Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

[[[ Bu Bisikleti Nerede Bulabilirim? ]]]

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında CycleMania tarafından paylaşıldı.

1. CycleMania

CycleMania Yeni Üye

Seviye:
    Selam.. Forumu uzun süredir takip ediyorum ve fiyat/performans olarak iyi bir bisiklet olan Bianchi Ultimate (Whistle Alikut 831D) almayı düşünüyorum. İstanbul'da bu bisikleti nerede bulabilirim? Kadro boyu 17-18inch olucak sanırım.. Yorumlarınızı bekliyorum.. Farklı önerilere de açığım arkadaşlar.. Teşekkürler!!
    DN: Boy: 1.75
    Kilo 55

2. celil.mayaoglu

celil.mayaoglu Forum Bağımlısı

Seviye:
    Beko mağazalarında satılıyo genelde hep bianchiler, bayisi hatta genellikle.
    Sipariş üzerine getirtebilirsiniz. Bana bizim burdakinde katalog vermişlerdi, özellikle begendiğiniz varsa sipariş verilebilir diyordu.Umarım yardımı dokunur söylediğimin..

CycleMania bunu beğendi.
  3. Onur Kahraman

Onur Kahraman Bisikletkolik

Seviye:
    deniz ticaret satıyor;)

CycleMania bunu beğendi.
  4. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    parana yazık ya. 1 milyar 100 küsür verip o bisikletini almanı istemem.Hele İstanbul'da diğer markalara da çok rahat ulaşırsın.

CycleMania bunu beğendi.
  5. Aykut Subaşı

Aykut Subaşı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    ben şahsen bısıkletımın uzerınde bianhci yazısı istemem,ne kadar whityle yle aynı kadroyu kullansada.Sonuçta yine biacnhi yine bianchi.

Gİt Scott Aspect 50 al.

CycleMania bunu beğendi.
  6. Emir Yüksel

Emir Yüksel Aktif Üye

Seviye:
    bence, scott-trek-giant gibi markaların da modellerine bir göz atmalısın.
    bianchi'den memnun olmayabilirsin ve kimsenin önereceğini sanmıyorum .

CycleMania bunu beğendi.
  7. CycleMania

CycleMania Yeni Üye

Seviye:
    Yorum yapan herkese teşekkürler.. Fakat ben bu bisikleti bianchi olarak görmüyorum :) Ayrıca bu bisikletin yurtdışı satış fiyatı 1.150eu yani yaklaşık 2250ytl yapıyor.. Fiyat/Performans oranı bundan daha iyi olan bir bisiklet göremedim dolaştığım sitelerde.. ;)

8. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    2250 ytlye bianchiden daha iyi bir bisiklet bulamamanıza şaşırdım.hangi sitelerde dolaştınki sn :D

9. CycleMania

CycleMania Yeni Üye

Seviye:
    Bi yanlış anlaşılma oldu sanırım arkadaşım.. Bisikletin yurtdışı satış fiyatı 1.150eu yazmıştım.. Türkiye fiyatı 1.200ytl ;) 2.250ytl gibi bir bütçem olsa zaten toplama alırım

10. Haşim Okyay

Haşim Okyay Onursal Üye

Seviye:

Beyaz eşya mağazalarındaki bisikletler pek tavsiye edilmiyor. Hem de biraz daha pahalı oluyor.

Siteleri dolaşarak değil de, bisiklet mağazalarını dolaşıp bakınmak daha yararlı olur bence. Hem gözünüzle görmüş olursunuz, hem fikir alışverişi yaparsınız, hem de binerek denersiniz. ;)

Bulunmaz ve CycleMania bunu beğendi.
  11. Onur Kahraman

Onur Kahraman Bisikletkolik

Seviye:
    arkadaşım istanbulda yaşıyorsun?daha başka ne isteyebilirsinki:Dne mtlu sana,herşey ayağının altında,bisikletçimi var,tatlıcı var,pc mağazaları var varda var.biz gebzede aradığımızı bulamıyoruz,hatırlıyorum pcmi almak için 15 km gitmiştim.bisikletim sedona 761 toplama.sende toplama al bence hem daha ucuz olur artan paraya giro E2 al.

12. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:

Valla bu yorum hangi Bianchi ile karşı karşıya olunduğuna bağlı...Bianchi Türk A.Ş. nin ürettiği Manisa lı Bianchi mi, yoksa orjinal Bianchi mi?

Örnek...;

Record donanımlı olanın Amerika fiyatı 9800 dolar. Avrupa fiyatını sen ara bul artık:D

Bu arada şu an Tour de France da Barloworld takımının kullandığı bisikletlerin de Bianchi olduğunu hatırlatalım.

