Bu askı nasıl acaba?

Berat Öztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
244
İsim
Berat
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
bU mu?

(link)
yoksa

(link)
bu mu

Bisikleti evde saklamak için askı alcaktım bir fikrinizi alıım dedim sizce hangisi daha iyi yer sıkıntım yok oda geniş:) bu yan tutanlar mı daha iyidir dayanıklıdır yoksa dik mi?
Kullandığınız memnun kaldığınız herhangi başka bir ürün varsa tavsiye ederseniz çok sevinirim:)

Gece ben uyurken düşmesin bisikletim:)

Scudo

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
İlk linkteki ürünü aldım duvara monte ettim. Bisikleti oturttum. Sağlamlığına güvenmediğim için bisikleti yavaş yavaş bırakayım derken vida dübelin içinden ağırlığa dayanamayıp öne doğru çıktı. Komple kopmadı ama öne doğru bir ağırlığa dayanamadı. Ben monte edememişimdir deyip 3 farklı duvarda tekrar tekrar denedim her yer delik deşik oldu ama sonuç aynı oldu her seferinde. 2 adet vida ile 12+ kiloyu o kalınlıktaki vidalar tutmuyor. Daha kalın vida da askının deliğinden geçmiyor. Uzun lafın kısası ben tavsiye etmiyorum siyah olanını. Diğeri hakkında bilgim yok...

• Beğen
Tepkiler: Berat Öztürk

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Linki bir inceleyin. Vermiş olduğunuz ilk linkteki ürünü kendim kullanıyorum.

(link)

• Beğen

Berat Öztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
244
İsim
Berat
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Vermiş Olduğunuz cevaplar için teşekkür ederim.

Peki murathan bey askıda sonradan bir sorun yaşadınız mı ve bisikletinizin toplam ağırlığı ne kadar acaba?

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Hayır yaşamadım. Bisikletin ağırlığı sanım 9 kg yakın. Taşıma bakımından 15-20 kg kadar sorun çıkartacağını sanmıyorum.

• Beğen

Berat Öztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
244
İsim
Berat
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ürün iyi güzel ucuz da sizin verdiğiniz linkte fotoğraflara baktımda insan tedirgin oluyor askı çok dengesiz duruyor sanki her an çıkıcakmış gibi:)

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer

Askıların kafadan hadi yapalım diye üretildiğini düşünmüyorum. Özellikle de ağırlık taşıyıp, sürekli risk teşkil edebilecek bir şeyse bu üzerinde daha da durularak üretildikleri kanısındayım. Ki olması gereken de fabrikasyon hata sayılabilcek bir sorunu yoksa öyle olmalıdır. Sonuçta siz bir üreticisiniz ve sonradan cana kast edecek bir şey piyasaya sürüp sonrasında başınız ağrısın istemezsiniz. Ancak dübel ve vidalama işleminden kaynaklı sorunlar olabilir. Örneğin monte edilecek yüzeyin niteliği, şekli ve biçimi gibi. Delikli tuğla bir duvar için sıradan bir dübel ya da çok sağlam diye çelik dübeli kullanamayacağınız gibi bürüt bir beton için de sıradan plastik kabuklu bir dübel ve vidaya kullanamayacağınızı da biliyor olmanız gerekir. Tüm bunları eğer doğru yapıyor ve ortada bir yanlışlık varsa işte o zaman hatayı üreticinin üretmiş olduğu askıda/üründe aramalısınız.
O yüzden bu konularda çok tecrübeniz yok ise bir bilene danışmaktan çekinmeyin. Sonrasında yaşanmasını istemediğiniz şeyleri yaşamaktansa bir kez olsun düşünün, danışın ve uygulayın.

• Beğen
Tepkiler: Tolga Günsezer

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Duvara hasar vermemek istiyorsanız. linteki (link) aparatla kullanılabilir.Elbise askıları oluyor.Kolları daha uzun kaynak yapılır.Monte edilebilir.Diğer yandan taşımalı olduğu için evin herhangi bir yerine temizlik günleri taşınması kolay olur.Aileden keşke evin şu köşesine monte ettirseydin laflarından kurtulursun:D .Ben aileden temizlik ve bisikletin bir yerde durmasından laf işitiyorum:D.