bu da benim 4900

Scudo

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
yeni bisikletin hayırlı olsun kazasız belasız kullan rengi gerçekten çok güzell..

• Beğen
Tepkiler: yavuz

yavuz

Aktif Üye
Tepki
93

kardeş peki bunu aldığım yer yaparmı?metin bisikletten aldım birde bisikletin garanti durumunu etkilermi?

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Garantisini etkilememesi gerekiyor, bu sizin boyunuza göre yapılan bir optimizasyon sonuçta. Metin Bisiklet'te tabi ki yapar, aşırı zor bir işlem değil zaten. Kendileriyle irtibata geçin, size garanti vs gibi konularda daha kesin bilgiler verebilirler.

yavuz

Aktif Üye
Tepki
93

kardeş lastikleri değiştirdim.dediğin gibi çok hassaslar..özellikle yanaklar çok esnek çok yumuşak ..tahmin ediyorum üzerindeki lastikleri kışın kullanabilirim.ne dersin?

abbaskara

Aktif Üye
Tepki
153
Hayırlı olsun. çok güzel bisikletin. Bu arada metin bisikletten almışsın bisikleti onlar düşünmemişler midir bu spacer mevzuunu ? böyle satılıyosa bütün bisikletler o zaman herkesin modifiye etmesi mi lazım ? bir de gidon boğazını kesicez ama içinde tepedeki kapağı tutan bi aparat var o nolcak ? kesilince o da gitmez mi ? :eek:

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Abbaskara, işinin ehli bir bisikletçiye götürdüğünüzde sorununuzu problemsiz bir şekilde halledecektir :). Sistemin içini incelediğinizde aslında çok sorunsuz olduğu açık ve net bir şekilde görülür. Bütün bisikletlerin o şekilde satılmasının nedeni her kullanıcının kendine göre optimize etmesidir. Malum herkes aynı oranda eğilemeyebilir veya herkesin koy uzunluğu vs eşit olmayabilir :).

yavuz

Aktif Üye
Tepki
93
tabi kestirdikten sonrada geriye dönüş yok.....maşa almak lazım

T

Tuğrul

Misafir
Bende spacer ları kesmeden kullanıyorum.Gidon ile sele yükseklikleri eşit görünüyor.Yarışlara katılmayacaksan bence kesmenin anlamı yok.Eğer kesersen uzun gezilerde yorulabilirsin(kol ve boy uzunluğuna bağlı)Bence biraz kullan , nasıl rahat ediyorsan öyle kullan.

yavuz

Aktif Üye
Tepki
93
bende kesmeyi düşünmüyorum dediğin uzun yolda yorabilir..sadece yılda bir kez yapılan (link) oyunlarındaki dağ bisikleti yarışlarına katılıyorum...önceden peugeot vardı ondada yüksekti ve o bisikletle 30 yaş altında 3.oldum..

(link)

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
şimdi burda olay spacerların ayara göre kesilip kesilmemesi değildi ben söylerken.benim söylemek istediğim eğer siz boğazın altında 3cm den daha fazla yükseklik sağlayacak spacer kullanır ve herhangi bir kaza anında şaft borusunun bu sebepten dolayı zarar görmesi durumunda ( ki amortisör üreticileri 3cm den daha yüksek kullanılmaması gerektiğini bu yüksekliten sonrasının emniyet sınırının üstünde olduğunu söyler) garanti kapsamından ve her türlü şikayet ve dava açma haklarından mahrum kalırsınızn amortisörünüz defolu olmuş olsa dahi...

Yani benim söylemek istedğim olay onları çıkartıp kısaltarak 3cm ye çekerek emniyet sınırında kullanmanız gerektiğidir...Ayrıca şunuda belirtmek isterimki bundan sonra alacağınız kadro 21.5" olmadığı ve harici çatak yatağına sahip olmadığı sürece (ki ölyle olsa bile cm'lik spacera göre keserseniz kısa kalmayacaktır) amortisörünüz şaft borusu kısa gelmez ve değiştirmek zorunda kalmassınızn aklınızda bulunsun...

• Beğen
Tepkiler: irfancan ve yavuz

idinc

Üye
Tepki
15
İsim
Rehber İhsan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaslar neseniz bol olsun.

4900 bisikletin gercekten cok guzel,..

sormak istedigim bir konu var, yeni bir bisiklet almak istiyorum.

Ancak ortadan amartisörlü bisiklet yokuslarda kuvvet kaybettirdiginden hem surati yavaslatiyor hem de daha fazla yoruyor, diyorlar, dogru mudur?

Veya ortadan amartisörlü bisikletlerin amartisörünü tamamen sertlestirmek (hic oynamamak sartiyla) mumkun mu acaba?

Yonlendirmelerinize gore ya gobekten amartisörlü ya da amartörsüz alacagim :)

Neseniz bol olsun.

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Öncelikle bu amartisör değil "amortisör"...Sadece bilgilendirmek istedim...:)
İkinci olarak ...Evet kilitli orta amortisörler mevcut fakat yinede downhill tarzı bir olaya girişmeyeceksen yani şehir ve hafif toprak yolda kullanacaksan ve dağda taşta hafif gezintiler yapacaksan arka amortisöre gerek yok...Sadece ağırlık ve güç kaybı yapar...;)

Natural_animal

Daimi Üye
Tepki
188

Olabilir ama yinede daha az etli ve sağlam lastikler var. bence onlara bak. Emin ol performansınıda iyi lastik olumlu etkiliyor.

hdeveci

Forum Bağımlısı
Tepki
811
yavuz kardesim gerci bisikletini canlı yayında da gorduk :)) ama yinede burdan hayırlı olsun diyorum kazasız belasız kullanman dileklerimel :)

• Beğen
Tepkiler: yavuz