Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu bisiklet nasıl ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında SerkanERDOGAN tarafından paylaşıldı.

1. SerkanERDOGAN

SerkanERDOGAN Aktif Üye

Seviye:
  2. Engin ATAL

Engin ATAL Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Eğer düşünürseniz ben Trek 1.2 Yol bisikleti satıyorum :)

3. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bunu değil de, Triban 5 modelini önerebilirim. 2013 model Sora sistemler Tiagra'ya benziyorlar artık. Yani eskisinden daha rahat ve cazip. Stoklarda bulabilirseniz, 1000 liraya alabilirsiniz. Olmadı, üstüne biraz ekleyip Mosso 722 Sora alabilirsiniz.

4. mehmet ertuğrul duyan

mehmet ertuğrul duyan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    abi niye satıyorsun ya satma bisikletini kullan gerizekalılar sana bir şey yaptı diye hemen vazmı geçtin

5. Engin ATAL

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Son 1 ayda yaşadığım 3. olay olduğu için canıma tak dedirtti. Zaten sağlık sorunlarım ile boğuşuyorum. Fıtık aldı başını gidiyor , sınavlara hazırlanıyorum. Kaldı 5-6 aylık bir sürem , biraz fazla çalıştığım için umarım kazanırım gözüyle bakıyorum. Bisikletim depoda duracağına , gerçekten ihtiyacı olan birisine satılırsa , içim daha rahat olur :) Neyse konuyu çok baltaladık galiba , hakkını helal et Serkan Erdoğan kardeşim.

6. mehmet ertuğrul duyan

mehmet ertuğrul duyan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    sende haklısın abi ama bırakmamanı tavsiye ederim depoya koy bisikleti 5,6 ay sınavlara hazırlan sınava girdikten sonra geri devam edersin

7. Engin ATAL

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ülkemizden yaşayan hayvanlar yüzünden soğudum. Normalde ekmek almaya , kıyma almaya giderken bile bisikletin üstünden inmezdim ama artık içimden gelmiyor. Bir süre uzak duracağım fakat bir süre sonra tekrar başlarım çünkü kendimi biliyorum :) İlgin için çok teşekkür ederim kardeşim.

8. SerkanERDOGAN

SerkanERDOGAN Aktif Üye

Seviye:
    Helal olsun hiç önemli değil :) Konularınızdan konunuzu buldum fiyat biraz beni aşar gibi. Çünkü alıcağım bisikletten 2 tane alıcagım kardeşime ve bana :)

Engin ATAL bunu beğendi.
  9. SerkanERDOGAN

SerkanERDOGAN Aktif Üye

Seviye:
    £ yu baz alarak bugünün fiyatı 940 TL gibi birşey ediyor triban 3. 2 tane alacagım bu bisikletten olurda alırsam . birde triban 5 e bakayım. yorumunuz için teşekkürler.

10. Aşkın Şentürk

Aşkın Şentürk Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Triban 5 ler daha iyi Ahmet Abi nin de dediği gibi yeni sora var onlarda benim bisiklette de yeni sora var ben de memnunum yeni soralardan. Mosso 722 Race Sora var ben de 1300 liraya aldım . Siz, başka yerde (2 tane alacağınızdan dolayı) 1200 e felan getirebilirsiniz belki .

11. Onur Ali İmren

Onur Ali İmren Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
  12. Aşkın Şentürk

Aşkın Şentürk Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Triban 5 İzmir Decathlon da yok ama belki İstanbul da vardır . 1000 lira güzel fiyat . Ama ben bir miktar daha koyup Mosso almanızı tercih ederim aralarında 2 kg dan fazla fark var. (8,75-10,1)

13. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Aşkın'a katılıyorum. Farklardan biri de Shimano R540 pedallar. 100 liraya satılıyor bu pedallar. Az değil. Mosso'nun avantajı büyük.

14. Junkiea

Junkiea Aktif Üye

Seviye:
    Ben dün Decathlon'da bu bisikleti denedim. Hızlanması harikaydı. Ama uzun süre kullanamadığım için vites sistemi mikroshiftler hakkında bişey diyemeyeceğim... Bunu denedikten sonra Geotech in Corsa modelini kullandım, onun yanında eşek gibi kaldı :D Almaya gitmiştim aslında ama bunun kırmızı modeli olmayınca almadım. shimano 2300, sora ön aktarıcı var. üstelik ön maşası ve arka bacağı carbon. hemde fiyatı daha düşük.. bu bisiklete 949 TL vermektense biraz daha çıkıp 'Giant SCR 2' 2012 modelini alacağım. Sizin de böyle bir şey yapmanızı tavsiye ederim...

Triban 5 modelini sormuştum sadece 1 yerde 57 kadro olanı kaldı demişlerdi.. Seri sonuymuş, stokta yok sanırım. Yeni serisi daha üretilmemiş

15. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Hocam Mosso 722, B'twin Triban 5 gibi modeller varken, o parayı neden SCR 2'ye bağlayacaksınız ki? Epeyce düşük donanımı. Üstelik 2012 model.

16. Junkiea

Junkiea Aktif Üye

Seviye:
    Evet mosso - sora'da olabilir. Deneyip alacağım zaten, çok fark yoksa aralarında ucuz olanı almayı düşünüyorum. Giant marka olarak daha güzel geliyor bana, özelliklerini yükseltirim daha sonra. 2. el 105 arka vites 50 lira mı ne :)

17. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Özellikle STI kollar önemli hocam. 2013 Sora ve yukarısı oldukça rahatken, bunun altındakiler eski tip ve konforsuz oluyorlar. Arka aktarıcı o kadar mühim değil. Bir de ağırlık konusu var. Mosso cidden fiyatına göre hafif bir bisiklet. R540 yol pedalıyla geliyor. SCR 2'nin ağırlığını bilmiyorum lakin öğrenirseniz yazmanızı rica ediyorum. Pek bilgi yok, 10 kilogram civarı denmiş bazı yerlerde. Öyleyse pek iç açıcı olmayacaktır.

18. SerkanERDOGAN

SerkanERDOGAN Aktif Üye

Seviye:
    Mosso 722 de harika ama fiyati bisikletcim.comda 1,490 tl gibi bisey. daha aksesuarim hic yok. alinacak hersey 2adet alinacagi icin butcemi zorlamakla kalmaz dagitir :) bisiklette en en fazla 1000 lira cikar benden.