Bu Bisiklet Aklınızı Okuyor

Tepki
42
Prius X Parlee olarak adlandırılan bu bisiklet, özel başlığı sayesinde aklınızdan geçenleri eyleme döküyor. Prius X Parlee (PXP)’nin özel kaskına yerleştirilmiş sensörler sayesinde, vites değiştirmek için parmaklarınızı hareket ettirmek yerine sadece vites değiştirmeyi düşünüyorsunuz, o da bunu sizin yerinize gerçekleştiriyor. Sadece düşünceleri okumakla kalmayan bu bisiklet, aklınızdan geçen bilgileri depoluyor ve işliyor. Bu sayede, diyelim ki daha önce vites düşürdüğünüz bir yere gelince, bu bilgiyi sakladığı için, siz düşünmeden bunu gerçekleştiriyor. Sadece bir konsept olmasını bir kenara bırakırsak, gelecekte nörokontrol teknolojisini birçok yerde göreceğimiz kesin. Bununla beraber, fiziksel tepkimeleri kullanmaktan ziyade beyin gücümüzle istediklerimizi yapabileceğiz.

Kaynak:Bisiklet Haber

Dosyalar

Scudo
Tepki
34
Hayatta inanmam. Daha arabalarda bile yokken bu teknoloji, bisiklette olması hiç inandırıcı değil.....

Tepki
42
Harun Bey İlk bende inanamamıştım ama araştırdım buldum sizin gibi Şaşkınlık İçerisindeyim :)

Tepki
6
Bence bisiklette teknolojiyi biraz sınırlamak gerekir. Yani aynı mantelite ile düşünce gücüyle pedalları da çevirsin o zaman....:) Sonuç olarak teknolojiyi biraz kısıtlayıp bisikletimiz ile baş başa kalmamız ve sürüş esnasında kararları kendimizin vermesi ve bu kararları kendimizin uygulaması daha keyif verici olur bence....

• Beğen
Tepkiler: Mahsun YILDIRIM
Tepki
42
çok farklı düşünüyosun ama bi yandanda haklısın.
şöyleki bu bisiklette amaç performansı kolaylaştırmak
vites değiştirirken zorlananlar oluyo daha doğrusu en çok sıkıntı yaşayan pedalcılar bundan dolayı sıkıntılı bu bisikletteki bu inanılmaz teknoloji bu yüzden olsa gerek
pedal için böyle birşey yapacaklarını düşünmüyorum
hem birde şu var bu bisikletteki bu vites değiştirme fonksiyonu pedalla bi ilişki kurularak yapılmış sanki öyle düşünüyorum

Emre Alp Özkurt

Forum Demirbaşı
Tepki
113
zaten bu teknoloji çok önce çıkmıştı ama eksikleri var ve beyine zararları var diye duydum. ama muhteşem bir teknoloji. harika.

• Beğen

velespitto

Daimi Üye
Tepki
222
Tarifi imkansız birşey bence, bisiklet zaten hayatı güzelleştirmek ve kolaylaştırmak için en güzel araçken bu tarz teknolojiler vs. olayı daha da müthiş hale getiriyor :)

• Beğen

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
beyhude uğraşmışlar;
beyninden geçenleri okumak için bunca kafa patlatmaya gerk yok sonuçta
(link)
gibi bir şey sanırım bulacakları....

aslında en düzgünü bu:
(link)

• Beğen

Raven_35

Forum Bağımlısı
Tepki
1.898
Zaten elektronik vitesin geleceği beyin gücü ile değişimdi.Biraz daha geliştirilip ufaltılırsa, yarışlarda artık vites değişimlerine daha da dikkat etmek gerekecek.

@Nihat Akalın

Yanlış anlamayın gerçekten kötü niyetli olarak değil bir makine mühendisi ve bisiklet teknolojisini takip eden biri olarak soruyorum:"Çok otomobil reklamı mı seyrettiniz?"

• Beğen
Tepkiler: matrixod

RAHMİ

Forum Bağımlısı
Tepki
336
Önüme bişey çıktığında aklıma frenlemek gelmezse ne olacak :D

42FY

Daimi Üye
Tepki
184
Teşekkürler.
Nörokontrol teknolojisini insanlara da uygulamak umarım yakın zamanda mümkün olur
'' Bu sayede, diyelim ki daha önce vites düşürdüğünüz bir yere gelince, bu bilgiyi sakladığı için , siz düşünmeden bunu gerçekleştiriyor''.
Ne güzel aynı hatalara düşmemiş oluruz;)

Osman D.

Forum Bağımlısı
Tepki
261
Bisiklet
Cube
@RAHMİ

aklına gelmezse elinle ayağınla frenleyeceksin artık :D onuda yapmazsan sonuç malum :D