Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu bisikleti nasıl adam ederiz ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Cihan Baksı tarafından paylaşıldı.

1. Cihan Baksı

Cihan Baksı Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Merhaba Arkadaşlar biraz uzun bir soru ama yardımlarınızı ve değerli fikirlerinizi esirgemeyiniz lütfen

Forumu 4-5 aydır farketmiş bulunuyorum kısa süre öncede üye oldum uzun yıllardır bisiklet kullanımını bırakmıştım ki geçtiğimiz yaz sonu tekrar bindim ve nasıl bir keyif olduğunu hatırladım. Şimdilik yazlık bisikletciyim ama kısa zamanda daha fazla mevsime zamana yamayı hayatıma tekrar bu alışkanlığı yerleştirmeyi düşünüyorum şu an resimde görülen 10-15 yıl önce aldığım bişikletim var buna biraz masrafla daha kullanılabilir yapmaya çalışacagim düşündüklerim

1: Frenler V frenli zaten bunu [​IMG] bu hale getirtmek istiyorum ön ve arka ( Duyduğuma göre en iyisi bu tarz fren diyorlar )

2: Sele biraz yıpranmış ve fazla sert henüz alışkın olmayan kaba etime ağrı yapabiliyor :)

3: Lastiklerim çok eski değil ama ön daha tırtıksız yani şehir lastiği arka dağ bisikleti lastiği ben genelde buyuk ve kucuk camlıca , göztepe ,bostancı ,maltepe ,kartal sahilde süreceğim yanı o sebeple daha güz lastiklere geçiş istiyorum

4:Suluk ve takıldığı aparat benimki kötü olmuş

5: Eğer mümkünse bilemiyorum benim ön çatal pedal cevirirken dönüşlerde ayağımın ucuna carpıyor . Bunu cözmek için ve ek olarak sürüşde biraz konfor artışı için ön catalı yaylı ,amortisörlü hale getirtmek istiyorum .internette biraz baktım 300 lerden başlayım binli rakamlara ulaşanlar var çak fazla çok özel bir şeye gerek yok ayağımın carpmasına çözüm olsun ve en fazla kaldırımdan inince ön catal kırılmasın yüz üstü yere yapısmıyım :)

6: Zil ve Saat kilometre kalori vs şeyleri gösteren bir sayaç ve pompa ,led lamba ve kask

7: Bu alaçağım seyleri takacak ve bişikletin genel bir bakım ayar olsun yaptıracak bir yer

Üsküdar Ünalan Mahallesinde oturuyorum bildiğim tanıdığım bir bisikletci yok gidip anlamadığım şeylere fazla para vermek istemiyorum çokda mümkün değil zaten şu ara bu senelik buna bu şekilde binip önümüzdeki sene sedona 731 salcano city benzeri bir bisiklet düşünüyorum

Üsküdar Capitol ün aşşağısında atilla bikikletti galiba bir yer var oraya gidip yaptırmak var aklımda ama sizin önerebileceğiniz bir yer varmıdır .Yada Emin önü sirkecide Doğubank arkasınamı gideyim parçaları kendim alayım ucuzmudur orası gittiğime değermi?

Özetliyorum :) Bana ürünleri alacak yerden ziyade bana fikir yön bilgi verecek yardımcı bir iş yeri lazım bu sene çok mafraf etmeden kısıtlı bütçemle beni bisiklet sporuna kazandıracak biri lazım varmıdır bildiğiniz bir yer

Bu arada yaşım 30 boyum 1,73 kılo 75 fikirlerinizde yardımcı olur kondisyonum acısından geçen yaz Göztepe soyak sitesinin ordan cıkıp caddebostan ordan kartala git gelleri yapabiliyordum ama bilen bilir yolun yarısından fazlası bisiklet yolu ama yasıma ve kondisyonuma göre iyi gibi gelmişti bana motive etmişti :)

2. emre durel

emre durel Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    bana kalırsa masraf etmene değmez. taksitle filan bisiklet alabilirsin. GEOTECH LIFE modelini önerebilirim bakımını yaptığın müddetçe sıkıntısız uzun yıllar kullanirsin seni üzmez

