Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu bisikleti alıp TX-31'i kullanmasam?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında kubilayakca tarafından paylaşıldı.

1. kubilayakca

kubilayakca Yeni Üye

Seviye:
    Öncelikle merhaba arkadaşlar, aranızda henüz çok çok yeniyim.. Şöyle orta karar, beni yollarda perişan etmeyecek bir bisiklet arayışı içerisindeyim...Bisikleti okula gidip gelmek için kullanmak istiyorum (2 km kadar, asfalt yol) ve ormanda da sürebilirim o yüzden sadece önden amortisörlü bir MTB alacağım. Dün sirkeci,aksaray tüm bisikletçileri gezdim... Forumda okuduğum kadarıyla, TX-31 arka vitesi tavsiye etmiyorsunuz ancak benimde bisiklet için ayırdığım bütçe sınırlı. Pazarlıkla 500 TL'ye Kron XC 250 buldum ama maalesef bu da bütçemi aşıyor....Bu bisikleti http://www.bisikletcim.com/urun/umit-neo-cycle-26.aspx 390 liraya buldum ama pazarlıkla biraz daha indirim olabilir gibi. Özellikleri şöyle :

Kadro : 6061 Alüminyum
    Maşa : ZOOM 381A Amortisörlü
    Jant : 26" Çift Kat Alüminyum
    Lastik : 26x1,95
    Fren : Logan Alüminyum V-Fren
    Vites : 21 Vites
    Vites Kolu : Shimano ST-ET40
    Arka Artırıcı : Shimano TX-35
    Ruble : Shimano TZ-21
    Aynakol : Prowhell MA-P503

Bu bisikleti alıp, biraz kullanıp sonra Alivio arka vites taksam nasıl olur ? Şöyle bir sorun var tabi, Alivio 8 vites bende 7li ruble var sorun olur mu? Birde bu bisiklette bulunan aynakolu değiştirmem gerekir mi ?

Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar, teşekkürler.

2. kubilayakca

kubilayakca Yeni Üye

Seviye:
    Ya da, "kardeş ümit ile filan uğraşma, 500 lira bul git Kron XC 250 al" mı diyorsunuz ? :) Anladığım kadarıyla Kronun iyi bir kadrosu var..böyle ileride parçalarını değiştirebilirim..

3. kubilayakca

kubilayakca Yeni Üye

Seviye:
    silinebilir.