Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu bisiklet takası iyi bir takas mı?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında obezkirpi tarafından paylaşıldı.

1. obezkirpi

obezkirpi Forum Demirbaşı

Adı:
    Oytun
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    elimdeki bisiklet = carraro sportive 227 2015 model 54 cm kadro
    elden çıkarmak isteme sebebim -> kadro boyunun aşırı büyük gelmesi
    alış fiyatı= nakit 1300
    durum = mart başında alındı 6-7 kere binildi, kadro gıcır gıcır ama sol ön vites kolunun üzerinde çizik var, sol elcik ucu ayna takmak için kesilmiş halde

almak istediğim bisiklet = merida speeder 200 v fren
    verilen fiyat 2150 tl ("nakit en son kaça olur?" fiyatı bilinmiyor)

durum şu, carraromu aldığım bisikletçi bisikleti takasta kullanabiliriz dedi. takas durumunda 1000 tlden sayacak, meridayı alacaksan üzerine 1000 tl daha alırım diyor, elindeki bisikleti ben senden 1000tlye alıp gene 1000 tlye satmaya çalışacağım maksat kadro boyu yüzünden mağdur olma, sen de 1000den yukarı satamazsın zaten diyor.(şehir izmir)

bu takas iyi bir takas mı, alternatif çözüm üretilebilir mi?

2. Ahmet-E

Ahmet-E Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Benzer bir takası,Lapierre için Merida crossway ile yapmıştım.Bence iyi.

obezkirpi bunu beğendi.
  3. Klasikci

Klasikci Kıdemli Üye

Adı:
    Yavuz.O.YILMAZ.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bisikletinizi 1000 tl'ye sayıyor buda merida'nın asıl fiyatı 1150 demek valla süper.

Silmarillia ve obezkirpi bunu beğendi.
  4. Sadettin Z.

Sadettin Z. Girişim Savaşçısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bisikletinizin ederi konusunda doğru söylemiş bisikletçiniz. İkinci elde ciddi değer kaybı olabiliyor, sahibinden.com'a ilan verseniz ölü fiyatından almaya çalışanlar çıkacak. Speeder 200'ü (eski adıyla T2) daha uyguna bulup bulamayacağınıza bakarak karar verin. Eğer 1600-1700 TL civarında bulabilecek durumdaysanız bisikletinizi kendiniz satarak daha uyguna temin edebilirsiniz.

obezkirpi bunu beğendi.
  5. Güncemden

Güncemden Zamane Gezginlerinin Güncesinden...

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bence teklif güzel ama çankaya sundu bisiklete bir sorun derim böyle birşeyler yapıyorlar mı yada en azından fikir danışın her türlü yardımcı oluyorlar.

obezkirpi bunu beğendi.
  6. Kara Kartal

Kara Kartal Yalnız Konvoy

Adı:
    Mehmet
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bende şuan boşta T2 var (Forumdan bir arkadaşımızdan almıştım) pişman olmazsınız kadro bağlantı noktaları olsun duruşu olsun fonksiyonelliği olsun her türlü çok memnunum. Güzel model beğenmişsiniz tavsiye ederim.

obezkirpi bunu beğendi.
  7. obezkirpi

Adı:
    Oytun
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    tesekkurler, cevaplar icin. speeder 100 ile 200 arasinda kaldim, sorun fiyat farkinda degil kadro renginde. 200 un donanimi guzel falan ama sut gibi beyaz bisiklet,isik saciyor resmen. keske ayni donanimla digerinin kadrosu olsa. speeder 100 elinde yokmus bisikletcinin bir hafta 10 gun icinde gelecek dedi,o zamana kadar karsilikli olarak caymazsak fikirlerimizden speeder 100 alma niyetindeyim. ona kac para dedi hatirlamiyorum ama. sundu bisiklet merida satmiyor diye biliyorum bi de niye alsinlar ki ikinci el carraromu.

