet keyifli bence, he amaç benim bisikletim şu marka bu para demekse ona diyeceğim birşey yok. O arkadaşlara da saygı duyuyorum, ben binmekten o seyretmekten zevk duyuyor demektir.

Gökhan Ö. ve Tolga Günsezer bunu beğendi.