Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu da benim, göbekten 3 vites, 1964 model, plakalı bisikletim

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında Ender Alıcıoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    Şimdi inanmayacaksınız ama bu bisikletim 07 AK 291 plakalı 1964 model

Trafiğe çıkışı 10-07-1964 tarihli ruhsatı olan ,halen çalışır vaziyette bir canavar
    Ender Alıcıoğlu-Antalya

6. sayfada 26 Kasım 2008 tarihinde çekilmiş son fotoğrafları mevcuttur.

2. ismailofli

ismailofli Bisikletkolik

Seviye:
    dinamo süpermiş...saygılar

3. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Tebrikler, umarım tüm parçaları orjinal kalabilmiştir.
    Hattı zatında benim ilgimi çeken başka bir şey de; avatarınızda bir tandem olması ve imzanızda eşinizle birlikte pedal çevirdiğinizi ima etmeniz.
    Tandeminizin de fotosunu görebilirmiyiz. (mümkünse tabii) ve bu vesileyle eşinizle ve tandemle yaptığınız bisiklet aktiviteleri hakkında bizi biraz daha aydınlatabilirmisiniz?
    Kendim de aynı şeyleri hayal ettiğim için soruyorum. Şimdiden teşekkürler. :)

4. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    ironman ilginize teşekkürler.64 model bisikletimin pedalları ve fren elçikleri değişti çok eskiden. ön fren pabucu orijinal ama onu değiştirmişim atmamışım geçenlerde buldum ve taktım.gerisi orijinal magneet ingiliz malı olması lazım gibi geliyor.
    Şu anda eşimin hatırına gezilere hep onunla ve tandemimizle katılıyoruz.Bi resmimizi gönderiyorum. Zaman içinde BSD derneği ile gezilerimizdeki fotolarımızı sizlere gönderirim.
    Yanlız kızmayacağınıza söz verirseniz .sizden öğrendiğim bir çekim fotosunu az sonra gönderirim.
    Şimdi eşim ben ve tandemimiz. [​IMG]

5. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Ne mutlu size :). Darısı bekar bisikletçilerin başına diyeyim, sonra da amin diyeyim :)

Ali Ç., Ali AKTAŞ, ASTROCU ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  6. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Çok çok ama çok teşekkürler.. Sizin yukardaki fotonuzu inanın tandem konusunda ikna için çok uğraştığım ama henüz başarılı olamadığım eşime örnek temsiliyle ve büyük bir keyifle göstereceğim.. Diğer bilgiler için de teşekkür eder ve sizi Türkiye Tandemcilerinin Piri (TTP) olarak ilan etmek isterim. Eşiniz de ko-pilot unuz zaten :)

Halilcim, darısı sadece bekarların değil, eşi bisikletten pek haz etmeyen evlilerin de başına olsun lütfen. Ondan sonra hep bir ağızdan amin diyelim.:)

S.GUCLU ve cambaz24 bunu beğendi.
  7. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Peki Mesut Abi :). Şöyle tandemlerimizle bir Türkiye turuna çıksak mesela ilerleyen yıllarda, ne de güzel olur, pek de tatlı olur :)...

8. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Sen hele bir yengemizi(Bayan Öztürk) bul, ben de senin yengeni(ironwoman) o vakte dek nasıl olsa alıştırırım tandeme.. gerekirse ironwoman pedal çevirmesin diyerek arka oturağın pedallarını söker onun yerine harley davitsonlarınki gibi çok güzel ayakcak yerleştiririm. yeterki onu bir bisiklete atsam, 200-300 km. den önce ayağımı yere deydirmeden bastırır giderim. nasıl olsa el mahkum beni takip etcek. :D sonrası Allah kerimdir.. nasıl olsa biryerlerde durur piknik falan yaparız. Haa sende gelecen unutma. bak işte ozaman nede güzel olur, pek de güzel olur, çok da güzel olur tandem sefaları..:) :) :)

9. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    Tüm cevap yazan arkadaşlarıma teşekür ederim.
    Halil kardeşim forma yazdığım sempatik,seviyeli,esprili cevaplarına hayranım.Ama tandem turu için çok da geç kalmayalım ,nede olsa biz baya yaşı ilerlettik.Eimizde bastonla bisiklet üstüne çıkmadan yapıverelim şu işi.
    İronman.1 kardeşimede teşekür ederim.Hakikaten insanın eşiyle böyle bir olayda bereber olması çok zevkli birşey oluyor. İnşallah Bizim resimler sayesinde sizde eşinizi ikna edersiniz .Bir gün hep beraber eşlerimizle pedallamak üzere. Akşam geç olduğu için sizden kopyasını aldığım çekim tekniğini şimdi göndermeye çalışacağım . Şimdiden yazıyorum,bu çekim tekniğinin patenti size ait.Sizden izin almadım ama kızmıyacağınızı ümit ediyorum.Sizin tuz gölü maceranızda ve avatarınızda olan çekim. Bide insan kendi resmini ancak böyle çekebiliyor.
    Ender Alıcıoğlu-Antalya

bunlarda kızlarım eşim ve ben.Eşlerinizi iyice ikna edesiniz diye gönderiyorum.

geçen pazar yaptığımız Antalya Lara kum heykeller gezisinden.

10. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Ender Bey(Abi? :)) ben geç de olsa bisiklet sürmekten hoşlanan bir "Öztürk Hanım" adayı bulayım tandem değil gerekirse "pedicap" denen bisiklet taksilerden alıp arkada çekerim sizi. Siz yeter ki böyle güzel örnekler teşkil etmeye devam edin ;). İmrenerek bakıyorum, maşallah diyorum... :)

Ender Alıcıoğlu bunu beğendi.
  11. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    Halil kardeşim beni ,yengenle çekme fikrine şimdiden çok çok teşekkür ediyorum ,inşallah kendi istediğin gibi bir hanım bulursun.Hakikaten çiftlerin severek bu bisiklet işini beraber yapmaları ,hele çocuklarıda katılıyorsa çok sevimli bir olay.Bana Ender Abi demeniz benim için çok güzel.Ciddi iş ortamlarında bey yakışıyorsada (mecburen) ,Böyle güzel bisiklet formu ve gezilerinde abi ,kardeş daha güzel yakışıyor.Teşekkürler
    Ender Alıcıoğlu.Antalya
    Not: Twist_of_faith kardeşime bana resim atma işini öğrettiği için teşekkür etmek istiyorum.Teşekkür Maili attım ama ,inşallh eline geçmiştir.Halilciğim sen benim yerime (sen yolu yordamı bildiğin için) zahmet olmazsa teşekkürümü iletirsen çok çok sevinirim.

12. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Erhan Abi, teşekkürünü iletişmiş bil :). En kısa zamanda Murat Abi'ye (Twist_of_faith) ileteceğim :).
    İyi dileklerin için ben de sana teşekkür ederim. Ayağınıza, yüreğinize sağlık...

13. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Ender Bey selamlar, (Abi değil de Bey diyorum zira fotolarda benden daha büyük göstermiyorsunuz;) )
    Siz yakın plan oto-foto (kendi kendini çekme) tekniğini benden bir adım öteye taşımışsınız. Zira, ben o teknikle henüz ailemin bisikletli fotosunu çekebilmiş değilim. Onun için patent sözleşmesine sizin de adınızı ortak olarak kaydetmek isterim.
    Tandem fotonuzu eşime hemen gösterdim. Hatta inanın masa üstü resmim yaptım. Olumlu etkilerini de hemen gördüm, eşim temmuz ayında gideceğimiz tatil beldesinde bisiklete binmek istediğini söyledi. Hatta ben seni arka selede taşıyayım dedim, olmaz dedi, ben de başka bir bisiklete binip kendim sürmek istiyorum dedi. :eek: :) :) :) :in: Eğer bu durumda size maddi bir borcum varsa hemen takdim edeyim. Hesap nuraması verin yeter. :)D ) Zira ben hediye teklifiyle bile eşimi şimdiye kadar ikna edememiştim. :cool:

Bizlerin, sizin gibi güzel örneklere çok ihtiyacımız var. Bisiklet sadece güzel bir spor değil aynı zamanda bir gezinti ve zevk aracıdır da. Siz de bunların hepsini ailecek başarıyorsunuz. Ne güzel..

Aktivitelerinizin devamını foto ve yazılarınızla ilgili konu başlıkları altında dört gözle bekliyoruz.
    Saygılarımla..

14. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    Mesut kardeşim Yaşım için dediklerine teşekkür ederim aramızda 11 yıl gibi bi fark var .Eşinizi bizim resimlerimiz sayesinde ikna edişinize ayrıyeten çok sevindim.Tatilinizi bize yakın geçirirseniz ve görüşürsekte mutlu oluruz.hep birlikte pedallarız.:) .Sizi misafir etmekten gurur duyarız.İyi günler dilerim.:)

15. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Gönüller arasında fark olmadıktan sonra yaş farkı sadece nufus cüzdanlarında kendi kendine bağırır durur. ;) :)

Abi bizim bir ayağımız Antalyada gibi zaten.
    2006 ocağında ben Antalyadaydım. O gidişimle alakalı olan ve ilginizi çekeceğini düşündüğüm bir linki hemen aşağıya veriyorum;
    http://bisikletforum.com/showthread.php?t=3463&highlight=akdenizin+rengi

Ayrıca kısmetse Eylülde çok meşhur bir ekiple yine Antalya civarlarında olacağız. Ayrıca ben ve eşim sanırım Ekim gibi Side de olacağım.

Misafirperverliğiniz için teşekkürler ancak bizim programlarımız çok yoğun olacak gibi. Yine de fırsat bularak sizle görüşmeyi çok arzu ederim. Belli olmaz, bakarsınız belki de iki aile birlikte tandemlerle pedallama şansımız bile olur.

