Bu bisikleti alarak hata mı yaptım?

Konu, 'B'twin' kısmında Dreko tarafından paylaşıldı.

 1. Dreko

  Dreko Yeni Üye

  Yaş:
  18
  Kayıt:
  10 Eylül 2016
  Mesajlar:
  1
  Beğeniler:
  0
  Şehir:
  İzmir
  Adı:
  Murat
  Bisiklet:
  b'Twin
  Herkese merhaba,

  Yaklaşık 1 ay önce decathlondan hibrit bisiklet almıştım. Kullandığım bisiklet; Şehir Bisikletleri - VTC ORIGINAL 500 ŞEHİR BİSİKLETİ

  Çoğunlukla asfalt zemin üzerinde kullanıyorum, yani öyle dağa bayıra girmiyorum. Günde 15-20 km civarı mesafe gidiyorum. Uzun yola çıkma planlarım var.(100km+) Sizce böyle bir kullanım için bu bisiklet iyi midir? Bisiklet alırken yanlış bir seçim yaptım diye hayıflanıyorum. Bu bisiklet yol-dağ karışımı gibi bir şey. Sanki üzerine biraz daha para koyup yol bisikleti alsaydım daha iyi olurdu. Hayatımda hiç yol bisikleti kullanmadım ama kullananlardan farkları öğreniyorum. İnce lastikli, hafif bir bisiklet sanırım asfalt yola daha uygun olurdu. Bisiklet seçimini çok araştırma yapmadan, bilinçsizce yaptım. Acaba bu bisiklet uzun yollara falan çıktığımda beni tatmin eder mi? Fiyatına ve amacına göre nasıl bir bisiklet olduğu konusunda yorum yaparsanız sevinirim. Teşekkürler.
   
 2. mfmayliba

  mfmayliba Kıdemli Üye

  Yaş:
  17
  Kayıt:
  6 Nisan 2016
  Mesajlar:
  288
  Beğeniler:
  349
  Şehir:
  konya
  Adı:
  Mustafa Ferruh
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  800 liraya biraz pahalı gibi geldi. Belki ozellikleri iyidir bilemem. Birde 15 kg çok ağır .( yanlış değilse ) . Eğer 600 e falan satıp ikinci el iyi bir şey alabilirsiniz . İkinci el olmaz diyorsanız . Salcono city life 30 var (12 kg ) 750 tl güzel bir bisiklet.
   
 3. shaqovictr

  shaqovictr Üye

  Kayıt:
  10 Ağustos 2016
  Mesajlar:
  60
  Beğeniler:
  27
  Şehir:
  Antalya
  Adı:
  Şakir
  Bisiklet:
  Beldeyama
  Seviye:
  @Dreko uzun yol performansını denemeden bilemezsiniz fakat 15 kilo ağırlığı var ise size rampalarda zorluk çıkarabilir
   
 4. Tasogare

  Tasogare Bisikletkolik

  Kayıt:
  6 Nisan 2015
  Mesajlar:
  1.147
  Beğeniler:
  2.164
  Şehir:
  İzmir
  Adı:
  Mugen
  Seviye:
  ilk bisikletin sanırım, yani başlangıç bisikleti. bu bisikleti kullanarak neye ihtiyacın olup neye ihtiyacın olmadığını öğreneceksin, daha sonra ne istediğine kendin karar vereceksin.
  ilk bisiklet olarak yol bisikleti almak pek mantıklı değil, direk yol bisikleti alıp çatır çutur kendini sakatlıyor arkadaşlarımız :) önce bunla başla, kendini geliştir, sonra istediğin şeye geçersin. yol bisikleti hafif ve yormuyor olsada, başka dezavantajları vardır, en basitinden herşey daha hassastır, bu hassasiyete geçmeden önce başka bi bisiklette kabayı atmak iyidir. çok kafan kurcalanmasın, bisiklete bin ve tecrübe et.
   
  mfmayliba ve Mesut DOĞRU bunu beğendi.
 5. darkdream

  darkdream Mühendis ve de teknik sevdalı.

  Yaş:
  33
  Kayıt:
  17 Eylül 2015
  Mesajlar:
  238
  Beğeniler:
  193
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  Alüminyum gövde ve ekipmana 15,27 kg garip geldi. Ağırlık bilgisi yanlış olabilir. Ölçebiliyorsanız ölçün derim fakat görünüşü baya klas duruyor. Bence hafiften mtb gibi de kullanılabilir. Bahsettiğiniz amaçlar için yeterli bir bisiklet. Ona buna takılmadan pedallayın gitsin.