Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu bİsİklete para harcamaya deĞermİ?

Konu, 'Dağ Bisikleti / MTB / Mountain Bike' kısmında Musti S. tarafından paylaşıldı.

1. Musti S.

Musti S. Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhabalar, şuan salcano city sport şehir bisikletim var birde MTB almayı düşünüyordum fakat depoda yatan eski bisikletim aklıma geldi ve gün yüzüne çıkardım ama eski olduğu için iş görürmü para harcamaya değermi, orijinal bianchi mi bilmiyorum, bu bisiklet hakkında bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim, kadro baya hafif sanırım alüminyum ve orijinal italyan. sizce biraz yenileme yapıp bunu kullanıyımmı yoksa yeni bir MTB mi alayım?

2. onur güneş

onur güneş Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bence değer bende eski bianchi mi topluyorum vites sistemi vs herseyini bi boya atin 2-3 degisiklikle guzel birsey olur

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Musti S. bunu beğendi.
  3. Musti S.

Musti S. Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ben de öyle düşünüyorum ama emin olmak istedim :)

4. Yasin Yücel

Yasin Yücel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ufak masraf yapacaksanız değer. Fakat daha çok masraf yapmayı düşünüyorsanız değmez.

Mert S. bunu beğendi.
  5. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bu kadronun bianchi olup olmadigin bilmiyorum ama bir gercek varki bianchi logolari ve yazilari sonradan yapismis kadronun üzerine.
    Neden...
    1. Ön Logo ve ATB Flex system yapiskanlari egri yapismis ve isin gercegi ise Bianchinin ATB Flex system modeli bu kadro degil.
    2. Alt borudaki yazinin büyüklügünde üst boruda ve arka alt catalda da ayni yapsikanlar var ve böyle büyklügü en azindan bianchi arka alt catala yapistirmaz.
    3. Ön anblemenin aynisi sele borusunun girdigi borudada var ve bianchi bu amblemi sadece ön tarafta kullaniyor.
    4. Yazilar ve amblemler bir tarsparent folia üzerine yazilmis bianchi ise kalsikler de bile tek tek yapisan harfler kullaniyor.

Isin gercegi ise Bianchinin ATB Flex system modeli bu kadro degildiye yazmistim, Dogru model benim bildigim kadariyla bu oluyor...

Bence fazla masaraf yapmadan orjinalestirmek istiyorsaniz, masayi sabit bir masa ve orjinal cantilever frenlerini yine yerine takar ve iyi bir temizlik yapardim. Görünüs de bisikletin boyasinda fazla bir hasar yok gibi. Biraz güzellestirmek icin gidaon borusunu degistirir ve o tipsiz boynuzlari cikarirdim. Ayrica seleborusunun kelepcesini ve yazilarla öndeki amblemi degistirirdim.
    Inan bana bisikletin de sadece bu modifeleri yaparsan görüntü %100 degisir ve fazla msaraf olmadan bisikletin güzellesir.:)