Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu benim seçimim sizin öneriniz varmı

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Muhammed Durgut tarafından paylaşıldı.

1. Muhammed Durgut

Muhammed Durgut Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar ben bisikletim ile kısa turlar veya şehirden şehire turlar, bezende 3 4 şehir birden gezmek istiyorum bunun için aklımda Geotech Life 28 Acera var bu bisiklet ile Hasan söylemez aylarca güzel bir tur gerçekleştirişti bisikleti denedi oneden ile bu bisikleti almayı düşünüyorum Fiyatıda benim için uygun 700 tl bagaj proplemi yok amortisör iyi değil diyorlar(sizin önericeğiniz amortisör varsa yazın) Siz bu bisikleti önerirmisiniz veya MTB önerirmisiniz bütcem 700 tl dir . zorlasam 750 anca olur öncelikli sorum bu bisikleti önerirmisiniz (ağırlıgı 13.5 kilo) MTB önerirseniz bagaj olarak sınıktı çekmiyeceğim bisiklet önerilerinizi bekliyorum .
    Daha fazla uzatmadan bisikletin özellikleri ve aldığı puan
    Özelikleri
    KULLANICI TIPI : HOBİ KULLANICISI

KADRO : GEOTECH ALLOY ULTRA LITE

ÖN AMORTİSÖR : ZOOM ALLOY

ARKA AKTARICI : SHIMANO ACERA

ÖN AKTARICI : SHIMANO FDFZ30

VİTES KOLLARI : SHIMANO EF50

RUBLE : SHIMANO MF TZ 21 SPEED

ZİNCİR : KMC Z 30

AYNAKOL : ALLOY

ORTA GÖBEK : RULMANLI

FREN ÖN / ARKA : V FREN

FREN KOLLARI : SHIMANO ST EF 50R

ARKA GÖBEK : QUANDO

ÖN GÖBEK : QUANDO

PEDALLAR : ALLOY MTB

GİDON : ALLOY SPORT

BOYUN : ALLOY

FURÇ TAKIMI : CARTRIDGE SISTEM

SELE : GEOTECH JEL

SELE BORUSU : ALLOY

SELE KELEPÇESİ : ALLOY 27.2 MM MANDALLI

JANT : GEOTECH ALLOY ÇİFT KAT PRO RIMS

JANT TELLERİ : STEEL

LASTİK : 700X38C

RENK : BEYAZ, MAVİ

JANT EBATI : 28"

VİTES SAYISI : 21

MATERYAL : Alu

AĞIRLIK : 13,5 KG

DİGER : ÖN ARKA ÇAMULUK VE ALLOY BAGAJ ÖZEL JELLİ DESTEKLİ ELCİK

10 Puan Üzerinden Değerlendirme

Amaca Yönelik Uygunluk Notu: 9 Puan
    Konforlu Kullanım Notu: 9 Puan
    Kalite/Fiyat Oranı Notu: 9 Puan
    Kadro Performans Notu: 9 Puan
    Amortisör Performans Notu: 6 Puan
    Donanım Performans Notu: 7 Puan
    Garanti / Yedek Parça / Servis Notu: 9 Puan
    İşçilik Kalitesi Notu: 9 Puan
    2.El Değeri Notu: 8 Puan
    Ağırlık Notu: 8 Puan
    Geotech Life Acera, 100 puan üzerinden 83 Puan almıştır.

2. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Delta Bisikleti bir arayın. Yanılmıyorsam 700 TL eski fiyatı, ve sitede güncelleme olmamış. Yeni modellere zam gelmiş olabilir yanılmıyorsam forumda öyle bir durum paylaşılmıştı. Arayıp emin olmakta fayda var. Seçiminiz bana kalırsa güzel, en azından denenmiş bir bisiklet. Eğer ki bütçeniz 700-750 civarıysa ve Geotech olmazsa Salcano City Sport modellerine de bakabilirsiniz.

3. Muhammed Durgut

Seviye:
  4. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    http://www.salcano.com/Urunler.aspx?idurun=995

Bu ürünle fiyat olarak daha denkler. Geotech Life daha önce Türkiye turunda denenmiş bir bisiklet. Salcano City Sport modelleride forumda kullanıcısı çok olan ve bolca memnuniyet alan bir model. Ben olsam hangisini seçerdim net birşey söyleyemiyorum, donanım konusunda daha bilgili arkadaşlar yorum yapacaklardır.

Muhammed Durgut bunu beğendi.
  5. Muhammed Durgut

Seviye:
    önerin için teşekkür ediyorum biraz daha araştırıp karar vericeğim

6. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    7005 alu kron modeline bak istersen kadrosu kaliteli.rijit.6061 ler tavsiye etmem.

