Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu Bisikletle Gidilirmi ?

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında Arifcan C tarafından paylaşıldı.

1. Arifcan C

Arifcan C Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Merhaba Abilerim Ve Ablalarım Ben 16 Yaşında Bilgisayara Ve Bisiklete Meraklı Bir Gencim :D Aslında Bisiklet Merakım Yeni Başladı Ve Kendime Başlangıç İçin Bir Bisiklet Aldırdım (Tam Olarak Sevip Sevmiyeceğimi Bilemediğim İçin Ucuz Bir Model Aldırdım)
    Migrostan Ocen Dolphin 26" Bir Bisiklet Çift süspansiyon Olması Lazım Ben Bugün İzmirden Biraz İlerliyeceğim Özdileğe Kadar Falan Yani 11 Km Sizce Bu Bisikletle Gidebilirmiyim ? Gidiş Dönüş 22 Km Olacak ? Şimdiden Teşekkür Ederim Yanlış Yere Konu Açtıysam Özür Dilerim :)

2. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bisikleti iade etme şansınız varsa edin. Onlarla uzun yola çıkılmaz. 20 kilometre çok değil ama yine de eziyet yani.

3. ßarış Yavaş

ßarış Yavaş Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Eğer dağa çıkıp toprak yolda bisiklet kullanmayacaksanız amortisörlü bisiklet almayın.

4. niyazi akarken

niyazi akarken Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    iyidir iyi aynı bisikletler 120 km yapan dağ bayır gezen gençler gördüm. 169 tl ye başka bir bisiklet alınmaz ama bu bisikletle de 23-30 km lik turların dışına çıkılmaz.

5. Arifcan C

Arifcan C Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Abi Bisikleti 209 Tlye Migrostan Aldım :) Biliyorum İyi Bir Bisiklet Değil Zaten Uzun Bir Yol Yapmak Dediğim Sadece Max 30 Km Dir :) Ayrıca Yollarımız Taşlı Taşlı Mübarek Dağ Havası Veriyor :D Amortisörden Zarar Gelmez :D Bu Arada Hepinize Yorumları İçin Teşekkür Ederim :) İleride Hoşuma Giderse Bütçeyi Baya Bir Arttırarak Çok İyi Bir Bisiklet Alacağım :)

6. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Yeni başladığınız için şöyle bir açıklama yapmaya çalışalım. O aldığınız bisiklet oldukça ağır ve tasarım olarak dağ inişlerinde kullanılan bir bisiklet. Ancak üzerinde en ucuz parçalar kullanıldığı için dağdan inmeye kalkarsanız çok ciddi sorunlar yaşarsın ve bisikletin yeniden elden geçmesi gerekir. Şehirde veya ulaşımda kullanmak için ağır bir bisiklet ve ozellikle sele altina doğru olan orta amortisor pedal cevirirken verdigin gucun cogunu emerek seni bosuna yoracaktır.
    Elbette vites fren jant ayarlarini her zaman duzgun yaptirir / yaparsan (yapmayı ogrenmen senin icin avantaj ve bu konuda internette pek cok bilgi video bulabilirsin) bu bisikletede biner ve dedigin mesafeleride gidersin. Ama dediğimiz koşullardan dolayi kullanışlı rahat ve keyifli bir bisiklet olmaz. Ama butcen el vermiyorsa degistirme sansin yoksa da binilmez degil. Bunu kullanir ve birgun daha dogru bir bisiklete binersen zaten farkı anlayacaksin...

erhan.d bunu beğendi.
  7. Arifcan C

Arifcan C Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    bütçemle ilgisi yok abi bisiklete yeni binmeye başladım ultra üst bir model zaten bana uymazdı bir yıl sonra alırım öyle bir model anca

8. Metin Öztürk

Metin Öztürk Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Öyle bir olayki yeri geliyor 800 tl lik alete giriş seviyesi deniyor, yeri geliyor 2000 tl lik bisikletlere giriş deniyor :) Bende 600 den 1500 e çıktım

9. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bütçenle ilgisi yoksa o daha da kötü. İmkanın varken alüminyum kadrolu, doğru düzgün bir şehir bisikleti almak yerine hi-ten kadrolu, her kullanımdan sonra bakım isteyecek bir bisiklet almış oldun. Yerinde olsam ultra üst model değil de, giriş seviyesi bir şehir bisikleti bakardım. Carraro Sportive serisi, Salcano City Sport serisi falan gayet uygun.

