Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu bisikletlerden hangisi?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Ahmet Kapusuz tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet Kapusuz

Ahmet Kapusuz Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaşlar biliyorum buna benzer birçok konu var. Çoğuna göz attım fakat yine de aklıma takılan bazı noktaları danışmak istedim size.

Yeni bir bisiklet almayı düşünüyorum fakat hala tam karar veremedim. Çok acelem yok şu anda. Bir ay sonra falan almayı planlıyorum. Bu yüzden detaylı araştırma yapmak istiyorum.

Bisikleti daha çok evden işe giderken asfalt yolda gidiş geliş yaklaşık 40 km kadar kullanacağım. Ayrıca hafta sonları da belki ufak ufak arazi gezilerine de gidebilirim. Bu yüzden bir MTB almayı ve yol lastiği taktırmayı düşündüm. Bütçem taksitli olarak 700-800 lira dolaylarına kadar çıkabilir. Özellikle Amoeba Hussar, Sedona Borla, Geotech Ascent(galiba stoklar tükenmiş) dikkatimi çekti. Ayrıca Corratec Taal ve Corratec Baco da eski bisikletimi verip alabilme imkanım olduğu için ihtimal dahilinde.

Bu bisikletlerden hangisini önerirsiniz? Ya da bu bütçeyle daha iyi ihtimaller varsa bunlar nedir?
    Teşekkürler.

2. Ayberk Türk

Ayberk Türk Forum Demirbaşı

Seviye:
    ben sedonadan sasma derim .. x)

Ahmet Kapusuz bunu beğendi.
  3. Ahmet Kapusuz

Ahmet Kapusuz Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Peki Sedona'nın Borla modelini tavsiye eder misiniz? Çünkü fiyatı diğerlerine oranla daha uygun geldi bana.

4. Süleyman Uzunköprü

Süleyman Uzunköprü Onursal Üye

Seviye:
    Bahsettiğiniz bu bisikletler arasında Corratec Taal kadro ve donanım olarak iyi bir seçim olacaktır.

5. Ahmet Kapusuz

Ahmet Kapusuz Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Cevaplar için teşekkürler. Peki Taal ile Baco arasında nasıl bir fark var? Çünkü donanımlarına baktığımda sadece çok ufak bir farklılık gördüm. Kadroları da görüntü olarak aynı gibi. Renk dışında bi fark göremedim ben.

6. Semih Karadağ

Semih Karadağ Aktif Üye

Seviye:
    Benim gördüğüm tek fark Baco nun arka aktarıcı Acera, Taal in ise Altus. Bu durumda Baco daha avantajlı olur tabi fiyatları aynı sonuçta. Geotech Ascent ikisindende donanım olarak daha iyi görünüyor bulabilirsen onuda incele. Bunların dışında Sedonanın 741 ve 711 modelleride senin bütcene uygun. 741 oldukça güzeldir bi araştır bence.

Sercan Sözer ve Ahmet Kapusuz bunu beğendi.
  7. Ahmet Kapusuz

Ahmet Kapusuz Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Sedona 741'e de göz attım o da güzel bir bisiklete benziyor. Onu da düşüneceğim. Peki bir de şöyle bir sorum olacak, bisiklette piyasanın ucuzladığı zaman dilimleri var mı? Çoğu teknoloji ürününde böyle zaman dilimleri oluyor. Bisiklette bu hangi aylar civarı olur acaba?

8. Semih Karadağ

Semih Karadağ Aktif Üye

Seviye:
    Bahar aylarında yeni sezon başlar, yeni sezon başlamadan önce kış aylarında biraz ucuzlar bisikletler. Ancak eski sezonun ürünlerini almış olursun ve fiyatlardada çok fazla bi düşüş bekleme. Bu aralar fiyatlar biraz yüksek geçen sene bi sedona borla 450ytl iken bu sene 600küsüre satılıyor. Yani kışıda beklesen farkeden çok fazla bişey olmayacak..

Sercan Sözer bunu beğendi.
  9. Ahmet Kapusuz

Ahmet Kapusuz Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Anladım teşekkürler. Benim için bu aralar almak daha mantıklı o zaman. Biraz daha ayrıntılı araştırma yapıp bu bisikletlerden biri alacağım. En azından kış gelene kadar 2-3 ay daha rahatlıkla sürebilirim.

10. Semih Karadağ

Semih Karadağ Aktif Üye

Seviye:
    Rica ederim. Evet daha mantıklı olur, zaten kışları eskisi gibi soğuk olmuyor kar yağmadıkça kışında sürebilirsin :)

Sercan Sözer bunu beğendi.
  11. serkan boyracı

serkan boyracı Üye

Seviye:
    sedona borla yerıne 711 v almanı tavsıye ederım.. arasında fazla bır fıyat farkı bulunmuyor..

12. TRD8138

TRD8138 Aktif Üye

Seviye:
    Ben bir 2009 model aslı bisiklet çıkışlı (toplama değil) sedona 781 kullanıcısı olarak size önerim Sedona almayın.Madem eski bisikletinizi verip Corratec Taal ve Corratec Baco alabilme imkanınız var o zaman onlardan birini alın.Hem bisiklette bir sorun çıktığında baktınız garanti pek işlemiyor kendi cebinizden para verip işinizi halledersiniz. Hoş olmayan bir durumda daha az para harcarsınız.Uzun lafın kısası az para harcayacak şekilde bisiklet alınız.
    :) İnşallah alacağınız mal sizin için hayırlı olur.