Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu Bisiklet Alinirmi Ng 450

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında daglı tarafından paylaşıldı.

1. daglı

daglı Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım yaz girmeden bir dag bisikleti almak istiyorum. Gitti gidiyorda dolaşırken bu bisikleti buldum sizce bu satın alınırmı önerirmisiniz,yoksa hiç bulaşmamı dersiniz . 700 ytl ye kadar şimdilik bir bütçem var. Yardımlarınız içn teşekkürler
    http://www.gittigidiyor.com/php/urun.php?id=1817728

2. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    şahsi kanaatim alınmaz.ben genelde yollarda bindiğim için, çift amortisörlü bisiklet bana gereksiz..

burada önemli olan senin ne istediğin! bisikletten beklentilerin ;)

700ytl'de fena bütçe değil hani ;) derli toplu, aklıbaşında bisiklet alınabilir sanırım.

3. daglı

daglı Yeni Üye

Seviye:
    Öneriniz için teşekkür ederim.Ama açıklayıcı olmadıgını belirmek isterim. Benim biskletten bekletimi sormuşsunuz bisiklete bindigim zaman asfalt yolun yanında toprak yol varsa gözüm hep oraya kayar ve dalarım.Orada çift amasörün nasıl bir nimet oldugunu anlar ve yanarım bu arkadaşımın NG 101 inde yaşadıgım bir an. Sonra inip benim tek amortisörsüz bisikletime bindigimde dahada iyi anlarım. Bunun yerine önerebileceginiz başka bir model varsa yardımlarınızı beklyorum.Tekara yardımlarınız için çok teşekkürler

4. smhcnr

smhcnr Aktif Üye

Seviye:
    Salcano'nun sitesine girerseniz bisikletin fiyatının 488 YTL olduğunu görürsünüz. Bunu da düşünün yanındakiler çok para etmez.

5. daglı

daglı Yeni Üye

Seviye:

Salcanonun sitesinde ve dger sitelerde bu bisitlet 608 ytl görünüyor. Ama bu bisiklete sabit kalmayın arkadaşlar ben sadece alınırmı alınmazmı dedim, alınmazsa bunun yerine başka bir öneriniz varsa duymak isterim

6. Tugfox

Tugfox Bisikletkolik

Seviye:
    Kimse bu bisiklette takilmamis zaten herkes kendi dusuncesini belirtmekte..

`twist_of_faith` abime katiliyorum, bana da sorsan cift amortisorlu bisiklet imkansiz almam. Bikere 2.amortisor gereksiz bir sekilde agirlik yapicak ve asfalt yolda dezavantaj sagliycak.. Ben olsam o fiyatlarda Kron xc1000 e bir bakardim.. Zaten forumda da ufak bir arastirma yaparsan bisiklet hakkinda bilgi toplayabilirsin.. Bunlar benim fikrim, yine de kullanicak olan sensin, sen bilirsin..

Saygilar
    Tugberk

7. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Arka amortisör tabi ki arazi koşullarında önemli bir avantaj sağlayabilir. Ancak burada amortisör ve yay kavramlarını iyi değerlendirmeli. Bu biskletin üzerindeki arka yay. Salıncak gibi sallanır. Düz yolda gereksiz güç kaybına neden olur. Arazide darbe emişin ardından sizi zıplatıp fırlatabilir, çünkü üzerinde herhangi bir ayar mekanizması, kontrol seçeneği yok. Bu yüzden bu bisikleti tavsiye etmiyorum. Öyle ki ekstrem arazi şartlarında arka amortisör ancak ihtiyaç olacaktır. Çoğu zaman arazi yarışçıları dahi arka amortisör kullanmıyorlar.
    Madem 700 YTL gibi bir bütçeniz var, en azından Kron XC 2000 veya XC 3000'lere bakabilirsiniz.

Tuğrul bunu beğendi.
  8. daglı

daglı Yeni Üye

Seviye:
    Yardımlarınız için hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar.Ama HaililiOzturk size ayrı bir teşekkür etmem gerekir.Budenli açıklayıcı ve karar aşmasında bu kadar yardımcı bir yorum yaptıgınız için.Bu bisikleti almaktan vazgeçip yeni arayışlara yönelecegim

9. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Rica ederim, forum bünyesinde herkes elinden geldiği kadar yardımcı olmaya/yardım bulmaya çalışıyor. İşin güzel yanı da bilginin paylaştıkça çoğalıp, ölümsüzlüğe ulaşmasında yatıyor.
    Aklınıza takılan başka bir soru olduğunda sormaktan çekinmeyin. 3000+ kişilik bir tecrübe/fikir alışverişi potansiyeli bulunan bir yerde herhangi bir sorunuzun yanıtsız kalacağını sanmıyorum. Ayağınızdan pedal eksik olmasın...

10. Gürsel A.

Gürsel A. Bisikletkolik

Seviye:
    Bu bisikletin aynısı bizde (Yeşil Bisiklet'te) bir ara 2. el olarak durdu. Sanırım 300 YTL gibi bir fiyat isteniyordu.. Aylarca durduktan sonra sahibi satmaktan vazgeçti..

Not: Bu linkteki bisikletin yanında verilen Slime için "piyasa değeri 44 YTL" deniyor.. Umarım bir yalnışlık olmuştur çünkü 1 şişe iç lastikli Slime 18 YTL'dir.. (KDV dahil)Bu 1 bisiklet için yeterlidir.Uygulamasıyla birlikte 20 YTL alıyoruz..
    Salcano veya başka bisiklet alacaksanız burada diğer arkadaşların da yazdığı gibi sadece ön amortisörlü bir bisiklete bakmanızda fayda var..

Deniz Kılıç bunu beğendi.
  11. daglı

daglı Yeni Üye

Seviye:

Teşkkürler Gürsel bey. En azından bu bisiklet için yeterli bir açıklama yapmışınıız ( 300 ytl ye satılmadı diyerek :) ). Slime içinde mailleştik not etmmeyi unuttugunu söyledii bir kutu bisiklete uygulanmış ve bir kutuda yanında gönderecekmiş. Ama itiraf etmeli iyi resim çekiyor arkadaş çok cancanlı acılar kullanmış :)

12. Hatice Terlikci

Hatice Terlikci Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Arkadaşlar bu sene yeni üretiren ng 450 serisi çok hoşuma gitti ve ben bi kaç tane daha böyle ng serisinden bisiklet aldım aldım kardeşime verdim kuzenimede ng 650 hd bisikletim vardı onu verdim suan ng 450 serisinin takipcisiyim geçen seneye göre fiyatlar ucmus ama bütün bisikletler böyle yapacak bişey yok buyukavm.com dan almısdım diğer bisiklerimide bunuda orda gördüm bayadır müşterileriyim söyle söylüyüm fiyatları gayet uygun uygun olmazsa bu benim 5ci alısverişim zaten ben ordan almam piyasayı baya araşdırıp ordan alıyorum sizede tavsiye ederim beni söylerseniz yardımcı olacaklarını sanıyorum :)