Bu durumda siz ne yaparsınız?

Yasin Kukur

Forum Bağımlısı
Tepki
391
Bisiklet
Scott
Arkadaşlar bisikletimle gezerken bir dükkana, mağazaya, bankaya, ptt ye, vs... bir yere gireceğimde bisikletimi dışarı bırakmak zorunda kaldığımdan bazen işimi halletmiyorum bile. :( Peki bu gibi durumlarda ne yapmalıyız??* ve sizler neler yapıyorsunuz????

• Beğen
Tepkiler: İlyas ŞANLI
Scudo

tolgayalcin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.433
içeride sıra beklerken v.s.
1-bisikletinizi gözünüzle görebileceğiniz bir yere kilitleyin
2-Migros vs. gibi alışveriş merkezlerine girerken otomatik kapıdan içeri bisikleti elinizde içeri sokun(girişe bi yere dayayın), bir şey demiyorlar.
3-banka postane vs. gibi kurumlarda kapının önünde bekleyen güvenliğe en içten gülümsemenizle selam verip,bisikletinizin sizn herşeyiniz olduğunu anlatan minik bi konuşma yapıp, göz kulak olmasını rica edin.
4-çinden sele altı bisiklet alarmı getirtebilirsiniz.
5-bisikletinizi kesinlikle görmediğiniz bi yere kilitlemeyin.. ya gelince bulamazsınız yada hasarlı bulursunuz..

saygılar...

Eren AYDIN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.279
Valla ben allaha emanet ediyorum:) kiliti bisikletin üzerinde taşıdığımda kadroda çiziklere sebebiyet verdiği için kilit taşımayı da hiç istemiyorum. güzel fikirler çıkarsa burdan uygularız. bu kilitlerin kardoyu çizmesini önlemek için ne tür yöntemler var?

halid acar

Forum Bağımlısı
Tepki
600
kendi bisikletimden ayr ucuz bir bisikletim var şehir içi işlerimi görebilecek kapasitede onu kullanıyorum sorun olmuyor en azından gözüm arkada kalmıyor tavsiyem sizinde böyle bisiklet almanız 50-60tlye iş görecek kapasitede

• Beğen
Tepkiler: Faruk UZUNKÖPRÜ

İlyas ŞANLI

Forum Bağımlısı
Tepki
961
Konu çok isabetli oldu benim için Yasin,az önce arabam işyerinde olmadığı için ilk kez postaneye kardeşimin bisikletiyle gittim.Kapının önüne bıraktım bisikleti ama gözüm bisikletin üzerinde,ayağımın biri ise koşmaya hazır vaziyetteydim.:DYalnız çıktığım turlarda,marketten bir soda almak için de olsa elimin altından ayırmam. :)Çünkü bisikletin her vidasında emek olunca böyle korkular normal.

Yasin Kukur

Forum Bağımlısı
Tepki
391
Bisiklet
Scott
@Hasan Çağri

Lisansım yokki ! :(:(

@kustomizer

Aynı durum işte. :D:D Bugün bankaya gittim para yatırmak için, kapıda 3-4 tane güvenlik ((sigara molası için çıkmışlar :D)), Buraya kilitlesem bi sorun olurmu abi dedim "yok bi sorun olmaz dedi" ((zaten işimde 10 dakkalık birşeydi)).
Amaaa gelin bide bana sorun o 10 dakika nasıl geçti? :D:D bir yandan ter akıtıyorum, bir yandan acele ettiğimden numaraları yanlış giriyorum. :D:D kapıdan çıktım, kafamı sağa bir çevirdim ve derin bir oh çektim. :D:D

Varmı başka tedbir alan????? :)

Sercan Sözer

Forum Demirbaşı
Tepki
409
İsim
Sercan S.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Katlanır
Bana da kilitlemek en iyi çözüm gibi geliyor.Böylece bisikletimle heryere gidebiliyorum.

• Beğen
Tepkiler: Yasin Kukur

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
en avantajlısı antreman arkadaşıdır.ben hiçbirzaman bisikleti tek sürmem.antreman arkadaşım işim olduğunda beni dışarda bekler,bisikletin yanında olur.en iyi çözüm budur.ama tek başınızaysanız bisikletsiz işinizi halletmektir.ülke artık eskisi gibi değil,adam 2 milyarlık bisikleti mandalı kolayca açıp götürüp,50 tlye satıyor.güvenlik ve tedbir şart.herzaman iyi pedallar.forum fena bağımlılık yapıyor yanlız dikkat :D sabah 9dan beri buradayım :) iyi pedallar.

• Beğen

Yasin Kukur

Forum Bağımlısı
Tepki
391
Bisiklet
Scott
@Onur Kahraman

Evet bizim forum harbi bağımlılık yapıyo.:eek: :D Bende 2:15 den beri burdayım.

