Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu bisiklet için fiyat uygun mudur?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Bahadır Gürel tarafından paylaşıldı.

1. Bahadır Gürel

Bahadır Gürel Onursal Üye

Adı:
    Bahadır Gürel
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba,
    Şu an Merida HFS 904 kullanıyorum 9 kg ağırlığında. Kadro alüminyum, maşa karbon, üzerinde göbekler hariç 105 set var. Bana aşağıdaki bisiklet önerildi. Markasına bakmayın, marka yok. Toplama bisiklet. 8 kg ağırlığında.
    Ancak en önemlisi kadro boyu tam bana göre: 48 cm. (bendeki Merida ise 50 cm ve bana çok da uymuyor). Bu bisiklete bindim ve tam vücut ölçülerime göre.
    Fiyatı 4000 TL. Sizce alınır mı? 48 cm bisiklet bulamıyorum. Çok güzel bisikletler var ancak ben süremedikten sonra anlamsız kalıyor.
    Uploaded with ImageShack.us
    Kadro : Karbon
    Maşa: 3T Karbon
    Gidon : Entegre Karbon
    Sele : ZZYZX Sele Borusu, Fi'zi:k Sele
    Jant Seti : Shimano R500
    Kompenant : Sram Rival 10'lu
    Lastik : Shwalbe Lugano

2. ahmet tuncez

ahmet tuncez Yeni Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    eger yanlış anlamazsanız boyunuz kaçda 50 olmadı acaba size merak ettim.bide benim görüşüme göre bisiklet özelliklerine göre biraz pahalı gibi ama siz daha iyi bilirsiniz.

Bahadır Gürel bunu beğendi.
  3. Emre Akcan

Emre Akcan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    4000 lira bu bisiklete çok pahalı bence..

4. Özhan Akgöğ

Özhan Akgöğ Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Rival set shimano serisinde 105 e denk geliyor. Ağırlık olarak biraz daha hafif olabilir. Shimano r500 jantlar ise yol için başlangıç seviyesi jantlar. Kadro muhtemelen tayvan veya çin üretimi . Tabi ki sürüp denemeniz lazım fakat açıkça pek içe sinen bir bisiklet değil. Kadro rijitlik açısından alüminyum kadrolardan kötü olabilir. Bu fiyat aralığında daha iyi bisikletler olabileceğini düşünmekteyim. Salcano xrs010 force setli bisikletler var gerçekten çok hoş ve donanımsal olarak bundan en az 1 gömlek daha üstün bulabilirseniz 2. el fiyatları bu aralıkta olması lazım. Açıkça rival set+r500 jant+ lastikler bile lugano bu donanım en fazla 2000-2500 tl lik bir bisiklette olacak donanımdır. Ben şahsen daha iyi bir bisiklet bulabileceğiniz kanısındayım. Karar sizin elbette ki. Hiç olmadı Bianchi sauk ultegra var fiyatı bundan en az 1000 tl kadar ucuz ve donanım olarak daha iyi ona bir bakın derim:)

5. Bahadır Gürel

Adı:
    Bahadır Gürel
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Arkadaşlar teşekkür ederim; dediğiniz markalar için 48 cm bulmaya bakıyorum. İkinci elde de zorlanıyorum, bana göre kadro bulunmuyor. Boyum 1.62

6. Alperen ERTEN

Alperen ERTEN Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    İyi akşamlar. Bu fiyata göre bu bisiklet aşırı pahalı. Arayışı devam ettirmek en iyisi gibi gözüküyor.

7. Bahadır Gürel

Adı:
    Bahadır Gürel
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Selam, Sedona ve Salcano da dahil kadro ölçüsü 48 cm destekleyen tüm markalara baktım. Ancak maalesef 4000 TL fiyata belirttiğim özelliklerde bisiklet bulamıyorum. Fiyatı 4000 TL'nin altında full karbon ve SRAM Rival olan bisiklet var mı?

