Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu bisikletin neyi değişmeli

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Rapkes^m tarafından paylaşıldı.

1. Rapkes^m

Rapkes^m Yeni Üye

Seviye:
    Konu açık beyler =]

bu bi kron xc1000

Kadro
    Alu 7005 Double-Butte«

Maşa
    TG

Boğaz Yatağı
    VP A41

Arka Vites
    Shimano RD-M410

Ön Vites
    Shimano FD-M310

Vites Kolları
    Shimano ST-EF60

Fren Kollan
    Shimano ST-EF60

Frenler
    Shimano BR-M422

Ayna Dişli
    Shimano FC-MI 91

Orta Mil
    Shimano BB-UN26

Gidon
    Uno

Boyun
    Uno

Pedal
    VP 992

Sele Borusu
    Uno

Sele
    Vader

Ön Hazne
    Shimano HB-RM60

Arka Hazne
    Shimano FH-RM60

Zincir
    Shimano HG-50

Kaset
    Shimano CS-40

Jant Teli
    HTI

Jant
    Remerx

Lastikler
    Maxxis 27TPI

Ölçü
    14.5″-16″-17.5»-19.5″

bu bisiklette neler değişmeli değişcekse neresi ve hangi marka, ve ağırlığı ne kadar olur??? internette fiyatlar gerçek fiyatlarla alakası yok fiyatta ne oluR bi kaç değişiklikLe harika bi bisiklet olur =]

2. Rapkes^m

Rapkes^m Yeni Üye

Seviye:
    sağolsun arkadaşlar yardım etmeye kalkmış bisiklet bu arkadaşlar

bisikleti dolaşmak basit hareketler ve rahat sürmek için arıyorum... şuan kronlar en iyisi geldi gözüme

http://kronbike.com/category/xc1000/

şimdiden sağolun

3. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Arkadaşımızın dediği gibi, bisikletten beklentinize göre parça değişimi yapmalısınız.
    Daha yüksek hız, daha fazla konfor, daha uzun mesafeler, daha akıcı vites değişimi, bütçe vb birçok sayılacak kriter var.Siz beklentinizi biraz daha açın, üyelerimiz ona göre daha kolay yardımcı olsunlar.

4. Rapkes^m

Rapkes^m Yeni Üye

Seviye:
    hmm peki bisiklette hızı sevdiğim için fren benim için çok önemLi disk mi v tipimi olmalı ??? konforda önemli ses çıkmamalı ve eski bisikletim gibi haftada bir sorun çıkarmıcak bi makina istiyorum ve gösterişi olacak =] başka bilgi isterseniz siz sorarsanız daha rahat açıklarım tekrardan teşekkürler yardımlar için

bisiklette ne sorunlar var bilmiyorum çünkü daha almadım cevaplarınıza göre almayı düşüncem

5. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    V frene devam o zaman.Sadece fren pabuçlarını Baradine marka pabuçlarla değiştirebilirsiniz.Hem güvenliği (fren verimini) artırır, hem de fren ömrünü.

Kaliteli parçalar aynı zamanda bakımlı ve doğru ayardalarsa zaten ses çıkarmazlar.Ama eğer asfaltta giderken lastik sesi sizi rahatsız ediyorsa, dişsiz/kabak/slick lastik almalısınız.

Gösteriş için kadro ve maşa ile renk uyumuna sahip parçalar kullanabilirsiniz.
    Shimano'da Alivio ve Deore ile bunun üstü seriler yükseğe doğru giderek sorun çıkartmayan serilerdir.

6. Rapkes^m

Rapkes^m Yeni Üye

Seviye:
    çok sağol önerilerin için =] bugün bir bisikletciye gittim verilen bisikleti kesip biçip güzel tasarımlar yapmışlar senn bu önerilerinlede tam hayallerimdeki bisiklete sahip olabilirim V fren 5 senedir kullanıyorum disk denemek isterdim ama V frenden yana herkez bundan arkadaşların bisiklette bitek kullanıyorum :D

7. gecekusu333

gecekusu333 Kıdemli Üye

Seviye:
    valla arkadaşım ben bunan önceki 4 bisikletimdede disk kullandım.şuanki hariç hiçbirinin üstünde disk yoktu ancak ben taktırdım.ancak disk frenin ne olduğunu ve ne olmadığını iyi idrak etmen lazım.olmuşken diskli olsun demek mantıksızlık.ikisini kullanım yeri ve sunduğu güvenlik ve konfor çok farklı.sıradan bir kullanış tarzın var ise,yağmur çamur,sert tepe inişleri yapmıyorsan disk fren lüx kaçar.ancak yaptığın hıza ve sürdüğün zemine bağlı olaraktan dağ bisikletini amacına uygun olarak kullanıyorsan(ben dağ bisikletini keçi gibi her yere sürerim) disk fren lüx değil olmazsa olmazdır.sırf disk olsun diye disk takılmaz.eğer ihtiyaç duymuyorsan boşa ağırlık yapıp disk kullanmana lüzum yok.bunun tercih tamamen sana kalmış...

8. Rapkes^m

Rapkes^m Yeni Üye

Seviye:
    bayır ve sürat var ama dağla işim yok bu yüzden V fren daha mantıklı geliyor bana ama hız olduğu için frenlere güvenmek istiyorum disk hem pahalı hem bi sorun olduğunda kendim halledemem diski istemememin bi sebebi bu sanırım eskisi gibi V tipi bi fren işimi görür ilerki zamanda belki diske dönerim