Şu Manisa daki Türk Bianchi A.Ş. fabrikalarını bombalamak lazım. Tarihin en başarılı ve ünlü bisiklet üreticilerinden birinin ismini Türkiye de yerden yere vurdular...:boese157:

Türk Bianchi ile İtalyan Bianchi nin ismi dışında hiçbir bağ yok aralarında arkadaşlar. İtalyan Bianchi nin vakti zamanında Türkiye pazarı için yapmış olduğu çok büyük bir hatadır. Malesef Türkiye de Bianchi adı altında satılacak bütün bisikletlerde Türk Bianchi A.Ş. nin yetkisi var, onlardan başkası asla ithal edemez, yetkisi dışında satamaz ve onlar pazara orjinal Bianchi ithal etmiyorlar malesef. Etmek gibi bir niyetleride yok.

13. ceyhun555

ceyhun555 Aktif Üye

Seviye:
    sen 1500 e bıancı alacagına daha nıce mukemmel bısıkletler alabılırsın kı zaten sen dıger sıtelerde gormedım dıosun bu sıtede gorudn ben sana 1500 mılyara neler alabılırısn bııskletler kaatalokları okurum resımler dusune bılırsın bunun ıcın msn eklemelısın gorusmek uzere...

msn:ceyhun.555@hotmail.com

mutlukalın...

celil.mayaoglu bunu beğendi.
  14. sone_style

sone_style Kıdemli Üye

Seviye:
    sirkeci efor bisikletin yanında satılıyor bianchiler oraya bakabilirsin ;)

15. sone_style

sone_style Kıdemli Üye

Seviye:
    ama oraya gitmişken bir aslı bisiklette meridalara fln birde efor bisiklette kronlara fln göz at :)

16. SNkaraoglu

SNkaraoglu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Aynen, İstanbulu ayrıntılı bir şekilde gezme şansı yakalarsam, Önce tarihi-turisyik mekanları değil, Bisikletcileri gezmeyi düşünüyorum... Şaka değil :)

Hatta gelecek hafta Delta bisikletin merkez şubesine gidecegim.. Sadece görmeye, yanımda parça alacak para olmayacak bile...

Burda bisikletime aldıgım parçayı güvenip taktıracagım bir usta bile yok... Deore aynakol götürürüm, Kazık çakıp yerine oturturlar diye korkuyorum... (bu da şaka değildi :) )

17. Faik BİLGİN

Faik BİLGİN Forum Demirbaşı

Seviye:
    kardeş bence bianchi olayını yeniden düşün vereceğin paraya yazık o paraya daha iyi bisikletler bulabilirsin diye düşünüyorum ama sen bilirsin tabii son karar senin bence en doğru tercihi yapana kadar bekle derim

18. FarukDemir

FarukDemir Forum Bağımlısı

Seviye:
    yeni bianchi almış ve her gün sirkeciden geçen biri olarak tavsiyem:

arkadaşın da dediği sirkecideki bisikletçilere bi bakman

mesela aslı bisiklet,efor bisiklet ve arada sedonanın bayisi var.buralara bakabilirsin.bianchi alma:)

örnek sedona da sd781 var.full xt li.1400 dolar.bisikletten anlamam pek ama bu iyi heralde.

19. celil.mayaoglu

Seviye:
    bence mantıklı, 2 bisiklete de baktım tamamen aynı gerçekten, lastikler farklı geldi, yani markaları aynı olmayabilir ama daha ucuza tamamen aynı bisiklet yani.

2500ytl yurtdışı fiyatı, gümrükten geçirsen iyice uçar bunun fiyatı, adam 1150ytlye alıyo bunu. Bana hiç de mantıksız gelmedi şahsen, alt tarafı sticker farklı, onu da isterse söker whistle olanı tasarlatıp yapıştırabilir.ama ona da gerek yok bianchi yazanı da çok güzel, hem de kadro siyah, neredeyse hiçbir farkı da yok yani.

20. celil.mayaoglu

Seviye:
    Alın Bianchi, arkadaşın bahsetmeye çalıştığı benzerlik..

Alın da bu da Whistle Alikut 831D

iyi bakın yani, pedal pozisyonlaryla kabloların pozisyonu demeyin şimdi farklı diye de;

iyi görün kadro aynı kadro, maşa da aynı maşa. Zaten en önemli 2 unsur seçim yaparken bunlar..
    buraya da bakın adam 1150€ ya satıyo bu sayfada. (yazıya tıklayın)

anlamıyorum da ne bu sizdeki marka fanatikliği? adam zaten muhasebesini yapmış kendince, ve kendine göre mantıklı seçimini de yapmış da paylaşıyor sizinle. Stili bana da hoş geldi, hayatımda bianchi almadım, binmedim de bilmem de, hatta umrumda da değil bianchi ama Whistle'ı görüyorum ben de bu bisiklete bakarken, Whistle dandirik marka değil yani. onun kadrosu neticede.

