Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu bir sorun mudur?

Konu, 'Arşiv' kısmında kokanche tarafından paylaşıldı.

1. kokanche

kokanche Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba,

Geçen hafta btwin rr 340 mtb alarak araniza katildim. 3 sefer kullandim.

Arka aktaricida bugün şöyle bir sorun oldu. Arkada 7 dişli var. Ben 7. ye ( en ufak çaplı dişli ) aldigimda arka sanki sekize geçiyormuş gibi bir alt kademeye indi ve yedinci dişli ile tekeri tutan yer arasında zincir sıkıştı. Pedal atamadım ve güvenli sekilde durdum. Elimle zorlayarak zinciri sıkıştığı yerden kurtardim.

Acaba bir ayarsızlik mi vardir yoksa vites donanımına bir sorun mu vardır? Henüz 14 gün dolmadigi için erken teşhis edip sorunu decathlon'a ileteceğim.

Ne dersiniz?

2. I am the Uptown R.

I am the Uptown R. Onursal Üye

Seviye:
    Vites ayarı düzgün değildir sadece, merak etmeyin.Decathlon'a zaten götürecekmişsiniz, hemen hallederler.

boşgezeninboşkalfası bunu beğendi.
  3. barış barış

barış barış Bisikletkolik

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    youtube da vites ayarı videoları var çok kolay bakarak yapabilirsiniz

4. geziniyo

geziniyo Üyeliği iptal edildi

Seviye:

Sorununa gelince H limit ayarın bozuk..Üstteki videoda anlattım nasıl yapıldığını...Aktarıcı üzerinde H yazan vidayı sağa çevirerek yapacaksın ;)

5. kokanche

kokanche Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    İvedi mesajlarınız için teşekkür ederim. Yarın decathlon 'a götüreyim onlar yapsınlar. Ben bayadır ( sanıyorum 20 yil oldu) bisiklet dünyasında yoktum. O nedenle yanlış yapıp daha da kötü duruma sokmayayim durumu.

Teşekkürler hepinize arkadaşlar.

geziniyo bunu beğendi.
  6. Hamit.Ç

Hamit.Ç Bisikletkolik

Adı:
    :)
    Seviye:
    Yukarıda Fırat'ın videoları var. Onları güzelce izle olayı anlamaya çalış ve uygula. Decathlondakilerin bir halt bildiği yok, sadece iş olsun diye bir şeyler yapıyorlar. Bu ayarları öğrenmen senin yararına olacaktır. Vites ayarların bozuksa alt ve üst vitesleri limitlerde kullanma baştan sondan birer bitesi kullanma ki zincir atıpta daha kötü şeyler başına gelmesin. Vites işi çok kolay olduğunu hemen söylüyeyim.

geziniyo bunu beğendi.
  7. barış barış

barış barış Bisikletkolik

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    hocam okadarcık şeyi yapamıyosan işin var senin yolda lastiğin patlayacak deişeceksin zincirin atacak takacaksın ayarın bozulacak yapacaksın frenin boşalacak sıkacaksın bilmiyosanda öğrenmen lazım herşeye bisikletçiyi nerden bulacan dağ başında kaldığını düşün hep sahilboyu gezecek değilsin ya al yanına iç lastik pompa bikaç alyan bi küçük pense heryere git sadece binmekle olmaz nacizane tavsiye haddimiz olmayarak

mesajı yanlış yazmışım düzelttim