8. Bahadır Gürel

Adı:
    Bahadır Gürel
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Pahalı yorumlarına rağmen bu bisikletten başka bir seçenek bulamıyorum. Açıkçası aradığım bisiklet full karbon (kadro, maşa, gidon, sele borusu vb.), çekiş seti full sram rival veya full shimano ultegra ve 8 kg'ın altında ağırlıkta. Böyle bir bisikleti İstanbul'da almak için 4000 TL'nin üzerine bir o kadar daha eklemek gerekiyor. Nerede 4000'e var? 4000'i geçtim 5000'e de yok. Pahalı derken herhalde muadili var sanıyordum; yokmuş :(

9. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Bahadır bey bu 2cm fark gerçekden'de sıkıntımı yada nasıl bir sıkıntı yaratıyor sizde merak ettim.

10. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Marka güvenilirse fiyat pahallı sayılmaz bence ama kadro gerçekten kalitelimi ? bu markanın sitesinin adresi nedir?

11. Bahadır Gürel

Adı:
    Bahadır Gürel
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Tabii ki bunu detaylı açıklamalıyım. Bisikleti aldığım zamanlarda her turumda benim bisiklet üzerinde geçen zamanım 1-2 saat arasındaydı ve durumun farkında değildim. Ancak geçen yılın ekim ayından itibaren bu süre arttı; yani 2, 3, 4 saati bulmaya başladı. Bir sorun yaşıyordum ancak bunun kadroyla ilgili olabileceği aklımın ucundan geçmiyordu. Benim düşüncem şöyleydi; hatalı bisiklet kullanıyorum, duruş pozisyonum doğru değil, sele gidon ayarları hatalı vb. Ancak bir ekiple düzenli turlamaya başlayınca işi gerçeğini öğrenmeye başladım. Ekipteki bir üstad gidon ve sele ayarını doğru yaptı, sürüşümü düzeltmem konusunda çok yardımcı oldu. Ancak kol ağrısı, parmak uyuşması, üreme organında uyuşma, sırt ağrısı vb. sorunlardan kurtulamadım. Bunlar aynı anda olmuyordu. Genelde 2 saatin üzerinde sürüşlerde ya sele ya da gidonda yapılacak bir düzeltmeyle biri başlayıp diğeri bitiyordu. Bu ayarları yapan kişi de 82'den beri bisiklet yarışlarında yer alan, yüzden fazla madalyası olan çok deneyimli bir usta. Uzun sürüşler artık yorgunluk nedeniyle değil, ağrılarım nedeniyle işkenceye dönüşüyor.

12. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Cok özür dilerim, ama etrafinizda bu isten bu kadar iyi anlayan insanlar varken nicin bu kadar paraya bisiklet bulamiyorsunuz. 4000 TL, 1700 € civarinda tutar. Almanya' da su anda gecen seneden kalan 4000-5000 € luk bisikletler bile bu kadar tutmaz. Benim kullandigim Wilier' nin 2013 kadrosu (Campa Centaur' lu maaalesef) bu kadar tutar. Yurt disindan alabilmenin yollarini arasaniz daha iyi galiba.

13. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Yani bu kadar 2 cmlik fark çok küçük ama sorunlar büyük anladım umarım bulursunuz hayırlısı:)))

14. Alperen ERTEN

Alperen ERTEN Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Kesinlikle almayın derim. Ağrılardan kurtulmaya çalışırken komple bisikletten kurtulursunuz tayvan kadrolarla. Ayrıca o fiyata o donanımda sıfır çok güzel bisikletler var. Salcano da 48 cm var, ayrıca her kadronun geometrisi farklı olduğu için bu 48 50 cm olayları değişiklik gösterebiliyor. Ihtiyar abi oldukça iyi bir tespit yapmış etrafınızdaki anlayan kişilere sorun. 48cm kadro bulunamayacak bir şey değil. Inşallah bulursunuz iyi akşamlar.