Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu Bisiklet Nasıl ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Ali Ceylan tarafından paylaşıldı.

1. Ali Ceylan

Ali Ceylan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  2. Ömer İlker

Ömer İlker Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hiç uğraşma derim. Buna vereceğin 470TLnin üstüne biraz daha biriktirip uygun bir model bulabilirsin.

3. Ali Ceylan

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Neden ki ? 1000 TL ye hangi modeller var ? Bütçe 1000 tl.

4. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Anlamadığım olay neden 7 ay sonra iade edeceksin? 7 aylığına 470 lira ya mı kiralıyorlar?

5. Ali Ceylan

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    İdare edeceğim yazdım :D :D.7 Ay sonra değişimlere başlayacağım.O yüzden.

6. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Pardon. :D O zaman değmez 7 ay için 470 lira az para değil.

7. Ali Ceylan

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    7 Ay sonra atmayacağım zaten.Sadece 7 ay sonra güncelleştirme yapacağım onu belirtmek istiyorun 7 ay derken :D.

Olamaz ... Bir şey farkettim,bence ciddi bir konu.Galiba bu bisikletin kadrosu kırılmış Bakın resimden bakarsanız arka bacak sele borusun altına gelmiyor.Ama örneğin şu bisikletlerde öyle değil.

Bir de buna bakalım [​IMG]

Burada ise arka bacak tam sele borusunun altına geliyor.Bu açı sorunundan mı yoksa kaynaklanıyor yoksa kırılmış tekrar kaynak mı yapmışlar ? Ayrıca bir zararı olur mu ?

8. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    O kırılma değil bazı bisiklet kadroları öyle.
    7 Ay sonra güncelleme yapacağım demişsin bu ümit kadrosunun üstüne mi yapacaksın?

9. Ali Ceylan

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    İşte o 7 ay içinde kadroyu değişeceğim.Ne zamana denk gelir bilemem.Sonra işte vites sisteminden başlayacağım.500 tl kadro 1300 civarı da vites sistemi güncellemesi olacak.Bu fiyata da scott s30 kadro vardı sıfır olarak.

10. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Ali bence sakin bir yere git ne yapmak istiyorsun bir düşün tam doğru bir karar ver. Dün karbon kadro ve yüksek profilli jantlardan bahsederken bugün bu konu, bu bisiklet gerçekten ilginç. Vites sistemi 500 tl demişsin 500 anca sora set alınır oda hiçbir şeye benzemez sana tavsiyem tiagra setli salcano xrs030 al 1700 lira civarına kadar düşüyorlar daha sonra kadro değiştirirsin.

11. Ali Ceylan

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kadro 500 lira,vites sistemi 1300 lira.E tamam işte :),güncelleştirmeye vites sisteminden başlıyorum.1300 lirada grupset değil zaten.Bu kadroyu da geçici olarak alıyorum.En ileride geliştireceğim kadroyu.Yani 1300 lira o yüksek güncelleştirmelerin başlangıcı.Önümde uzun yol var.Ayrıca ailemle konuştum dün uzun bir şekilde.2000-2500 tl bisiklete vermiyorlar,ev alırlarmış :D :D.1900 lira dedim yine aynı şeyi dediler.Üstelik 1900 lira taksitli fiyatı ki kaldı ki 1700 lira peşin verecekler.Zaten 1300 liralık parçaları da kendi paramla alacağım.Okula bisikletle gideceğim,yemeği evde yiyeceğim vs. toplayacağım o parayı.

12. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Nasıl istersen öyle yap karar senin tabi ama bence zor olacak. Bisikleti hazır alıp sadece kadro değiştirmek bence daha mantıklı.
    Bu bisikleti alırsan sadece vites sistemi ve kadro işi bitirmiyor ki. bu bisikletin jantları bir işe yaramaz noname bir jant. 500 lira da jant parası çıkar başına en az. Sonra gidonu sele borusunu da falan değiştirmek gerekir.

Sana bir örnek vereyim bak forumdan Ali bey Salcano xrs030 apex kullanıyormuş daha önceden ve sadece bir kadro seti ile işi çözmüş. O bisiklette vites sistemi, jant ve diğer parçalar zaten kaliteli. Tek kadroya para vermiş bence sende böyle yap ama kararı verecek sensin benim sadece önerim budur.
    Bak ortaya kaymak gibi bir bisiklet çıkmış. Benimde planım yaza xrs030 apex alıp kadroyu değiştirmek olacak.