8. Ahmet Faruk Eğit

Ahmet Faruk Eğit Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    1000 lira iyi fiyat vermiş Carraro için. Bence değerlendirin

obezkirpi bunu beğendi.
  9. Deniz A

Deniz A Forum Bağımlısı

Adı:
    YDA
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bencede iyi teklif. Nette satayım desen o fiyata satabilirmisin bilmem..
    Ayrıca ben spedeer 300 kullanıyorum. Bütçen yeterse tavsiye ederim hem donanım olarak hemde renk olarak daha başarılı

obezkirpi bunu beğendi.
  10. obezkirpi

Adı:
    Oytun
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @Rock o kadar butce ayirmak istemiyorum acikcasi ama 100 200 arasinda ikilemde kaldim. 100 un kadrosu cok guzel 200e gorr,adama dedim ki farklari ne bunlarin adam vitesten girdi lastikten cikti. shimano claris var bi tanesinde digerinde tiagra falan. yol tipi viteslerin hiyerarsisini, clarisi tam bilmiyorum ama dandik bisey anladigim kadariyla.

11. Kara Kartal

Adı:
    Mehmet
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @obezkirpi Öncelikle günaydın, şimdi muhtemelen biliyorsundur ama T1, speeder 100 ün, T2 de speeder 200ün 2014 modelinde ki ismi. Ve bende T2 de var eşime aldığım ama genellikle benim bindiğim T1 de var. İlk başta da T3 alacaktım.

3üne de binen birisi olarak verdiği haz kesinlikle aynı. Donanım farkı çok performansı düşürmüyorsanız öyle aman aman bir etkisi yok. Birde benim nacizane görüşüm benim için donanımdan çok kadro ilk plandadır. Donanım zamanla yenilenir, şuan revaçta olan aktarıcı 3 sene sonra orta sınıf olabilir, kafana bütçene göre donanımını değiştiririm diye bakmışımdır ben hep. Doğru yada yanlış göreceli tabi.

Demek istediğim T1 ve T2 sahibi olarak ben diyorum ki; alacağınız haz aynı.

obezkirpi bunu beğendi.
  12. obezkirpi

Adı:
    Oytun
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @Kara Kartal bu iki modelin kadroları aynı mı peki sadece renkleri ve üzerindeki komponentleri mi farklı

13. Kara Kartal

Adı:
    Mehmet
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    t1-t2.jpg

Görselle pekiştireyim dedim.

obezkirpi bunu beğendi.
  14. Sadettin Z.

Sadettin Z. Girişim Savaşçısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Araya ufak bir kaynak yapayım. Bisikletinizi değiştirirken Lapierre Urban Shaper ve Shaper modellerini de inceleyin derim.
    Özellikle Urban Shaper 400 donanımına göre gayet güzel fiyat / performans oranına sahip.
    Ayrıca Accell markası olduğuna göre Carraro bayisi olan bisikletçinizin de sorunsuz tedarik edebilmesi gerekir.

Ahmet-E ve obezkirpi bunu beğendi.
  15. Anıl Erdoğan

Anıl Erdoğan Kıdemli Üye

Adı:
    Anıl ERDOĞAN
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    internetten o fiyata veremezsin fiyat iyi bence degerlendir. Göztepe doruk bisikletede sor. Hatta tüm bisikletçilere sor...

obezkirpi bunu beğendi.
  16. obezkirpi

Adı:
    Oytun
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @Sadettin Z. meridanın kadro yapısı çok güzel geldi, scott trek vb. başka markaların da böyle(fitness bike mı deniyor) düz maşa v frenli modelleri olduğunu biliyorum ama meridanın şeklini çok beğendim, dediğim gibi tek sıkıntım rengi. yolda şöyle beyaz kadrolu birilerini görsem yakından baksam fikrim değişecek belki de denk gelmesi lazım :) bisikletcim lapierre bayisi değil bu arada ne yazık ki carraro falan satmasın rağmen.

