Bu bisiklet ile neden boyum ağrıyor... [resimli]

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
Kadro 51cm. Bacak iç boyum 81cm. Boyum 177cm

Üstünde gelen gidon boğazı ile omuz ve boyun anında ağrı yapıyordu. Xlc nin ayarlı gidon boğazını aldım. Bununla kısa sürüşlerde sorun yok. Ama uzun sürüşlerde 1 saat ve sonrasında boyun ve çevresi ağrı yapıyor.

Ben biraz daha dik sürmek istiyorum. Sanırım biraz daha iyi gelir ama gidon yükseltici alsam yoksa daha kısa bir gidon boğaz mı bilemedim.

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161122/42f49e182cfd4570d4f783a73a272c1b.jpg

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: oguz169
Scudo

oguz169

Forum Demirbaşı
Tepki
466
İsim
OGUZHAN
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ayni sorunu bende merida cw 100 ile yasiyorum. bazen fazla boynum ve sirtim agriyor biraz daha dik surme ihtiyaci duyuyorum. bunun icin ozel bir ayarmi yaptirmak gerekiyor

kobalamin

Daimi Üye
Tepki
446
İsim
H.Onur
Bisiklet
b'Twin
@Taxonera sehir bisikletinden pek anlamasam da durus pozisyonu sehir bisikleti icin normal geldi. Sorun gidon bogazinin size gore uzun ya da gidonun alcak olmasindan olabilir.
Ek olarak tekrar bakiyorum da seleniz bana biraz alcak geldi.

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.188
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Bisikletin sele, gidon gibi ayarları yanında genellikle es geçilen bir durumda kol ve omuz kasları.
Haftada 1-2 gün yaptığım dambıl (Türkçesi ne bunun ?) egzersizleri ile sırt ve boyun ağrılarımın önüne geçtim ben.
Amaç kolları şişirmek değil, ama bisiklet üzerinde kollara baya yük binmesine rağmen sadece bacakların çalışıyor olması yüzünden bir şeyler yapmalı bence.

chizer.adam

SOSYAL ŞEBEKE
Tepki
1.496
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
177 boya 51 kadro az değil midir zaten?

epsilon91

Daimi Üye
Tepki
372
Fotoğrafa göre seleyi biraz daha kaldirmaniz gerek. One biraz daha eğilecek ve omuzlara baskiyi biraz daha artıracaktir ama yine de dizleriniz icin buna katlanmaniz lazim belki biraz egzersizle bu agrilardan kurtulabilirsiniz. Gidon flatbar ise onu degistirin tutus sekline gore olan gidonlari deneyin agrilariniza iyi gelecektir.

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Bu pozisyonda bile ağrı yapıyorsa acilen bir doktora gözükün.

• Beğen
Tepkiler: BarisBJK

yusufgs3625

Daimi Üye
Tepki
299
İsim
isa
Bisiklet
KTM
Benim de sehir bisikleti kullanirken ayni bolgelerde agri oluyordu. 50 60 km'lerden sonra cok zorluk cekiyordum. Yol bisikletine gectikten sonra ayni bolgelerde daha hafif agrilarim oldu ancak dropbarin farkli bolgelerinden surusu devam ettirdigimde agrilarim geciyor. Sanirim sorun surekli ayni kaslarin kullanilmasindan, kaslarin dinlendirilmemesinden kaynaklaniyor.

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
seleyi raylarından biraz öne alın,
seleyi komple aşağı almayı da deneyin biraz

kafanızı sürekli kaldırma, önünüze bakma girişiminde bulunduğunuz için 1 saatin sonunda kafanızı dik tutmanızı sağlayan boyun kasları aralıksız çalıştıkları için iflas ediyorlar artık :D

Sürüş öncesi ufaktan boyun egzersizi yapın (meşhur dairesel kafa yuvarlama hareketi)
Bir de ara sıra kafanızı oynatın sürüş sırasında :D Bu tip ufak denemelerle azaltılabilir veya çözüm bulunabilir. :hhhhhh:

Ek-
Omuz ve boynunuz çok gergin görünüyor. Sürüş sırasında bunların biraz gevşek olması içi çaba harcayın. Dirsekleriniz de kaskatı-dümdüz görünüyor. Bunlar biraz gevşek-rahat olmalı

Hayalinizdeki sürüş pozisyonu sanırım bu :)
Cycliste_à_place_d'Italie-Paris_crop.jpg

Bu derece konforlu bir sürüş için gidon size doğru gelmeli:
electraamsterdamclassicgr.jpg

Owlknife

Forum Bağımlısı
Tepki
380
İsim
Samet Elmacı
Bisiklet
b'Twin
benim bisiklet üstünde geçirdiğim sürenin %80i yere paralel olarak geçiyor ve ağrım yok.SUBAHANALLAH

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bence gidonunuz yüksek ve seleniz de alçak... gidonu alçaltıp, seleyi de biraz yükseltirseniz ve biraz da kilo verirseniz, ağrılarınız azalacaktır diye düşünüyorum.