İcraatle işlev aynı olduktan sonra üstünde şakir mahmut mehmet hasan hüseyin yazsın, ya da yumatu(yusuf mahmut turan) yazsın umrumda değil. neticede bakınca maşa ve kadro aynı

hatta incelerseniz ekipman da aynı tamamen neredeyse, tam bakmadım ama vites ve fren takımı deore LX var ikisinde de, jant seti de ikisinde mavic. Anlıyorum bianchi'ye olan hastalığınızı ve önyargınızı, düşünmeden bakmadan bombalıyosunuz da, o önerdiğiniz bisikletlere de 10 basar bu fiyata göre ne derseniz deyin. Sizinki gibi altus-acera-aliviodan karma yapıp da arızalara davet çıkarıcak biçimde toplanmamış bir model bisiklet. Çoğunuzdaki en pahalı modele ait parçanın takımını taksanız işçliğiyle 300-350milyon eder anca.(Alivio en yüksek parça), deore set 500, deore LX'in sırf V frenli seti 360€ ediyor.Onun maşası da dandirik bi maşa değil, 317$lık RST F1RST Air-RL 100mm con "remote lockout" maşası var, sizdeki(çoğunuzdaki) gibi 45€-75€ arası ucuz maşa takılmamış.

hatta alıntı yapıyorum başka sayfadan:

Kadro: Alu. W 9000 triple butted Custom Tubing - ?$
    Maşa: RST F1RST Air-RL 100mm con remote lockout - 317$
    Headset: FSA (Aheadset) No.11 1"1/8 - 40$
    Aynakol: Shimano FC-M443 44/32/22 Octalink - 60$
    Arka aktarıcı: Shimano LX RD-M581 - 69$
    Ön aktarıcı: Shimano LX FD-M581 - 39$
    Vites kolları: Shimano LX SL-M580 Rapidfire-Plus - 75$
    Frenler:: Shimano LX BR-M585 Disc, Rotor 160mm - 150$
    Fren kolları: Shimano LX BL-M585 - 110$
    Ön göbek: Shimano LX HB-M585 - 30$
    Arka göbek: Shimano LX FH-M585 - 40$
    Ruble: Shimano CS-HG50 9s 11/32 - 22$
    Pedal seti: wellgo LU-982 - 20$
    Jantlar: Mavic XM 317 Disc, 32 fori Black 100$
    Lastikler: HENG SHIN 26x2,00 - ?$
    Gidon boğazı: FSA ST-OS-190LX Alluminio - 40$
    Gidon: FSA HB-XC-180 Flat, Oversize - 50$
    Sele borusu: FSA SP-SL-280 Alluminio 31,6 - 20$
    Sele: Fizik Nisene Sport - 80$
    Sele kelepçesi: Zoom - 5$
    Ağırlık: 12,5 Kg.

toplayın bakıyım matematiğinize güvenip de bakın bakıyım denk mi değil mi diye? Kadro fiyatını ve lastiği belirtmemiş yazan arkadaş, bunların haricinde fiyatı çoktan 1250$ı geçiyo bile, kadrosunu da sayın, emin olun sizdeki gibi çok çok ucuza mal edilmiş, %300-500 karla size satılan ucuz kadrolardan bile birini koysanız gene bu fiyata bulamazsınız.
    Bianchi adını duyunca suratınız ekşiyo da yıllarca bu bisiklete de bindiniz, dilinizden düşmezdi yıllar boyu.
    Şu veya bu bisiklet iyi derken şusu var busu var diyemiyorsunuz, sadece mükemmel ötesi harika falan deyip yetiniyorsunuz, kusurlarınızı söylediğimde de bir şey diyemiyorsunuz, bu bisiklet de toplama bisiklet neticede, bu donanımları toplayıp da bundan daha ucuza bisiklet bulabilir misiniz peki? Sanmıyorum, aksine 2000$ı rahat aşar, 2000$ altında bulursunuz belki şimdi ama bu fiyata da bulamazsınız kolay kolay tanıdık ya da amcaoğlu muhabbeti dönmedikçe.

diğer bianchileri de örnek vermeye çalışmayın, ben bu bisikletle övündüğünüz o fason elden çıkma oldukça ucuz maliyete nazaran çok pahalı bulduğum bisikletlerinizle karşılaştırıyorum.

Ne derseniz deyin bu bisiklete ait "performans + kalite/fiyat" oranı sizdekine (veya övüp de yere göğe sığdıramadığınız bisikletler) ait orana kıyaslanamaz ölçüde havada, kara, ister deniz altında ister marsta nerede olursa olsun 10 basar...

ya da bu ekipmanları bir arada toplayıp da daha ucuza bulurum diyeniniz varsa yazsın ancak, zaten imkansız yani.zor bulursunuz bu fiyata bu ekipman+kadro+maşayı.

Bisikleti kurcalamadan, içinde dışında ne markalar hangi parçalar var diye bakmadan da eleştirmenin ötesine gidiyorsunuz ortam baskısı yapar gibi 10 kişi aynı şeyi yapınca kusura bakmayın, dayanamadım artık.Biraz araştırın öğrenin eleştirmeden önce, araştırıp bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak zaten toplumca durdurulması güç olan kanayan yaramız..