Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu da benim eşek :)

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında Bilal Öz tarafından paylaşıldı.

1. Bilal Öz

Bilal Öz Aktif Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Haziran ayının başında orgumu satıp yeni bisiklet arayışına girmiştim aklımda Kron XC250 veya Sedona dan bir model vardı akıl danışmak için bisiklet servisine gittim o da bana markaya para vermek yerine malzemeye para ver ben sana bi tane Geotech Oxy kadroyla bisiklet toplayayım rahat et dedi beni ikna etti ben de bunu toplattım 2 aydır sürekli biniyorum şu anda 800 km deyim bir kez bile tık demedi verdiğim parayı da her kuruşuna kadar hak ettiğini göstermiş oldu.
    Tek bir sıkıntım var ki onu da hanidir yaptırıcam hep unutuyorum kadronun üstünden giden fren ve vites tellerinin kadroya değip tıkırtı sesi yapması.
    [​IMG][/IMG]
    [​IMG][/IMG]

2. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Öncelikle yine de ben bisikleti esek olarak görmedigim icin hayirli olsun diyorum....

1. Buda benim esek derken, senin icin tüm buradaki bisikletler esek mi oluyor. Ben bunu bir hakaret olarak kabul ediyorum.
    2. Sana markaya para verme malzemeye ver demis.... ama isin gercegi o kisi bu bisikletin üzerindeki malzemeleri iyi diye satiyorsa parana yazik olmus. Keske dedigin bisikletlerden birtane alsaydin, onlarin üzerin de kesin daha iyi malzemeler var.

Samet Koç bunu beğendi.
  3. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Murat bey sevgili akranım konuyu açan Bilal bey sadece kendi bisikletine eşek diyor biz diğer bisiklet kullanıcılarına hiç bir şey dediği yok ....Malzeme konusu ise tamamen kişinin maddi gücüne kalmış en alt seviyede kullanabilir en üst seviyede kusura bakmayın sanki müdahele eder gibi yazıyorum ama boş yere tartışma çıkmasın şu mubarek günlerde kalpler kırılmasın amacım bu teşekkür ediyorum....

4. M.Biilikci

M.Biilikci Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bisikletiniz gerçekten çok güzel, güzel güle kullanın.

Tekerleğin yapısı sanırım asfalt yolda kullanıma daha uygun.
    Böyle bir tekerlek seçiminiz bence çok iyi olmuş.

5. Bilal Öz

Bilal Öz Aktif Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    1. Öncelikle yazım hatamdan dolayı yanlış anladığınız bir gerçeği düzeltmek istiyorum, siz bisikletinize istediğiniz ismi koyabilirsiniz, benimkisinin adı Eşek, kimsenin bisikletine hakaret etme maksadında da değilim.
    2. Bisikletin üzerindeki malzemeler takdir edersiniz ki bütçe kısıklığı yüzünden fiyat / performans malzemelerden seçildi, sıfır bisiklet almak niyetindeydim elbette ama o gün yetkili serviste karşılaştığım bir kaç yeni alınmış bisikletin hali ve sahiplerinin ahları böyle bir yol seçmemde etkili oldu :)

Hepinize teşekkürler bu arada :)

derya çetin bunu beğendi.
  6. Samet Koç

Samet Koç Bisikletkolik

Seviye:
    Hayırlı olsun, siz memnunsanız bize hiç laf düşmez. Acaba kaça patladı bu sıpa size :D

7. Mehmet Varol Özbek

Mehmet Varol Özbek Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Hayırlı olsun, kazasız belasız pedallayın. Merak ettim ''Eşeğinizi'' ama göremiyorum fotoları :)

8. Bilal Öz

Bilal Öz Aktif Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Aksesuarlar hariç 700 tl ye patladı, komponentleri hakkında çok bilgiye sahip değilim ama yarın inceleyip ne var ne yok yazabilirim :)

9. Bilal Öz

Bilal Öz Aktif Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Teşekkür ederim sağolun,
    Tekerlekler asfalt yol lastiği olduğundan şehir içinde yol tutuşu mükemmel diyebilirim, sağanak yağmurlu havada bile denemiştim :D

10. hakan çelik

hakan çelik Forum Demirbaşı

Adı:
    Hakan ÇELİK
    Seviye:
    Hayırlı olsun. Öncelikle çok hoş bir bisiklet. Kadroda güzel :) Ama merak ettiğim konu şu : Burada vites ve fren kablosunu görüyorum kadronun üstünden geçiyor. Hidrolik frene birşey olmazda Hani yağmur olur başka birşey olur. Teller o kadro borusunun üstünden değilde altından geçse iyi olmazmıydı ? :)

