Bu bisikletle Avrupa/Türkiye Turu

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
Selam Arkadaşlar..
Geçen sene sonunda dükkana bir İtalyan çift geldi.. İşte bakın alem ne bisikletlerle neler yapıyor..Bu bisikletle İtalya'dan gelmişler.. Bize uğradıktan sonra da Türkiye'de turlayacaklardı.. Buyrun bakalım resimlere..

İşte "kahramanlar"..

Yorumu sizlere bırakıyorum..

Scudo

İsmail Ağıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
833
insanda azim oldumu herşeyi yapıyor demekki tebrik diyorum bu italyan cifti herkeze örnek olmalılar

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Vallahi helal olsun...
Ben cesaret edemezdim herhalde böyle bir bisikletle bu böyle bir tura çıkmaya...

• Beğen
Tepkiler: 42FY

Bibendum

Forum Bağımlısı
Tepki
463
İşte olay budur , eğer gezi ve tur amaçlı yolda isen bisiklet dediğin üzerine bindiğin zaman seni taşısın mekaniği sorunsuz çalışsın yeterli bence.
Bizde maalesef yeni arkadaşlar bisikleti alıyorlar eve koyuyorlar hadi gelin yola çıkalım diyoruz.
Yok daha pompa almadım , matara kafesim yok , km saati ne alsam acaba , ya bu lastikler kalın değilmi ? , frenlerimi diskemi çevirsem ? acaba seleye cilami çeksem ? bla bla bla !...
Sonra sahilde bir iki tur yaaaaaa sezon bitti bisiklet evde çok yer tutuyor annem çok kızıyor satacağım....

basar

Daimi Üye
Tepki
189
Avrupa da gösteriş meraklısı olmayan, mütevazi insanlar var.

İtalya da Fiyat 126 bis ile gezen bir çok kişi görebilirsiniz. Paraları olmadığı için değil, yeterli gördükleri için binerler o arabaya.

Bisiklet ilk anda verdiği izlenimden daha yeterli geldi bana. Tabi sele ve o tel-bantla tamir edilen yerleri saymazsak.

Ben de hala 92 yılında aldığım bisikleti kullanıyorum. Yol ve hafif arazi koşullarında diğer dağ bisikletli arkadaşlardan geri kalmıyor(d)um. (Bir gün geziye gelip eski bisikletimi göstermek isterim)

A.Bülent Yamaner

Forum Bağımlısı
Tepki
309
Bisiklet
Scott
Bisikletin ve spor yapmanın insana kazandırdığı özelliklerden birisininde azim ve
Kararlılık olduğu bir kez daha ispatlandı.
satmaya kalksan ancak kiloyla hurda demir fiatına alıcı bulabilecek bir bisikletle
böyle uzun soluklu tur yapan italyan turistleri kutluyorum ve onlardan herkesin
örnek almasını diliyorum.

Aydın

Forum Bağımlısı
Tepki
940
Tek soz denir is alette degil "Adem"'de...

91 model Giant'imin kadrosu kirilmasaydi bir omur boyu kullanmayi dusunuyordum ben de. Ama artik yok :(

abdullahabdullah

Forum Bağımlısı
Tepki
633
İsim
Abdullah YEŞİLTAŞ
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
hayalimdeki olay işte bu ama benim tek sorunum vize problemi. Bisikletin pedalını çevirmek değil, konsolosluğun basamaklarını çıkmak yoruyor.

Ben böyle uzun turlar için bisiklete değil de, havaya ve yola bakarım. Bisikletim zaten taş gibi. İdris sağolsun :)

Bisiklet sürme isteğimiz azalmasın diyorum.

Tugfox

Forum Bağımlısı
Tepki
1.218
Ne yazicagimi sasirdim :)

Kadrodan vitesli hertarafi dokulen bu bisikletle oyle yollar devirmek gercekten saygi duyulasi bir macera :) Harika :)

Sende daha ne hikayeler vardir diye bosa dememisiz Gursel abi :D Tesekkurler :)

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Ön çatal kırılmassa amaca ulaşılabilir :D Bu arada iki kişimi biniyorlar bisiklete, ikincisini göremedim ?

İslam Gölge

Forum Bağımlısı
Tepki
790
İsim
İslam GÖLGE
Bisiklet
Cube
müthiş birşey bize ancak böyle bir olay örnek olabilir.
Biz aksesuar alalım derken yıllar geçiyor bu arada yola çıkanlar dünya turları yapıyor ne diyeyim helal olsun.

• Beğen
Tepkiler: Soner Sarihan

Burak Meşe

Forum Demirbaşı
Tepki
260
@Hakan Yazman

Bunu bende merak ettim. Eğer 2 kisi biniyorlarsa kendilerine duydugum saygı 2 kat daha artar :)

basar

Daimi Üye
Tepki
189
@wagnar

Öyle olmadığına eminim... bir bisikletle bir kişiden fazla seyahat etme cesaretini sadece ve sadece bir Türk gösterebilir.

• Beğen
Tepkiler: okokok

Nedret Günaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
3.629
valla bravo,azim istikrar ve karar oldumu karşısında hiç bir engel duramaz..tebriklerrr..

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@Bibendum

Harika açıklamışsın Bibendum.

Yeni başlayacak arkadaşlarında kafasının çok karıştırıldığını görüyorum aynı sebeplerle.
Yahu al bin , bir yerden başla işte.
Yolda ol, yola çık.
Konuşmaktan pedal çevirmeye vakitleri olmuyor. :)

• Beğen
Tepkiler: Robert Knepper

swunk

Daimi Üye
Tepki
59
Bisiklet
Dahon
ee neymiş "bisiklet amaç değil araçmış"

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Bence bisiklet önemli değil de, üstündeki kişi önemli oluyor bu bisikleti görünce.

Bizler ne kadar müşkülpesentmişiz. Yok amörtisörü nasılmış. kilitlimiymiş, yok frenler hidrolikmiymiş. Elin oğlu , bizim hurda diye alıp bakkala gitmeyeceğimiz bisikletiyle , ne kilometreler yapmış. Bunu gördükten sonra yaza bende tandemime hiç bir değişiklik yapmadan uzun yola çıkacağım.:D :)

Sevgi ve selamlarımla.

unlu

Daimi Üye
Tepki
147
abi hadi takımlar (arttırıcı aynakol) felan iyi de ya o sele nası bişi insanın biyerlerine bişiler olmaz mı ya heralde erkek sürüyodu bunu....:D