bu da benim basima geldi

izumi

Üye
Tepki
32
Hepiniz bilirsiniz,Bostanci -Pendik sahilyolu Anadolu yakasinda en rahat bisiklete bindigimiz guzergahtir,Tuzla girisine kadar da uzanir.Keyifli dum duz bir yoldur.Ben de oyle yillik iznimin son is gununde gunduz gozuyle bisiklet turlari atiyordum ki birden bir baska bisikletli arkama takildi,bir ara beni gecti sonra bekledi falan...Bahsettigim bu yolda bisikletle dolanan velet de coktur hatta yaklasir"abla hadi yarisalim"falan derlerdi,ben de guler biraz kapismaya izin verirdim.Maalesef bu sefer bisikletli zat yaklasti ve beraber gezelim dedi,tabi havada kotu kokular...Neticede ben onunla ugrasicam derken bisikletten dustum bagirmalarimdan o da kacti ,bir oto bir motor da durup yardim ettiler.
Bir baska bisikletlinin saldirisna ugramistim:bisikletli demeye dilim varmiyor tahmin ettiginiz turden biri; ama nedense cok ucuz atlattigimi dusunuyorum.

Bir baska mesajimda belirttigim gibi bizler saldiriya cok acigiz,ne kadar onlem aliriz bilemiyorum ama genelde hep yalniz biniyorum ,neticede bulusma noktasi bile olsa belli bi mesafeyi gidiyorsumuz .Geceleri cikarken de bir kez daha dusunecegim ayrica yan kesicilere cekici gelmeyeyim diye oyle bel cantasi falan takmayi dusunmuyorum.
Sizlerin de benzer bir durum yasamanizi istemem mutlaka onleminizi alin.

Isin komik tarafi ne biliyor musunuz?Daha yeni 500km lik Dalaman-Antalya ;Likya turu yaptim ve bir kez bile kotu bir an yasamadim .orman yollarini da az inip cikmadim hani ,ayilar seherde ...

Aklinizda olsun

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Pendiğe kadar olan sahil yolunda bu tip durumlara defalarca bizzat şahit oldum,bayanların yapacağı en mantıklı hareket tepki ve sözlere hiçbir cevap vermeden yola devam etmekdir durum ciddiye binerse sahilde devriye gezen ekip otolarına şikayet edilebilir.(15-20 dakika içinde mutlaka biri geçer)

fangornents

Aktif Üye
Tepki
84
çok geçmiş olsun,
bi kaç tane pislik bi araya gelince bizle dahi dalaşıyorlar tek başlarına oluncada gücü size yetiyor alçakların. Ben böylelerini ancak fare,sıçan olarak adlandırabiliyorum. Tabii hayvan ismi takıp hayvana hakaret etmeyelim de denebilir; sadece "insan müsveddesi" bunlar.

T

Tuğrul

Misafir

Bence de böylelerine hayvan demek ,hayvanlara hakaret etmektir.
Bunlara dense dense yaratık denir.

duyguny

Forum Demirbaşı
Tepki
120
Geçmiş olsun benzer olayların tekrarlanmaması ümidiyle..

izumi

Üye
Tepki
32
Evet maalesef durum sizlerin de ifade ettigi gibi insanlik boyutunu asiyor.Taziyeler icin tesekkur ederim ,bisikletli bir aciz olmak istemiyorum cunku boyle durumlarda insan yandas ariyor ...boyle bi olay insanin basina heryerde gelebilir ama bisikletin urkutucu bi tarafi da ;siz toparlanana kadar o vinliyor.

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
günümüzde halen bisikleti kötü amaçlı kullanan animallar varken...Bisiklet bizim üklemizde halen ikinci planda kalır..

SerkanEriş

Bisiklet Meraklısı :)
Tepki
170
İsim
Serkan Eriş
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti

bir ara o kadar baymıştım ki olaylardan kendimi savunmak için yanımda demir baklalı motosiklet kilidi taşıyodum... neyseki ihtiyacım olmadı.. :boese157:

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
Mesajları yeni okuyabildim..
Çok çok geçmiş olsun Izumi..

Malesef her ortamda az veya çok böyle tipler bulunabiliyor.. Yine de ucuz atlatmışsın..

Bence özellikle geceleri yalnız binmemeye çalış..(Biliyorum demesi kolay, yapması zor ama yine de iyi düşünmeli)

Selamlar..
Gürsel