Muhammed Durgut bunu beğendi.
  7. Muhammed Durgut

Seviye:
    Salcona ctiy 24 vs(600TL peşin fiyata satan sitelere ulaştım ) hakkında şimdi benim düşündüğümümü alsam bunumu alsam kararsız kaldım biraz daha araştırdıktan sonra karar vericeğim..... gok 7005 ile 6061 arasındaki farkı inceledim dogru soyluyorsun senın soyledıgın saglamlık bakımından burun farkıyla önde gorunuyor arıstırdıgıma göre.

AŞAĞIDAKİ YAZI ALINTIDIR BIR FORUMDAN BULDUM...

Salcano City Sport 24 VS inceleme yazısı

Merhaba arkadaşlar bu bisikleti kullandığım için kısaca tanıtayım dedim.
    Öncelikle bilindiği gibi Salcano 2010 modellerinde gerçekten fiyat/performans oranı yüksek. Bu modelin sitesinde görünen fiyat 571 TL ancak mağazalarda nakit şeklinde 520-530 TL'ye kadar fiyatlara alınabiliyor.
    Bisikletin genel geometrisine baktığımız zaman isminden de anlaşılacağı gibi spor bir şehir bisikleti olarak dizayn edildiğini görüyoruz. Ayrıca ayarlanabilir gidon boğazı ile de bisiklete esneklik katılmış. Çeşitli durumlarda bir alyan anahtarı ile ayarlanabilir gidon boğazından açı değiştirilebiliyor.
    Çekiş sistemine kısaca göz atarsak bisiklette Acera arka aktarıcı, Tourney ön aktarıcı, KMC zincir ve Acera vites-fren kolları kullanılmış. Bence şehirde-turda sıkıntı çıkartmayacak türden parçalar. Zaten vites ayarlarınız sorunsuz ise geçişler gerçekten tatminkar. Bunun yanı sıra aynakol olarak Suntour firmasının üretmiş olduğu Suntour XCT V3 - 48 dişli aynakol kullanılmış. Benim tercihim şimdiye dek 48 dişten yana oldu. Böylece birim pedal ile daha fazla yol gidebiliyorsunuz. Belki çok zorlu bayırlarda en küçük dişli zor gelebilir, ama ben böyle bir problem yaşamadım.
    Bunun CITY SPORT 24 VS'de Acera Fren-Vites kollarına bağlı olan Tektro 837 Fren bacakları var ancak bisiklet alındığında fren pabuçları mümkünse Baradine ile değiştirilmeli. Böylece çok daha yüksek verim elde edilebiliyor.
    Lastikler-yol tutuşu konusuna değinecek olursak. Bisiklet üzerinde Continental Touring Plus lastiklerle geliyor. Bu lastiğin kalınlığı 28x1,6. Şehirde ve turda 1,6 kalınlığında lastik gerçekten çok kullanıışlı. Ancak özellikle yüklü iken veya ıslak yollarda çok dikkatli olunmalı. Ve eğer daha önce MTB kullandıysanız mazgallara dikkat etmelisiniz. Ben ilk gün arka tekeri mazgala düşürdüm. Arka jantın dağıldığını düşünmüştüm ama bisikletten indiğimde arka jantta hiçbirşey olmadığını gördüm. Bu da çemberlerin sağlamlığı hakkında gerçekten fikir veriyor.
    Bu modeli almayı düşünen arkadaşların bir tereddütü de düz maşa - amortisörlü maşa konusunda oluyor. Elbette SF9-NEX4610 V2 MLO çok performans verecek arazi şartlarına uygun bir maşa değil. Ama şehirlerde küçük çukurlardan vs rahatsız olmak istemiyorsanız amortisörlü model kesinlikle doğru seçim. Ki zaten kilit sistemi olduğu için gerekli durumlarda kilitleyip yolunuza devam ediyorsunuz.
    Son olarak, bisikleti şehir-tur amacı ile kullanan, kısıtlı bütçesi olan arkadaşları gerçekten memnun edebilecek bir bisiklet.
    Sorularınız olursa memnuniyetle...
    Sevgiler...

