Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu bisiklet matarasına uygun kafes var mıdır?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında peray tarafından paylaşıldı.

1. peray

peray Aktif Üye

Adı:
    Can
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşlar, bisikletin rengiyle uyumlu ve çelik olması sebebiyle şu mataradan aldım:

tabanını ölçtüm, 6,5 cm genişlikte (çapı)

ölçüm resmi:

standart tutucular işimi görür mü? fırlayabilir mi? ne önerirsiniz?

2. Ozan k.

Ozan k. Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ayarlı matara tutucular var, mesela topeak marka siyah bir matara tutucuyu bisikletsepetinde görürsün. Ancak şişenin uzunluğu daha önemli, yukarıdaki boyun eğimi biraz fazla uzun gelebilir ve yerine oturmayabilir. Bir de metal şişeler çukurda ses yapıyor. Bende sendeki şişeye benzer bir şey var ve bahsettiğim ayarlı topeak ile kullanabiliyorum ama çok ideal değil. yine alüminyum olan sıcak soğuk tutabilen bisiklete özel mataralar var, onlara bakın derim...

peray bunu beğendi.
  3. peray

peray Aktif Üye

Adı:
    Can
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Teşekkür ederim. Baktım bugün mataralara fakat "işte bunu beğendim" diyebileceğim matara bulamadım. Renk uyumu olmaması çok palyaço kıvamı veriyor çünkü bisiklete. Gümüş gri + yeşil bisiklet. Ayrıca internette aynısını 20 TL'ye gördüğüm matarayı 40 lira fiyatla satmaya çalışan ve normalde 45 veriyorum diyen yerler de "işte bunu beğendim" diyemememe bir sebep. 50 liralık > 70 lira gibi bir fark insanlık değil bence.

Yine de tam bir çözüm bulandan yardım bekliyorum. Olmazsa gidip bugün baktığım kırmızı beyaz, uyumsuz ve küçük mataradan almak zorunda kalacağım.