Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bu aletler için yorumlarınızı bekliyorum

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında enginguzelsoy tarafından paylaşıldı.

1. enginguzelsoy

enginguzelsoy Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar merhaba , ben bisiklet konusunda gercekten acemıyım ve yardımınıza ıhtıyacım var 29 , yaşında 1.81 boyunda 95 kg , çeşmede yasıyorum burada yollar nerdeyse full asfalt ama ben çevre koylara bısıklet ile gıdecegımden toprak cakılada arada girecegım , goruntu olarak dağ bısıkletlerı hoşuma gıdıyor bırde toprak cakılda arada olacagından sanırım bıraz gerkelı , ama taıkı genelde asfaltta surecegım spor amaclı ıstıyorum en başta , goruntude benım ıcın onemlı ama teknık ozellık olarak malesef bılgım yok bir iki sorum olucak , şu modellerın goruntusu hoşuma gitti , ned,r ne degıldır bana uygunmudur ustatlar msg atarlarsa cok sevınırım şimdiden yazan yazmaya herkese teşekkürler , ,iste linkler

http://www.bisikletcim.com/urun/kawasaki-passion.aspx

http://www.bisikletcim.com/urun/kawasaki-relax-lx.aspx

http://www.bisikletcim.com/urun/kawasaki-expert.aspx

http://www.bisikletcim.com/urun/bianchi-montana-d-26.aspx

http://www.bisikletcim.com/urun/kawasaki-relax.aspx

bu arada arkadaşlar bütçem 750 ytl civarı , almışken ıyı bır sey almak ıstıyorum goruntude bu gordugunuz modeller tarzı hoşuma gidiyor , tek bir şey takılıyor aklıma dag bisikleti alırsan asfaltta cok yavaşkalır dıyor, hız dleısı bır ınsnada degılım ama kağnı gibide gitmesini tabiki istemem ... yorumlarını beklıyorum

2. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    hemşehrim ne yaptın sen? bu bisikletlerin en hafifi herhalde 16 kilo veya daha fazladır. bunlardan alırsan eğer bisiklete lanet okuman işten bile değil. sana alabileceğin, arka amortisörsüz, aluminyum alaşım kadrolu bir bisiklet bakmak lazım. bunlar çeşmede paslanır. hava tuzlu ve nemli olduğu için ve bunlar çelik kadro olduğu için. ilk bayırda da aldığına pişman olursun.
    http://www.salcano.com/Urunler.aspx?idurun=921
    bu mesela nakit alırsan yüzde 10-15 inecek bir model tahminim. bu tip bisikletlere bak derim.

3. enginguzelsoy

enginguzelsoy Yeni Üye

Seviye:
    hocam çok teşekkür ederim oncelıkle msg ın için dedım ya bılgım bildigin sıfır , ben bisikleti alıp her gun bir deniz koyuna falan gıdıcem bunlar alımınyummu falan fılan hıc ama hıc anlamıyorum onun ıcın mutlaka bana onerı alzım ama ben goruntununde guzel olmasını sıtıyorum mesela lınkledıgın bısıklet goruntusu benım lınkledıklerım yanında bıraz sonuk kalıyor hem goruntusu benım lınktekıler gıbı olup hemde senın dedııgn ıozellıklere asahıp olanm odeller varmı varsa lınk evrebılırsmısın bırde benımd urum az cok ortada şimdi alırken nelere dıkkat etmelıyım

4. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    görünütüye aldanma. senin beğendiklerin tepe/dağ iniş bisikletleri. yani onları tepeye helikopterle, jiple çıkarıp ver edeceksin aşağıya. downhill diye geçiyor. havalı durduğu için çekici geliyor. öncelikle sizdeki bu görüntü saplantısını kırmamız gerekiyor. ama illa ki arkası da amortisörlü olsun diyorsanız aluminyum modeller illaki var ama bin liranın altında yok diyebiliyorum.

