Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bu bisikletle yarışılır mı ?

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında Emre Akcan tarafından paylaşıldı.

1. Emre Akcan

Emre Akcan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
  2. Aykut Subaşı

Aykut Subaşı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Şuan yarışan çoğu sporcunun komponenti bundan bile düşük.Dert etme her türlü girersin.Yarı yolda bırakmaz seni.Ki 8.5 kg güzel bır agırlık.

3. Emre Akcan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    :D içime su serptiniz teşekkür ederim

4. fatihaydın

fatihaydın Bisikletkolik

Bisiklet:
    Look
    Seviye:
    bizim takımda bir çok kişi var yarışan. pinarello dogma campo record setli kullanan da var specialized tarmac kullanan da var salcano xrs 030 apex kullanan da var kron active de var yani kafana takma fazla evet etkilidir komponentler ama aykut beyin de dediği gibi fazla takma kafana

yüzde 50 performansla sedona 611 le başlarsın performansın yüzde 70 olur atıyorum cannondale caad 10 105 setli bisiklet alırsın performansın yüzde 100 olur carbon bi bisiklet alırsın dura ace ya da red ya da campo superrecord kullanırsın yani seninle bisikletin de gelişir yoksa direk üst düzey bisikletle de girsen bişe olmaz çünkü senin de gelişmen lazım :)

5. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Arkadaşlar gerekenleri yazmış ben başka bir detaya gireyim bu bisikletin 8.5 kilo gelmesi imkansız (üzerindeki çoğu donanımı kullandım ve ağırlıklarını biliyorum) verdiğiniz linkte ağırlık bilgisi göremedim ama bu bisiklet minimum 9- 9.5 kilo ağırlığı civarındadır bilginiz olsun.(8.5 kiloya inmez mi tabi ki ufak değişiklikler ile iner ama bu şekilde 8.5 imkansız. Lugano dış lastiği, r500 jant seti olan, kadrosu alu, selesi 300 gramlık bir yol bisikletinin 8 küsürlü rakamlarda olması maalesef imkansızdır.

6. Emre Akcan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    biri 8,6 kg demiş bende onu yazdım o değiştirmiş olmalı başka biyerde 9 diyor

7. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    pedalsız 9 belki olabilir.Fakat tecrübelerime dayanarak minimum 9.5 ortalama 10 diyorum :) sadece sele ve borusu 600 gram olan bir bisikletten bahsediyoruz nereye 8.5 oluyor.isterseniz tüm donanımını gramaj olarak buraya yazarım ama bu sefer sevdiğim bir firma olan sedonaya yazık olur :) .Birisinden öğrendiğiniz için bir şey yazmıyorum ama sitesinde yazsaydı bu ağırlık, iki çift söz ekleyebilirdim.

Konunun özüne de dönersek tabi ki yarışabilirsiniz 10 lu sistem olması da sizin için avantaj başlangıç için de ideal bir bisiklet.Sonuçta bisiklet yarışmıyor üzerinde pedal çevirecek sizsiniz.Çok üst seviye bir bisiklet de alsanız aynı pedalı çevireceksiniz sadece limitleriniz biraz yukarı çıkacak.Ayrıca üst seviye bisiklete de gerekli bakımı yapmaz iseniz yarı yolda bırakacaktır buda bırakır.

Emre Akcan ve ProfessionaL bunu beğendi.