8. Çağatay Çağlar

Çağatay Çağlar Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ben bu bisikleti 1 ay önce aldım. Yarın 1 ay bakımına götüreceğim. Bu 1 ay sonunda km saatim 400 km gösteriyor ki az bisiklet sürmemişim. Benim bisikletten yana en ufak bir şikayetim bile olmadı. Ayarlanabilir gidon boğazı ile gidonu öne eğerek, seleyi de tam boyuma uygun olacak şekilde maksimum yüksekliğe çekerek adeta bir hız bisikletine dönüştürdüm. Lastikleri zaten en memnun olduğum donanım birimlerinden birisi. Bisikletimden çok memnunum. Başıma sadece 2 talihsiz olay geldi. Birisi şükür ki yavaş gidiyordum, ön teker mazgala girdi. Ama mazgal da ne mazgal, mtb lastikler bile girerdi yüksek ihtimalle. O an yavaş hızda giderken vites attırıcılara bakıyordum, benim hatam. Diğer talihsiz olay ise birkaç kez dik rampa çıkışlarda zincir attırdım. O da benden kaynaklı bir sorundu vitesleri henüz öğrenememiştim. Bunlar dışında ne bisiklete özgü, ne de benim acemiliğime özgü hiçbir sorun yaşamadım. Hatta bisikletimle bu yaz şehirlerarası, seneye yaz da Edirne'den Bulgaristan - Yunanistan - Arnavutluk - İtalya (Bisiklet + Gemi Turu) düşünüyorum. Beni yollarda rezil etmeyeceğine inandım bu 1 ayda. Bütçeniz düşükse gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

9. Muhammed Durgut

Seviye:
    Çağatay bey öncelikle geçmiş olsun allahtan bir sakatlık olmamış. önerilerinizi göze alıcağım sanırım salcona cıty sport 24 vs alıcagım 600 tl civarı fiyatı oldugu ıcın gerı kalan 100 150 tl lık butce ılede bagaj vs alırım.
    Geotech Life 28 acera öneren pek yok gibi geldi kendini kanıtladıgı ıcın olabılır ama salcona cıty sport 24 alıcagım sanırım 3 4 gün daha öneri olursa bakıp ona gore almayı dusunuyorum yorumunuz ıcın saolun

10. Çağatay Çağlar

Çağatay Çağlar Forum Demirbaşı

Seviye:
    Teşekkür ederim, fırsatını bulursam o mazgalın fotoğrafını çekip foruma koyacağım. Yani akıl alır gibi değil mazgal yarıkları tekerlekle aynı istikamette uzanıyor, o yetmezmiş gibi mtb tekerleği sığacak kadar büyük. Yani hızlıca geçsek oradan, takla atıp kafayı yola vuracağız. Olacağı o. Zaten mazgallardan hep çapraz geçiyorum ama ola ki fark edemedik, çok sakat.

Kimisi diyecek ki kendi bisikleti diye öneriyor. Aslında öyle de değil. Ben bisiklet için çok araştırma yaptım. Gereğinden fazla. Bütçem belliydi ve en iyi seçimi yaptığıma inanıyorum. İmzamda da görüyorsunuz yani, görünüşüyle bile belli ediyor. Ekipmanları zaten yeterince iyi. Geriye atlayıp sürmek kalıyor. Hatta şimdi sahile sabah turuna çıkacağım :)

Geotech Life için birşey söylemiyim çünkü ne forumda ne de dışarda bir kullanıcısıyla tanışıp izlenimlerini almadım. Bana denk gelmedi yani. Forumda zaman zaman "Salcano rezalet ya muhakkak arıza çıkarıyor o yüzden X marka alın." şeklinde yorumlara denk gelirseniz -ki ben defalarca geldim- kulak ardı edin. Böyle insafsızca bir genelleme yapılamaz. Markaya para vermek tamamen enayiliktir. Donanıma bakılır öyle para verilir. Bisikleti alırsanız kafanıza takılan her konuda yardımcı olurum, şayet bisikletin uzman kullanıcısıyım dersem abartmış olmam. Çok sık kullanıyorum.

Şimdiden seçimizinde kolay gelsin ve bisikletiniz her ne alırsanız alın hayırlı olsun.

11. Muhammed Durgut

Seviye:
    Bisiklet alıcağım paraya yer cıktıgı için bir süre erteliyeceğim çok üzüldüm ama inş en yakın zamanda alırım .Uzun zaman önce kardeşimin geçirdiği kaza sonrası hastaneye 40 tl kadar borç olmuş haberimiz yoktu saolsun devletimiz bu borç 1.000 tl kadar mevlaya ulaşanakadar bildirimde bulunmuyorlar bizde 40 tl yi haberimiz olmadığı için aradan geçen 1 kac sene sonra bin tl olarak ödüyoruz ..
    Salcona cıty sport 24 vs karar vermiştim sağlık olsun...
    Konu kilitlenebilir.