5. RahmiEmir

RahmiEmir Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Ama linklerdeki Kawasaki'ler alüminyum. Ayrıca 8 ay kadar Kawasaki Attack kullandım. Çelik kadro olmasına rağmen ağırlık konusunda diğer çelik kadrolardan bayağı bi öndeydi yani hafifti ve çok güzel bi sürüş rahatlığı vardı.

6. enginguzelsoy

enginguzelsoy Yeni Üye

Seviye:
    hocam fiyat 1000 ytl de verırım yanı kalıte ve goruntuyu bır arada almak ıstıyorum ve yorumlarınız benım ıcın cok onemlı , bana lınk ve ornekleme verebılırmısınız , marka ve model

7. yunusemre7737

yunusemre7737 Aktif Üye

Seviye:
  8. enginguzelsoy

enginguzelsoy Yeni Üye

Seviye:
    http://www.salcano.com/Urunler.aspx?idurun=923

arkadaşlar bu modelı satın aldım az once şu an ayarları yapılıyor 18cm lık olanı aldım 95 kg 1.81 boy var sanıım uygun olanı 18 m degıl mı ? bırde bu bısıklet hakkında kı yorumlarınızı alırsam cok sevınırım

9. Ahsen Okyay

Ahsen Okyay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Çok hızlı bir karar süreci geçirmişsin :) Ama doğru bir karar vermişsin :in: evet 18" uygundur. Hayırlı olsun bol pedallar.

10. enginguzelsoy

enginguzelsoy Yeni Üye

Seviye:
    çok teşekkürler bu gun araştırdım bug un aldım :) bugun yaklasık 20 km yaptım , cok hafıf bazı vıteslerden ses gelıyor endenını anlayamadım..

11. Ahsen Okyay

Ahsen Okyay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Doğru vitesi doğru dişlilerde kullanarak ses gelmesini önleyebilirsin. Birde bisiklet yeni olduğu için yavaş yavaş oturacaktır ayarlar vs. Ön göbekteki dişlide en küçükteyse arkada en büyük ilk 3 dişli, ön ortadaysa arka ortadaki 3 dişlide, ön en büyükteyse arka en alttaki 3 dişlide kullanılırsa ses veya sorun çıkmayacaktır.

12. Mehmet Gonen

Mehmet Gonen Üye

Seviye:
    hayırlı olsun.. sabah attıgın linklerden birini almamana sevindim..

vitesleri nasl kullanacagınız hakkında bilgi verdiler mi? . bazı viteslerden ses geliyor olması yanlış viteslerde kullanıyor oldugunuzu gösteriyor(büyük ihtimal)

bisiklet kaç vites bilmiyorum ama 21 oldugunu tahmin ederek,
    ön 1 ike arka max 3-
    ön 2 iken arka 3-5/6
    ön 3 iken arka 5-7
    aralıklarında kullanmayı dene bence

13. yunusemre7737

yunusemre7737 Aktif Üye

Seviye:
    bildiğim kadarıyla 0 bisikletlerde böyle şeyler olur sonra geçer... Bisikletiniz hayırlı olsun çok güzel

14. alierkanimrek

alierkanimrek Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Evet yeni bisikletlerde hareketli parçaların oturması için biraz binip birkaç kere ayar yapmak lazım, ilk günlerde her yerinden bir ayarsızlık bir ses çıkabilir, zamanla ayarladıkça oturacaktır. Umarım arazi bisikleti aldığınız için pişman olmazsınız, hayırlı olsun kazasız sürüşler...

15. SanerDK

SanerDK Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    sabah konuyu açıp öğlen almışsın abi, hayırlı olsun iyi günlerde kullan :)

16. KARADAYI

KARADAYI Yeni Üye

Seviye:
    Hiç bir şekilde bisiklet yeni de olsa bu tür sesler normal değildir. Bi yerlerden yemeye başlamıştır. Yeni bisiklette bu sesler olur lafları tamamen sorunu çözemeyen servis ağızlarıdır..Bir marka ya da ürün için "o çok ağırdır ne yaptın sen hocam" demek için o ürün hakkında bilgili olunmasında yarar vardır. Yoksa iş bilişim üzerinden mal karalamaya girer, etikde değildir, ve suçtur.