Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu ayakkabılardan hangisini alsam,Shimano mt40'mı m072'mi?

Konu, 'Giyim' kısmında biyani tarafından paylaşıldı.

1. biyani

biyani Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba,

Yeni aldığım bisikletimin pedalı yerine kaliteli bir platform pedal alma arayışındaydım,forumdan Athletic ve HaliliOzturk'un yönlendirmeleri ile yeni başladığım bisiklet kullanma sürecime spd pedalla başlama kararı aldım.Spd pedal olarak yönlendirmeler netcesinde shimano 520 almaya karar verdim.Ayakkabı seçimim ise netleşmiş değil.Shimano mt40 ve shimano m072 kullanan arkadaşlar olumlu yada olumsuz gördükleri yanları yazabilirlermi.Ayakkabıda aradığım özellik dayanıklı olması,uzun ömürlü olması.Alacağım ayakakbıyı normal kullanım şartlarında en az iki sene kullanmalıyım.Sizce spd ayakabıların ortalama ömürleri ne kadardır iki sene isteğim abartı bi istekmi.Yarışlara katılmıyorum, katılma niyetindede değilim,bisikletimi yaz ve kış çoğunlukla şehir içinde %75-80 asfaltta %20-25 toprak yollarda kullanıcağım.

Sizce bu ayakkabılardan hangisi yukarda yazdığım kullanım amacına daha uygun ? Ben shimano mt40'ın bana daha uygun olduğunu düşünüyorum (iki ayakkabının arasında 10 dolarda fark var :) ),Shimano M072, sanki daha sık araziye girenler için gibi.
    Siz ne dersiniz?
    saygılar

2. M.Burcu Cebesoy

M.Burcu Cebesoy Forum Bağımlısı

Seviye:
    bahsettiğin ayakkabılar hakkında bilgim yok ama gearne bora ya da carnac impact önerebilirim

3. mecaoz

mecaoz Forum Demirbaşı

Seviye:
  4. marule

marule Forum Demirbaşı

Seviye:
    pedal olarak çok doğru bir seçim yapmışsın. ayakkabı olarak ise sana mt40 daha iyi gider bence. Şehir içinde kullanacağını söylüyorsun diğer ayakkabıyı alırsan yanında birde normal ayakkabı taşımak zorunda kalabilirsin zira bunlarla yürümek gerçekten zor :)

ayakkabı ömrü olarak 2 yıl çok normal, tabi yarıştan yarışa koşmayacaksan ki yarışa girmiycem diyorsun, o zmn sorun yok. Kış için bir tane kılıf alırsan ayakabının ömrünü uzatmış olursun. Çünkü bu ayakkabılar kışa çok dayanıklı değil, çok çabuk kirleniyorlar ve su geçiriyorlar. Kirlendiğinde de elde yıkarsan değil 2 sene bence 4 sene bile gider :)

5. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Bence de ayakkabı tercihi MT40 olmalı. Çünkü diğer ayakkabı biraz daha sportif kullanıma uygun. Bu nedenle tabanının daha sert olması mıuhtemel. Ayrıca daha dişli olduğu için de bisikletten indiğinizde bastığınız zemin sert bir zeminse tehlikeli olabilir. Islak zeminde de kayma eğilimi gösterebilir (arazi şartları hariç!). Ayrıca bu sert taban yüzünden insanlar sizin neden penguen gibi yürüdüğünüzü anlamayacaklardır :) Benim başıma çok geliyor da...
    Diğer ayakkabı ise daha yumuşak tabanı, yürüyüşleri de engellemeyecek yapısı ile sizin için ideal.

Baki Berk Kayalar bunu beğendi.
  6. S. Burak Cebeci

S. Burak Cebeci Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    m072 daha güzel duruyor sanki

7. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    bende Ramazan'dan sonra yavaş yavaş tercihimi yapmayı düşünüyorum.

Fakat forumdaki bisiklet dükkanları olsun diğer bir kaç dükkanlarda olsun. Ayağıma göre ayakkabı hiç göremedim. Hepsi 42 no'dan başlıyor. Ben 40 numara giyiyorum ve SPD ayakkabıda bir numara büyük tavsiye edildiğine göre 41 alacağım ama yok. Birde 42 bana oldukça büyük geleceği kanısındayım. Nerden ve nasıl bulabilirim, yardımlarınızı bekliyorum. Düşündüğüm ayakkabı SH-

MT40WB
    SHIMANO-MTB

http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/product_info.php?cPath=26_89&products_id=567

8. happy_feet

happy_feet Aktif Üye

Seviye:
    Shimano SH-MT40
    Shimano SH-M072
    resimleri çıkardım yorum yazacaklara kolaylık olsun diye :) ;)

bence MT-40 daha hoş duruyo :) ,, biraz daha olgunumsu ve düz gibi geldi :)..

9. azrail

azrail Üye

Seviye:

Yukarıdaki ayakkabı Nike ACG 10.5 sadece 1 kere deneme amaçlı giyilmiş Uzmanlarımız ne der..? Bilgim olmadığından soruyorum, satmak için alsam en az ne kadar eder..?

10. bisikletci

bisikletci Bisikletkolik

Seviye:
    Bence M072 Shimano

11. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ben şahsen Shimano SH-MT40 alırdım. Hem fiyatı daha ekonomik hemde turlarda özellikle kendim için söylüyorum. Dinlenirken bir cafede yada çay bahçesinde veya restauranta oturduğumuz zaman sert zeminli arkadaşların ayakkabıları kendilerini çok zorladığını tak tuk sesler çıkardığını ve terminatör gibi yürümek zorunda olduklarını görüyorum ve kendileride bunu söylüyor zaten Tabi tamamen kişisel kullanıma ait bir eşya olduğu için birazda seçim kendine kalıyor.

12. Tamer Çetiner

Tamer Çetiner Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Hocam kesinlikle tavsiyem MT-40 ,
    tarif ettiğin kullanım şekline göre en uygun seçim bu olur .
    Ben bir süredir kullanıyorum müthiş rahat , hem bisiklet kullanırken hem de yürürken problemsiz bir ayakkabı .
    Normalde ayakkabı numaram 41 iken MT-40'ı 43 numara aldım . Aklında olsun böyle bir farklılık var SPD ve normal ayakkabılar arasında , muhakkak deneyerek almanı tavsiye ederim .
    Ben "Velespit"ten almıştım bilgin olsun , aldığım esnada birçok yerde de kalmamıştı , elini çabuk tutmanı tavsiye ederim . . .
    Pedal olarak da eğer olabiliyorsa 540 modelini al derim , az daha pahalı ama tavsiyem o olur .
    Ben her ikisini gayet problemsiz kullanıyorum .

soneryen bunu beğendi.