Bahadır Ulusoy bunu beğendi.
  11. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Tamam oldu Ertunga bey, sizin dediginiz gibi olsun. Iki türlü anlasilabilir, mesela onlar sizin E...ler buda benim E... gibi... Neyse uzatmayalim ben özürdilerim. Ama Malzeme konusunda ben kötü birsey söylemedim, arkadas kendisi yazmis ne almak istedigini ama bisikletci onu ikna ederek daha düsük seviye parcalar vermis gibi geldi bana (Resimde gördügüm kadar). Simdi arkadasin verdigi paraya yazik degilmi, ben bunu demek istemistim. Tabiki bisiklet düzmek herkesin kendi bütcesine bagli birsey. Arkadas dan rica edelim donanimi bize yazsin, bakalim 700TL ye daha iyi seyler varmi yokmu.

GLN ve ERTUNGA bunu beğendi.
  12. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    At gibi, tü tü tü tü maaşallah. :p Güle güle kullanın.

Bilal Öz bunu beğendi.
  13. Samet Koç

Samet Koç Bisikletkolik

Seviye:
    700 lira bu bisiklet için baya fazla, üzülerek söylemek istiyorum ki bisikletçi sizi kandırmış. Ama olsun çoğumuz ilk bisikletimizi alırken aynı şeyleri yaşıyoruz hemen hemen. İleride daha üst seviye bisiklete geçeceğiniz zaman daha dikkatli olursunuz.

14. abdullah0732

abdullah0732 Aktif Üye

Bisiklet:
    Atala
    Seviye:
    Ben bisikletin görümünü çok sevdim. Sen seviyorsan kimseye takma.(Lütfen hakaret olarak düşünmeyin :)) Ben jantlara takıldım hem v-fren yeri var hem disk fren takmışsınız o nasıl oluyor.

15. Güvenç Görür

Güvenç Görür Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Abi ben Tosun diyordum benim bisiklete kadro ağır diye, şu hassasiyeti gördüm ya ağzımı açmam bir daha :D

16. GLN

GLN Onursal Üye

Seviye:
    Murat beye katılıyorum. Banada pek f/p bisikleti olarak gelmedi.Ayrıca satıcının sedona ve krondan bahsederken markaya para verme demesine çok şaşırdım. Bu markalar iç piyasada f/p olarak en iyi bisikleti üreten ekonomik bisiklet markalarıdır.Donanımları yazarsanız daha açıklayıcı olur. Nasıl bir maşa kullandı , vites sistemi tourney gibi duruyor zaten. Kron xc 250 d yada , Sedona 701 D ile kıyaslarız satıcının dediği gibi markaya para verip vermediğiniz anlaşılır.

Murat Cömez bunu beğendi.
  17. Bilal Öz

Bilal Öz Aktif Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    iyisi mi soru işaretlerini dağıtmak için yarın iyice inceleyim ben ;)

18. Bilal Öz

Bilal Öz Aktif Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Üşenmedim komponentlerin tek tek resmini çektim, atladığım önemli parçalar olabilir söylerseniz onların da görüntüsünü eklerim.
    Aldığım Haziran başından beri bir kez olsun tık demeden 800 kilometre yaptım, ha siz diyebilirsiniz ki X markası da seni üzmezdi bunu alacağına keşke onu tercih etseydin diye, siz de haklısınız belki ama benim gözüm inanın ki bu kusursuzluğu gördükten sonra verdiğim parayı görmüyor :)
    Yine de mevcut komponentlerden değiştirmemi tavsiye edeceğiniz veya performansı artırmak adına eklememi önerebileceğiniz birşey varsa lütfen söylemekten çekinmeyin,

[​IMG][/IMG]
    [​IMG][/IMG]
    [​IMG][/IMG]
    [​IMG][/IMG]
    [​IMG][/IMG]
    [​IMG][/IMG]
    [​IMG][/IMG]
    [​IMG][/IMG]
    [​IMG][/IMG]
    [​IMG][/IMG]
    [​IMG][/IMG]

19. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Hayırlı olsun, kazasız pedallamalar dilerim.

20. Bilal Öz

Bilal Öz Aktif Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Küçük bir düzeltme; Bisikleti satıcıdan değil yetkili servisten aldım :)