13. Ali Ceylan

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Zaten planlarımın arasında jant seti de vardı,onları da unutmadım.Ha zaten idare etmelik 2.el shimano r501 jant seti de alacağım onu da unutmadım :D.Sonra ya çakma zipp ya da orjinal dt swiss alabilirim.Ayrıca chinarello kadro istemiyorum ben.Başka kadro arıyorum :).Ama benim ailemi ikna etmek hele ki 2500 liralık bisiklet için.Dünya şampiyonasında ilk 20 ye girmekten daha zor

14. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Peki nasıl istersen. :) Pinarello kadro al demedim zaten örnek olsun diye gösterdim ama son olarak şunu söylemek isterim ki tek tek toplayarak daha çok para harcayacaksın.

15. Ali Ceylan

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yapacağız artık bir şeyler babam gelsede konuşsam yahu :D.

16. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Ali bence sen bir sey alacak degilsin, bence sen bizimle dalga geciyorsun. önceki actigin konulari geciyorum sayisini ben sayamaz oldum artik ama daha gecende almanya gidip almayi düsünüyordun. Buraya artik konu acmayi birak, inan millet senin konularindan bikti artik. Cocuksun diyecem yasin 15 cahil de olsan bu yasda bir düsünce seviyesine sahip olman gerekiyor. Forumda 13 yasinda baska cocuklarda var ama az bir sey cahil de davransalar senin gibi konu manyagi ve kompleksli degiller.
    O ne öyle ya zirt pirt bir konu aciyorsun, yok bisiklet toplamayi düsünüyorum, yok fransadan akrabalar bisiklet getirecek, yok babam bisiklet degil telefon almak istiyor, yok babam borclu bisiklet alamiyoruz, yok babamin borclari bitdi simdi almanyaya gidiyoruz oradan almayi düsünüyorum vs. vs. simdi de bu cikti.
    Bak sen simdi bunu al ve 7 ay sonra yükseltmeyi falan unut ve oldugu gibi, elin para tutana kadar kullan ve kendin para kazanmaya baslayinca istedigin bisikleti alirsin.

Ömer KARAN ve MustafaNR bunu beğendi.
  17. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Ağzına sağlık abi ben de bunları yazacaktım ama arkadaşı kırmak istemedim.

Ömer KARAN bunu beğendi.
  18. Ali Ceylan

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Abicim,güzel abicim.İstemeyen arkadaşlar varsa cevaplamasın bu kadar basit.Bisikletle daha yeni tanıştığımda forumda kimse cevap vermiyordur.Vermezlerse saygı duyarım.Ayrıca kararsız isem de be düşüncelerimi yine de yazarım.İplemeyen iplemesin bana ne ? Bunların plandıklarım olabilir,sevdiğim şeyler olabilir,kesin yapacağım şeyler de olabilir.Ha benim param olsa (ailemin değil kendimin) ben de istediğim bisikleti alırdım,alu karbon tartışması yapmazdım.Ailemin cahilliğinden bende çekeceğimi çekiyorum.

Ayrıca rahatsız olan insanlar direk bana söylese böyle uzatmadan,tamam keserim ama söyleyen kim ? İnanın babam yaşımda olmasaydınız şu dediklerinizin hiçbirini dinlemezdim.Ayrıca bu kadar düşünce kalabalığında olsaydınız,eminim sizce danışacak birini arardınız.Ha yardımsever kişiliği olmayan gelsin söveceğini sövsün.Yoksa ben neden bir parçanın daha iyi olmasını,düşüncelerimi yazayım ki ? Ayrıca burası benim bildiğin diğer konular bölümü.İstediğimizi yapabiliriz (cok aşırı olmayacak kurallar var ben de biliyorum onları).Ha artık yazacak olan da yazmayabilir.Ben kararımı verdim,bu değişede bilir.Kimseyi ilgilendirmez :).

Forum ne çekiyormuş benden :D.

Diyeceğinizi deseydiniz keşke :).

19. MustafaNR

MustafaNR Genellikle Okuyucu Mod

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Ali Kardeşim Bak Forumda Çok Konun Var Murat Abi Çok Haklı Forumda Konu Kirliliği Olmasın Yukarıda Arama Butonunda Önce Ara Bulamaz İsen Konu.Artı Konu Açtın Diye Kimse Kızmıyor Karar Vermeden Çok Konu Açıyorsun Aç Bir Konu Sadece Oradan Yürü Bence.İyi Forumlar :)

Ömer KARAN bunu beğendi.
  20. Ali Ceylan

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    O zaman da yeterli ilgi olmuyor.Ayrıca bir konum da sapmasa,eminim cevabı bulurum.Şimdi ben sizin bisiklet ile cevap vereceğinizi sanıyordum ama yine o yazı ile ilgili imiş.