10. Emrah ONAN

Emrah ONAN Circassian

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Gayette gidersin,- o yaşlarda 30 km gidiyorduk denize bianchi xcr 200 mü tam hatırlayamıyorum çift amortisörlü bisikletimle bütün gün yüzüp akşam dönüyorduk-, gençsin enerjiksin ama önceden de söylendiği gibi daha iyi bisikletlere nazaran eziyet bir nevi. Yinede bisiklete binmek iyidir sen biraz gez dolaş o turları yap sonra bütçene göre iyi bir bisiklet alırsın. Öyle kısa mesafelerde sorun olmaz

not: Hem sonradan iyi bir bisiklet aldığında aradaki farkı çok hissedeceksin ve yeni aldığın bisikleti daha çok seveceksin:)

11. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Acikcasi durum su; amacina uygun dogru tercih edilmis, ayarlari duzgun yapilan, bakimli bir bisiklet her zaman isinizi gorur. Arabalara baktiginizda da 5000.-TL 2. el LPG'liden, 1.000.000.-€ Rols Royce veya Bugatti'ye kadar bir suru model var. Hepsi yolda gidiyor isinizi goruyor mu? Evet... Bisiklette de durum cok farkli degil. Yarisci degilseniz, butceniz kisitli ise amaciniza en uygun ve hesapli bisikleti alirsiniz. Alacaginiz en kotu bisiklet 1950'lerde kullanilan en iyi bisikletten kotu olmayacaktir :)
    Yarisciysaniz zaten yeterince parlak bir yeteneginiz varsa sponsorlar takimlar size en iyisini verir. Paraniz varsa da Ferrari alirsiniz ama sahilde 50 km'yi gecmezsiniz durumu ortaya cikar. Satilik ilanlari goruyorum. Mesela 3000 TL'ye ust seviye MTB almis 3 ay sonra satiyor aciklama da yazan "asfalt haricinde kullanilmadi cizik yok, cok temiz". Peki o zaman neden sehir veya yol bisikleti almadin ki? Binmeye kiyamadinsa niye aldin? Yollarda sikca gordugumuz tekeri camura degmeyen asfalttan cikmamis benzin canavari 100 bin TL lik arazi araclarina benzetiyorum ben bu durumu. Fiyat acisindan bakarsaniz bu isin sonu yok... 20.000 TL lik yol bisikleti kullanan adama 10.000 TL lik ultra bisiklet gostersen giris seviyesi der.
    Uzun lafin kisasi; amacina uygun dogru tercih edilmis, ayarlari duzgun yapilan, bakimli bir bisiklet her zaman isinizi gorur. Ama her zamanda daha iyisi ve keyiflisi, performanslisi vardir ve olacak :)

12. Emre Sertkaya

Emre Sertkaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    gidilir öyle abartılacak bir mesafe degıl ama gereksiz yere yorulursun o ayrı .

13. yiğt

yiğt Aktif Üye

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    Zaten sizin bahsettiğiniz dönemlerde market bisikletlerinin yanında trek , scott değilmiydi bianchiler ? :) Şu an marketlerde bile satılıyor Bianchiler orası ayrı acı bir durum.

14. batuhandeha

batuhandeha Yeni Üye

Bisiklet:
    Atala
    Seviye:
    gidersin ama 10 km sonra bisikletten soğursun eziyet olur.

15. Metin Öztürk

Metin Öztürk Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Geneli güzel bir yazı olmuş . Arkadaş bahsettiğiniz gibi amaca yönelik almamış bisikleti orası ayrı. Bu arada ayarları düzgün , bakımlı bisiklet her zaman işinizi görür demişsiniz , işini görmek ayrı olay fakat bu fiyat aralığında alınan bisikletin ne kadar sıklıkla sorun çıkaracağını tahmin ediyorsunuzdur. Ve ilk kez bisiklet kullanan bir arkadaş bu kadar sık sorunla uğraşabilir mi meçhul.

16. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Siz de haklisiniz... Gelgelelim ben o yaziyi yazmadan daha once bahsettiginiz konularda genc arkadasimizi uyardim. Daha sonra konunun akisina gore sizin dediginiz yorumu yaptim. Buyurun okuyun ilk gorusumu :)

17. niyazi akarken

niyazi akarken Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    arkadaşlar yapmayın hepimiz zamanında boyasız markasız frensiz bisikletlerle geziyorduk şimdi mi daha sıfır bi biskleti beğenmez olduk. daha dün türkiye gazetesinin bisikleti için sıraya geçenler arkadaşa 800-1000 tl lik bisiklet tavsiye ediyor. arkadaş demişki yeni bisklet aldım en fazla 20 km lik yere gidebilirmiyim daha yaşı 16 ve kanı kaynamakta değil hiten ayten kadro olsa bile onu öttürür 1-2 ay sonra dağıtır ve toplar hale gelir. daha sonra ünv. de yada sevgilisi ile anlaşırsa devam eder ve alır iyi bişey.

erhan.d, Emrah ONAN ve suat akman bunu beğendi.
  18. Emrah ONAN

Emrah ONAN Circassian

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    bahsettigim bisiklet köyde duruyor geçen hafta gittiğimde bi oturayım şuna dedim yerinden çıkarırken ağırlığına şaşırdım tabi, demem odur ki 10-20 km ler her bisikletle gidilir sıkıntıda çıkarmaz, pinokyolarla koca çelik bisanlarla da gidiyorduk o mesafeleri ki kilometrelerce kullanıp ne bir lastik patladı ne bir yeri bozuldu vites mites ayarları dışında (lastikler tanesi 150-200 liralık yok patlamaya dirençli yok az tutunur çok kayar falan değil naylon lastikti işte:) vitesler frenlerde xt miş deoreymiş aliviosuymuş sram miş değildi vtes işte 18:))onlarıda yapıyorduk, bahsedilen yeni vitesli bisikletle mi gidilemez allah aşkına millet almış başını gidiyor 3bin 5 bin 10bin bisikletler profesyonel yarışçı o işten para kazanıyor gibi, bütçen olur verirsin altın kaplama alırsın o ayrı, bizim millette var lüks özentisi ihtiyaçtan değil yani verilen paralar araba paraları yahu iki tekere:)
    kısacası derler ya yağına suyuna dikkat edersen böyle kısa mesafelerde her türlü gidilir, tabi teknolojiyi takip etmek ayak uydurmak insan rahatlığı için üretilen yeni şeylere sahip olmak güzel birşey

saygılar...

erhan.d ve suat akman bunu beğendi.
  19. Arifcan C

Arifcan C Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Öncelikle Çok Teşekkür Ederim Değerli Yorumlarınız İçin Bugün Gittim 35 Km Falan Yaptım (Yemek Molasını Sayarsak Çok Az Dinlendim Diyelim) Bir Sorun Çıkmadı Çok Şükür Fakat Dediğim Gibi Bayadır Bisiklet Kullanmıyorum 11 Yaşından Beri Eğer Bisiklete Alışır Birazda Kondisyon Geliştirirsem İyi Bir Bisiklet Alabilirim Benim Asıl Amacım Bilgisayar Denilen Bu İlletten Kurtulmak :) Milyarlarca Para Bayıldı Ailem Bilgisayar Toplattı Fakat O Kadar Paraya Yararı Yok Zararı Var :)

Not: Milyarlarca Para Olayını Yanlış Anlamayın Örnek Olarak Yazdım

20. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bu ülkede insanların başına ne geldiyse; beyaz eşyacıyı bisiklet gurusu sanmaktan, kadronun ve donanımın önemini bilmemekten, MTB'den başka bisiklet türü görmemekten geldi. Böyle bisiklet sevgisi aşılanmaz. Bisiklet hiçbir zaman 150 lirayla da halledilebilecek bir hobi olmadı. Doğru dürüst bir bisiklet deneyiminin de bir alt limiti var bütçe olarak.

"İkisi de aynı işi görmüyor mu" mantığından sıyrılalım artık. Görmüyor. Biri bisiklet ihtiyacını gideriyor, bodrumlarda çürüyor; diğeri ise bisiklet aşkını açığa çıkarıyor. Fark budur.

Biz o hataya düştük, başkaları düşmesin.

Uğur Ece ve Emrah ONAN bunu beğendi.