Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu fara siz ne dersiniz?

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında bedir özgencil tarafından paylaşıldı.

1. bedir özgencil

bedir özgencil Misafir

http://www.aliexpress.com/product-f...bike-light-with-plastic-Clip-wholesalers.html

Bu ön far çok hesaplı geldi bana, şimdiye kadar aydınlatma amaçlı değil de karşıdan gelen araçların dikkatini çekme amaçlı olarak 2 adet önde 2 liralık basit fenerlerden kullanmıştım, ancak çok yetersiz kalıyor. Bu far 300 - 500 lümen arasıymış, fotoğraflarında gösterdiği kadarıyla da oldukça aydınlatıcı bir özelliğe sahip, sizce bu farı almak mantıklı mıdır?

2. Ersin Erbeden

Ersin Erbeden Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Fotolar uydırmadır xenon far gibi ışıtmış fotoda maşallah :) Stantdart mercekli fener bu.

3. Ferhat Öz

Ferhat Öz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Özellikleri iyi fakat buna pil dayanmaz.Ayrıca ne kadar dayanıklıdır orası da ayrı bir muamma.

4. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    bence deger cok kullanisli.bu ısıldakları biliyorum tek ledli pilide cabuk bitmiyor.diger bisiklet ledlerinden daha saglam tek odakli.tasaruf moduda var.sinyal verme-zoomlama özelligi.bisiklete takma aparatı olmadigi icin lastikle bagliyordum.xenonlu bataryali olanlarıda satiliyor o da saglam aluminyum.harika aydinlik veriyor.100 m etkili.hem sarı ısık.florasan gibide degil.linktekini aparatı icin bile alirdım:D cunku farklı ısıldak ta takilir ve xenon bildigim ısıldagi takardim.bu ısıldak cok kullanisli.

5. o.tabas

o.tabas Yeni Üye

Seviye:
    KArdeş bence bize sorman çok saçma. Sonuçta biz onu üreten değiliz. Araştır biraz bak bakalım özellikleri nedir far rengi nedir nasıl aydınlatılır. YAnıp sönme seçeneği var mıdır diye sonra eğer 4 4lükse al.

6. o.tabas

o.tabas Yeni Üye

Seviye:
    Açıkcası resimler de bana saçma geldi. Birinde xenon gibi göstermişler diğerinde klasik beyaz ışık veya sarı ışık dediğimiz normal ampul gibi.

akn bunu beğendi.
  7. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    xenon ampul.sarı ısık normal ampul gibi degil:D fiyatı 75tl.bataryali.normal sıradan sarı ısık ampulle karistirmayalim.bakkalda satilan.

8. mustafa tanrıverdi

mustafa tanrıverdi Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    bende 1800 lümen var , ama resimler bakınca bu daha iyi gibi :)

9. bedir özgencil

bedir özgencil Misafir

Satıcıyla konuştum, kaliteli piller kullandığım takdirde 4-6 saat arası, düşük seviyeli pillerde ise 2-3 saat arası dayanır dedi. yanında bisiklet için monte aparatıyla birlikte yolluyorlarmış. O.tabas dostum belki aynı ürünü kullanan vardır ya da bu siteden bundan başka alışveriş yapanlar vardır, onlardan bilgi almak amacıyla sordum ben soruyu, yoksa ben de araştırsam ne kadar bilgi toplayabilirim ki? Satıcıya sorabilirim en fazla, o da sattığı ürünü kötüleyecek değil ya :) Bir kısmınız güzel ürünmüş demiş, bir kısmınız uyduruk olduğunu söylemiş, e hal böyle olunca benim kafa karıştı :p Sonuç olarak almalı mıyım sizce ? :) (bu arada teşekkür ederim verdiğiniz cevaplar için)

10. sedat_slave

sedat_slave Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    fotoğrafların birinde bisikletli sonradan koymuşlar.bunu çok rahat söyleyebilirim.
    gerisi fikrinize kalmış.

11. sedat_slave

sedat_slave Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    soruyu soran kişiye böyle cevap vermek yerine.hiç cevap vermeyip konuyu kirletmemek daha doğru olacaktır diye düşünüyorum.

mustafa şan bunu beğendi.
  12. U.Gökcen

U.Gökcen Yeni Üye

Seviye:
    Her fotodaki tutucu farklı. Hangisini istediğinizi belirtin deyip numaralı bir foto da koymuşlar ama fenerin takılı olduğu fotolardaki tutucu bunlar arasında yok. İlk fotodaki tutucuyla geleceği kesin olsaydı, bence sırf onun ve fenerin aluminyum kasası için bile alınırdı.

13. Ferhat Öz

Ferhat Öz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Verdiğin linkteki ışık kaç pille çalışıyor.Bana 4-6 saat çalışması imkansız geliyor.Çünkü linkte 7 watt olduğu yazıyor.20 30 dk anca dayanır.

14. bedir özgencil

bedir özgencil Misafir

3 tane AAA pille ya da 1 tane 18650 şarjlı pille çalışıyormuş :)

15. Koray06

Koray06 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Aynı feneri 2 gün önce inceledim.(bir arkadaşım kullanıyor) zumlaması ve odak noktası gayet iyi. yok o renk yok bu renk diyenlere hiçbir şey demek istemiyorum ama gitsinler 1000 lirayada fener var. 100 metre biraz abartı gibi ama ışık odağını genişletmezseniz yani uzaga zumlarsanız ışığı 50-70 mt rahat gösterir diyebilirim. Seğmenler parkı'nda bir dünya floresan aydınlatması olan teleferiklere tuttuğumda da hi belli belirsiz bir ışık veriyor daha ne olacak acaba fiyatına gre performansı ? ürünü ben yapmış gibi savundum belki ama 3 kuruşluk fenerden 1000 liralık performans arayanlar var gibi.