3. Mert-Demir

Mert-Demir Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    maşanın ayağınıza çarpmasının sebebi ters takılması sanırım yada ben yanlış gördüm bence fazla uğraşırsınız istediğiniz gibi olmaz yeni bir bisiklet alın ama illa adam edicem derseniz ilk olarak seleyi değiştirin sanırım selenin modeli limuzin bu ne uzunluk maaşallah :D

4. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Masan ters degil arkadas herhalde yanlis görmüs. Yanlis olsa frenler arkaya dogru bakar sadece arkaya dogru masa egilmis neden bilemem herhalde bir yere carpmis olmasi lazim. Ben sizin yerinizde olsam bu bisiklete masaraf etmem. Neden...

1. XTR frenlere verecegin para bir 500liralik bisikletin +- yari fiyati olacak.
    2. Masa fiyat ve lastik fiyatida üzerine gelince 400-500 liralik yeni bir bisiklet parasi olacak.
    3. Ivir zivir derken sana bir yeni bisiklet parasi kadar fiyt cikacak.
    4. Üzerine 100-200 lira daha katarak yeni güzel bir bisiklet almanizi tavsiye ederim.

Bu tabiki tamamen benim görüsüm, karar size kalmis.

5. Ender şeker

Ender şeker Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bende arkadaşlara katılıyorum.güzel bir hibrid modeli al keyfine bak.sedona,salcano,bianchi,carraro,kron gibi markalarin orta seviye bir modelini tercih et

6. TalhaSahbaz

TalhaSahbaz Üye

Seviye:
    logan maşa ve fren seti.shimano aynakol ve Alu gidon boğazı adaptörü,ön ve arka göbek sele vs en fazla 250 lira masrafla turlara bile çıkarsın

7. sükrü yılmaz

sükrü yılmaz Yeni Üye

Seviye:
    Bu bisiklete binmek istiyorsan, bu bisiklet adam edilir. Yanlızca bisikletten anlayan birisi birebir ilgilenmesi daha mantıklı olacaktır uzaktan uzağa görmeden zor olur, çevrenden birini bulursan yardım edebilecek daha iyi olur.
    Birde en iyisi olsun diye tonlarca para dökmeye hiç gerek yok bence. En iyi parçanın 2-3 alt modeli de sana bana çok rahat bir sürüş verir.
    Ha denk geldi 2. elden temiz en iyi modelini buldun ozaman o parçayı kaçırma derim.. En iyi donanımlı bisikletim olsun diyorsan parça parça almak maliyetli olur, toplu almak mantıklı.

8. Cihan Baksı

Cihan Baksı Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Aslında illa bu bisiklet diye bir takıntım yok öyle çok çok ozel bir kadrosu felan yok ama mat siyah rengi güzel sadece bu sene yeni bisiklet işine de girersem maddi olarak beni yorar oyle cok pahalı bir şey almıcam zaten benimki hobilik sağlıklı zinde kalmalık gözüme sedona ,salcano, ve kronun orta seviyeden bir kaç modelini kestirdim ortalama fiyatım 600 -900 arası ama seneye belkı bu sene bunu 150- 200 e adam edebilirsek buda iş görür bu yazlık ama herkes aynı şeyi söylemiş masraflar benim tahminimden fazlaya çıkıyor bu arada maşa bükülmedi yada ters değil modeli oyle aldığımdan beri hep öyleydi malesef .
    Şimdi sizden aldığım değerli bilgiler doğrultusunda yeni planım şu 150tl lik bütce doğrutusunda elzem parçaları alacagım bu senede suluksuz gezelim heryerde su satılıyor yada gece gezmeyelim fenere ihtiyaç şimdilik olmasın :)
    Önce üsküdarda ve bostancıda iki bisikletci vardı oradan fiyat sorayım sonrada sirkeciye bakarım hangisi uygunsa oradan alışveriş yaparım artık
    Arkadaşlar çok teşekkür ederim yorum ve fikirleriniz için takıldıkça merak ettikçe yine değerli bilgi ve tecrübelerine başvurmak için rahatsız edecem :)
    Saygılarımla