Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bu 2 yol bisikletinden hangisini seçmeliyim

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Sait Hislioğlu tarafından paylaşıldı.

1. Sait Hislioğlu

Sait Hislioğlu Forum Demirbaşı

Seviye:
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-bisiklet-carraro-052-175568176/detay carraro rc 052 (2014)

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...peedsters-30-fiyat-dustu-acil-172442631/detay scott s30 (2006)

1. linkteki carraronun avantajları scotta göre daha yeni olması donanımlar yeni model, dezavantajları scotta göre 300 tl daha pahalı ve kadrosu 51 fakat benim boyum 1.75 bu noktada soru işaretlerim var uyum konusunda sıkıntı yaşarmıyım

2. linkteki scott ın avantajları bir kere scott eski model bir kadro olması pek önemli değil, fiyatı scott olmasına rağmen carrarodan daha ucuz tek dezavantajı genel olarak carraroya göre eski durması hem kadro hem donanımlar, bu durumda başlangıç için +/- ler göz önünde bulundurularak hangi bisiklet tercih edilmeli, bana kalırsa carraronun 51 kadrosu 1.75 boyuma uyum sağlayacaksa alabilirim.

2. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Kadro boyunun doğru olması herşeyden daha önemlidir. Almadan önce deneme şansınız yoksa 51cm kadro almanızı tavsiye etmem.

3. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bence Carraro'yu alın aynı bisiklet bende de var.
    Scott kalitesi tartışılmaz tabi ama çok eskimiş yeni bir bisikletin sorun yaratmayacağını düşünüyorum Scott'ın üzerindeki parçalar oldukça eskimiş görünüyor 300 lira ucuz ama belki kısa bir süre sonra başka problemler yaratabilir. Carraro'nun liste fiyatı 1900 civarı bu ilan oldukça ucuz bana sorarsanız sadece bisiklet değil tüm ürünlerin yenisi, az kullanılmış olanı makbuldür diye düşünüyorum.
    Kadro boyu konusuna gelince, 51 biraz küçük gibi duruyor ama deneme şansınız var mı bilmiyorum...

4. Sait Hislioğlu

Seviye:

yorumunuz için teşekkürler iki bisikleti de deneyeceğim, 3 cm çok fazla sıkıntı çıkarır mı acaba

5. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Çıkartmıyor olsayı üreticiler 48,51,54,56,58,61 gibi giden 6-7 boy yerine sadece 3 veya 4 boy üretirlerdi (mesela şehir bisikletlerinde gelende öyle yapıyorlar). Kendinize küçük olan bir kadro alırsanız, seleyi boyunuza göre ayarlayabilirsiniz ama gidon size fazla yakın ve aşağıda kalır, hiç bir tutuş pozisyonunda rahat edemezsiniz.

6. Sait Hislioğlu

Seviye:
    Teşekkür ederim haklısınız kadro boy uyumu herseyden önemli eski yeni fiyat farkı pek önemli kalmıyor bunun yanında her 2 bisikleti de denedikten sonra kesin kararimi vermeliyim