Bu farın orjina cree olma ihtimali?

mustafa apçin

Aktif Üye
Tepki
98
Merhaba,

Şu anki aydınlatmam yeterli olmadığı için yeni bir aydınlatma alacağım
(link)

Bu linkteki far cree nin olarak geçiyor

Fiyatı çok uygun geldi . önerir misiniz? Orjinal midir? Çünkü bunun benzerleri 13 dolar. o yüzden aklımda soru işareti kaldı.

Scudo

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
o farın aynısı bende var bii süre önce bimden 5 tl ye almıştım.

mustafa apçin

Aktif Üye
Tepki
98
Rica etsem bi fotoğrafını koyar mısın? Sağını solunu iyice görmek istiyorum da. Performansı nasıl?

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
Bimdeki fenerden değil onun renkli yansıma yeri tırtıklı burdakinin düz ama Cree değil diyemeyiz. Xr-e serisindeki q5 olabilir, rengi mavi olduğu için lümen değeri normale göre düşüktür. Kargo masrafına ve beklemeye değmez.

mustafa apçin

Aktif Üye
Tepki
98
Şu an bendeki fener : (link)

Bundan 3 tane daha alıp gidonun sağ ve soluna ve maşanın sağına ve soluna taksam. Aydınlatması tatmin eder mi ?

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
@mustafa apçin
Bunun içinde normal led var. Değil 3, 10 tane alıp her yere taksanız kalabalıktan başka bişey olmaz. 4 tane 1 er watlık fener kullanıyorum, 200 lümen civarı ama o bile yetmiyor. En az 300 lümenlik bir kaynak lazım. 80 lümen altı fenerler sadece farkedilmeye yarar ve 1-2m önünüzü aydınlatır. 20-30km/s hızdan sonra en az 10m görüş mesafesi gerekir. Market v.b. yerlerde power ledli fenerler var onlardan 3 tane alırsanız idare eder. Eğer gerçekten aydınlatma isteniliyorsa normal ledlerden vazgeçilmeli, artık çok eskiler ve aydınlatmada yeterli değiller, test edilirken zifiri karanlıkta test edilirler sanki çok aydınlatıyormuş gibi görünür, en iyi test sonucu dolunay veya dolunaya yakınken açık alandadır.

Doğa Can Yaman

Daimi Üye
Tepki
293
Bisiklet
Cesur
Bence de kargo masrafına değmez. Cree alacaksanız dealextreme de onlarca seçeneği mevcut kargo olmadığı için bence daha iyi.

mustafa apçin

Aktif Üye
Tepki
98
Ali, diğer mesajlarında da okudum elektronik konusunda donanımlısın. Bana 40 50 liralık değil de daha cüzi miktarlardaki fenerlerden önerebilir misin? 2-3 tane şeklinde olabilir. zamanla çoğaltırım ama öğrenci hali bi seferde 40-50 liraları veremiyoruz:)

Tepki
5
Bisiklet
Kron
@mustafa apçin

Bu feneri 25 TL'ye marketten aldım. İçinde power led var. Aydınlatması oldukça tatminkar. Memnun kalacağını düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: Seyit Ünlü

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
@mustafa apçin
Ben Denizlide 5-6 liraya çok kolay power ledli fener bulabiliyorum. Sizin oralarda da olması lazım(10 lirayı geçmez geçerse almayın yada pazarlık yapın), özellikle elektronikçilerde yada böyle fener türü ufak eşya satan yerde bulunur, alın onlardan 3-4 tane takın canavar gibi olur. Bende bimde satılırken 2 tane almıştım öncedende 2 tane vardı, 4 tane gidona takıyorum, hatta şimdi içlerinde 1w lık led var onu söküp 3w lık led takmayı düşünüyorum. Gidon aparatıda kullanmıyorum, tel ve bantla idare ediyor, gidon aparatları zaten bi fener parası kadar, işim bitince bantı ve teli sök çıkar yapıyorum.

• Beğen
Tepkiler: mustafa apçin

mustafa apçin

Aktif Üye
Tepki
98
Far tutacağı için bi proje görmüştüm. Pet şişenin ağzını biraz kesip aynı tutacak görünümünde ve işlevinde bir parca yapılıyor. O şekil yapmayı düşünüyorum.
Bir bakınayım etrafa. O şekil bir fener gorursem alayım.

teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: Piskiletci

bülent kara

Aktif Üye
Tepki
125
aynı fener bende de var... aydılatması ortanın üzerinde ama kesinlikle 50-60 dolar + beklemeye değmez. pek çok süpermarkette, yapı ve elektronk malzemeleri satan mağazada bulunabilir.

gokhan erdogan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.194
(link)

bunlardan var bende 10 liraya almıştım ebaydan kargo dahil sadece bir tanesi yetiyor çok güzel ışık veriyor 7-8 tane aldım arkadaşlara da almıştım ama iyi bir pil kullanman gerek tavsiye ederim

emre arıkan

Forum Bağımlısı
Tepki
947
bunlar yerine power ledli 15 l ye fenerler satılıyo içindeki power led 1 watt oluyor onu söküp yerine 3 watt power led taktğınız zaman çok daha güzel güç alırsınız ben şahsen öyle yaptım