Tatillerde gecede dahil Full+Full. bakıyorum yorumlara yorum yapanların %95 online durumda. :D:D

Alper Taşcı

Aktif Üye
Tepki
68
bencede kilitlemek iyi bi çözüm gbi geliyor bisikleti çalınmış bi kişi olarak aklıma şöyle bi fikir geldi bisiklet kilidinin içiindeki o metal kısıma eletkrik vermek düşük voltajda zaten üstü plastik olacağı icin sizi çarpmaz veya etkilemez ama kesmeye çalışan bi kiiişiye karşı caydırıcı olabilir ki benim bisikletimin kilidini keserek götürdüler ama onun için akü vs lazım onu biyere koymak vede onun yaptığı ağırlıkda ayrı bi dert çoğumuza yapılmıştır sakız istermisin diyip manyrtolu demiri çekeriz ve elimiz uyuşur kısa bi süre onun çok ağırlıgı vede yer sıkıntısı olmaz aklıma bunlar geldi bu arada forum gerçekden aşırı bağımllıklık yapıyor 5-6 saat durduğumu bilirim :D:D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Valla şehrin en göbeğine ulu orta bırakıyorum, saatlerce yanına uğramıyorum bile.. Açıkçası başına bişey gelmiş midir diye aklıma bile gelmiyor, bıraktığım şekilde aynen bulacağımdan adım gibi eminim, inşallah bu kafayla birgün başıma bişey gelmez. Ayrıca bisikleti oturduğum binanın bodrum katında ortak kullanım alanına kilitsiz koyuyorum, en son 3 hafta önce bi bakmıştım yerimde mi diye, üç haftadır bakmıyorum inşallah yerindedir :)

emre arıkan

Forum Bağımlısı
Tepki
947
ben böyle durumlarda 2 arkadaş gidiyorum en temiz en güvenli öyle oluyor

Zeki Günaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
623
@kkazim

aynı durum benim memleketimdede söz konusu. aa yasin hatta memleketim samsun. ama küçük bi kasabası. yazları gidiyorum, bisikletimi çarşıda istediğim yere bırakıyorum. bazen unutup ertesi gün bile aldığım oluyor:) ama istanbulda öylemi? evimin bi odasını boşalttım bisikletime ayırdım. apartman boşluğuna/ depoya/ bodruma bile koyamıyorum. canım o benim:):)

• Beğen

Zeki Günaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
623
@tolgayalcin

o nasıl bişeyki? nasıl çalışır? bilginiz varsa aydınlatırmısınız?

Yasin Kukur

Forum Bağımlısı
Tepki
391
Bisiklet
Scott
@kkazim

Bisikletinin resmini koyar mısın merak ettim de :D.
Olurmu hiç dışarda öylece bırakmak? İşini hallederken onu unutmak veya bisikletinizi güvenliği tam olmayan yerlerde 2-3 hafta bekletmek :boese157: :eek: :boese157: . Kusura bakmayın arkadaşlar ama calınacaksa sizin bisikletleriniz çalınsın gibi durum çıkıyor ortaya.

Lütfen ! ! Onlar bizim en çok değer verdiğimiz dostumuz değilmi? Onun bir parçasının ayarını yapmak için veya daha iyi bir parça almak için saatlerce, günlerce ((hatta aylardır bekleyen arkadaşlarımızda var)) uğraşmıyormuyuz??

• Beğen
Tepkiler: Salih Çoban

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Yasin Kukur
Sanırım biraz yapımla alakalı, bu konuda biraz savruğum.. Askerdeyken her hafta para çaldırırdım :) Adamlar bana abone oluştu resmen.
Yaşadığım yerde şimdilik başıma bişey gelmedi, hatta bi keresinde sabah evden çıkarken kapıyı kapatmadan çıkmışım, ev giriş katta, akşam üstü iş yerine telefon geldi eve hırsız girmiş diye. Gittim eve baktım kapı sonuna kadar açık, içeri girdim ne çalınmış diye bakıyorum ama nafile bişey bulamadım hiçbirşey çalınmamış, açıkta bıraktığım paralar, elektronik eşyalar vs hepsi yerinde duruyordu. Giriş katta bulunan bir evin, kapısı açık 6-7 saat durabilmesi çok enteresan gelmişti bana, o gün bugün yaşadığım yere güvenim sonsuz, hiçbirşey esirgemiyorum, bisiklet ortalarda, evin balkon kapısı ve camları açık vs...
Yani olayın bisiklete değer verip vermekle alakası yok, hırsıza davetiye yollasam yine bişey omayacak gibi geliyor bana..

• Beğen