@Anıl Erdoğan alalı daha 2-3 ay olan, omzumda apartmandaki eve taşıdığım, balkona bile koymayıp salonda baş köşeye koyduğum, yağmurda çamurda dışarı çıkarmaya kıyamadığım bisikletin fiyatının daha birkaç kez binmeyle 1300den 1000e düşmesi beni üzdü açıkçası ama ikinci el fiyatlarını bilmiyorum tabi, daha önce hiç ikinci el ürün almış satmışlığım yok telefon, bilgisayar, araba vb. gibi. normal bir şey sanırım hatta buradakilerin dediğine göre fiyatı da iyi vermiş bisikletcim, zaten kendisi de dedi. bayiler ikinci el almaz sanırım, satıcım bana büyük kadro sattığı için böyle bir şey yapıyor.

@Kara Kartal çok güzel bisikletleriniz

17. Anıl Erdoğan

Anıl Erdoğan Kıdemli Üye

Adı:
    Anıl ERDOĞAN
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @obezkirpi tabi tabi büyük kadrodan dolayı sana kıyak yapmış.
    Ben 1 yıldan beri sahibinden de ki 1500-3000 Fiyat aralığındaki donanımı slx olan tüm mtbleri bilirim.
    Bu kadar iyi takip etmeme rağmen güzel bir bisiklet denk gelmedi gelse bile herzaman ölü fiyatı olduğu için satılmış ve ilan anında kalkmış oluyor.
    Sana hak veriyorum bisikletin gıcır gıcır ama 2e.l böyledir. Bisikleti 1000 tl koysan baya bir bekliyecen satılması için. Hevesin kaçacak, aman idare ediyim diyecen , falan filan 50-100 lira için beklemeye değmez.
    Arabalarda da teknolojik ürünlerde de durum hep aynıdır.
    Tabiri caizse kontağı çevirince 2.el olmuştur.

obezkirpi bunu beğendi.
  18. obezkirpi

Adı:
    Oytun
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @Anıl Erdoğan ama bisikletçilerde de durum şöyle oluyor, benim bisikletcim ya da bir başka bayi ikinci el ürün satarken (belki benimki gibi iade bisiklettir) - elcikler barendli elcikle yenilendi, lastikler schwalbe bilmemne ile değiştirildi, yanında ön far, arka far, kilit ve sele çantası veriliyor- diye ilan açılıp alakasız bir fiyata satmaya çalışıyorlar ve satıyorlar da cilala parlat usulü. yani bana sattığı üründen bir daha kar ediliyorsa biraz hoş olmayan bir durum bu benim açımdan. keşke bayim değil de birisi alsa aynı paraya ama 1000tl fiyatla bile baya bir beklenir diyorsunuz.

19. no haşhaş no vitamin

no haşhaş no vitamin Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    ben olsam 2 bine az daha ekler merida yol alırdım o bisikleti 2 bine indirdiyse yol bisikletinde de indirim yaparlar dolar zaten bir iniyor bir çıkıyor

merida speeder nakitte 2 bine veriyorlarsa iyi pazarlıkla yol bisikleti de az üstüne verirler sanırım

ben de pişman olurmuyum diye mtb ve şehirden yola geçerken çok düşündüm ama hiç pişman değilim hatta neden bu kadar zaman traktöre binmişim diye kendime sordum tabi yolda kullanmayacaksanız başka.

şehir bisikletleri ne mtb gibi ne de yol gibi ikisininde ortası

Merida Türkiye
    AĞIRLIK10,65 kg
    Tavsiye Edilen
    Perakende Satış Fiyatı
    =840 $
    Merida Türkiye
    AĞIRLIK9,75 kg
    Tavsiye Edilen
    Perakende Satış Fiyatı
    =935 $
    Merida Türkiye Tavsiye Edilen
    Perakende Satış Fiyatı=915 $
    AĞIRLIK9,8 kg

[​IMG] [​IMG] [​IMG]

20. obezkirpi

Adı:
    Oytun
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @Cem Ç. sağolun ama yol düşünmüyorum, eski bisikletim de şehir bisikletiydi de meridada crossway sınıfındaki gibi amortisörlü ve disk frenli bir şeydi, yol değil de speeder sınıfı bir fitness bike istiyorum