1 temmuz da eşimle beraber Ankaraya tandeme bakmaya gideceğiz.. :D yaaaa, hemen işi bağladım valla, sayenizde:in:
    Eğer tandemler konusunda bana tavsiyeleriniz olursa sevinirim. Ankaradaki çok büyük bir bisiklet mağazasından almayı düşünüyorum. Aslınca Connandale nin tandemini beğeniyorum ama çok pahalı geldi bana. :eek:

Saygılar, sevgiler.. :)

16. Ender Alıcıoğlu

Seviye:

Mesut kardeşim yengemi ikna ettiğine sevindim .Bizim forumun üst köşesinde devamlı reklamı olan Ankaradaki bisiklet firmasından aldım tandemimi. 2 adet vardı, birini ben aldım, biride vitrinde asılı duruyordu ,Başkada bu sene için yok demişlerdi.Benimkinin cantlarını değiştirdiklerini söylediler.Çift katlı cant sende mutlaka değiştirt. Vitrindeki tandemde basit 1 kişiyi taşıyacak gibi görünen cantlar vardı. Birde benim ön göbek (Pedalların) 2. ayda bilya dağıttı. Göbeği açtığımda milin yenmiş olduğunu gördüm,Antalyada bir bisikletçiden kapalı bir göbek alıp değiştirttim. Seninde aklında olsun göbekte kullandıkları çok kaliteli çıkmadı.Ama gerisinden memnunum.birde en önemlisi ön cant teker milini, ismini şimdi hatırlıyamıyorum mandallı takmışlar ,ama arka teker mili somunlu takılmış .Arka milide belki atlarsın diye söylüyorum mandallı yaptır bence.Sen daha iyi bilirsin ama insan alırken ,bazen aceleye geliyor.
    Dediğin markalarda çok güzel ama fiyatları çok uçuk bence bu da yeterli.

Geldiğinizde fırsatınız olursa görüşmek üzere.

17. Ercan Bayram

Ercan Bayram Onursal Üye

Seviye:
    Ender abi resimleri atmayı ben gösterecektim hemen öğrenmişsin basit demiştim sana :)

Artık geçen seferki gezi resimlerini yayımlarsın o şeref sana ait :)
    tabi yorumlarınla beraber...

Arkadaşlar gezi grubunda tandem varsa yol yarıya iniyor diyebilirim
    Ender abim ve eşinin muhabbeti yolu yarıya indiriyor
    Ailecek katılmaları da çok güzel oluyor şahsen ben de isterim abim ve anne babamın katılmalarını gerçi bizimkiler antalyada oturmuyor...

Tandem iyi güzel de ön tekerinde ne varsa sanırım 2 olmuş patlıyor anlayamadık
    geçen turda da ön teker gitmişti. Allahtan park halindeyken gitti de birşey olmadı...

bu arada Ender abi 64 modeli de görmüş olduk
    Allah kaza bela vermesin
    keza kaza tutanağı tutarlar sana :)
    plakası var ya :p

şaka bir yana ciddi kaliteli birşey ki 64 den bu yana taş gibi...
    bakalım biz de o kadar süre binebilecekmiyiz

50 sene sonra bak bu kron u taaa 2006 da kendim topladım demek isterim bende çok güzel br duygu olsa gerek...

18. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    Canım Ercanım, yazını okudum inan gözlerim yaşardı. Bizleri bukadar çok sevmene inan çok memnun oldum . Ama herşey (kalp kalpe karşı) karşılıklı . Bende , daha doğrusu ailecek, hepinizi çok sevdik. İlknur ablan, kızlarım , hepsi sizleri kardeş gibi sevdiler.
    Hakikaten hepiniz pırıl pırıl insanlarsınız.
    İmtihanların var diye seni aramıyor ve rahatsız etmiyorum. İmtihanlar bitince ,boşta kaldığında haberim olsun.
    Biz Ertan beyle , hafta içi buluşup pedallıyoruz.haberin olsun.

19. ismailofli

ismailofli Bisikletkolik

Seviye:
    böyle bir eş ve aile bi bisiklet severin en büyük rüyası olsa gerek. aman naazar değmesin.
    saygılar...

20. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    Ender abi, rica ederim..hem görevimiz yardımcı olmak hem de keyif bizler için..hem ben yardımcı olmasam, sen yardımcı olmazsan bu fotolar nasıl paylaşılacak, bisikletle aile saadeti örnekleri nasıl paylaşılacak? inanın fotoğraflarınızı bi kaç kez ve hayranlıkla izledim. antalya'ya daha doğrusu olimposa gelirsem (ki niyetim eskişehir-ısparta otobüs yada trenle gidip, ıspartadan olimposa gitmektir) size önceden haber vermek niyetindeyim..vaktiniz uygun olursa olimposta kardeşinizin çayına eşlik edersiniz..

hürmet ve sevgiler..

konu ile ilgili olarak:
    ender abi, bence harika bir aile mirası..lütfen ona iyi bak :)
    dile kolay 1964..42 yaşında ve işler durumda..

ne kadar güzel bir gelişme..
    çok özendim sizlere ender ve mesut abilerim..

M-canım bak mesut abi de ender abi gibi tandem kullancakmış, hani var ya iki tekerlekli, pedallı...bisikletin irisi..
    S-tamam canım, sen al da beni bulaştırma..binersin işte kendin.....

ağlasam mı gülsem mi :D :D muhtemel diyalog örneğidir...