Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

B'TWIN Yol Bisikleti Ayakkabısı Nasıldır?

Konu, 'Giyim' kısmında Caner Kaya tarafından paylaşıldı.

1. Caner Kaya

Caner Kaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
  2. Raşit S

Raşit S Bisikletkolik

Seviye:
    Her ne kadar benzeseler de, bu ayakkabı aslında triatlon ayakkabısı, normal yol ayakkabısı değil. Üstten bağcıkların olduğu yer komple açık, çabuk su girer. Bence almayın.

3. verisakeet

verisakeet Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Felt
    Seviye:

Kalite olarak fark ciddi olmasa da, bahsettiginiz shimano ile arasinda yaklasik 300 gram fark var. Btwin bir ayakkabi icin epey agir.

4. meseduzu

meseduzu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    ben kullanıyorum bundan önce shimano kullanıyordum kapıdan aşırdılar sonra bunu aldım ve aralarında bence fark yok.

5. Caner Kaya

Caner Kaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Zaten su geçirmez kılıfla kullanmayı düşünüyorum bağcık dışında bir dezavantajı olduğunu düşünüyor musunuz?

6. Raşit S

Raşit S Bisikletkolik

Seviye:
    Caner, ne diyeyim bilmiyorum. Forumdan bir arkadaşımıza buradan S Works ayakkabı gönderdim, 200 gr civarı ağırlıkları olan, stiffness indexi 12 olan, fiyatı 800 TL civarı veya daha fazla
    Siz başlangıç olarak istediğinizi alın ama bilin ki yüksek performans ancak iyi ayakkabılarla mümkün.
    Yüzde bilmem kaç performans artışı için o paralar verilmez tarzı yorumlara itibar etmeyin lütfen. Paranız olduğu zaman en iyisini en sert tabanlısını alın.

Bu ayakkabıda tek cırt bantın kısa sürede gevşeyeceği açıktır, bu yüzden genelde kilitli tercih edilir. Ya da en az 3 cırt bantlı olsa daha iyi olabilirdi.

7. YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
    Caner abı ben ro64 aldım.Eğer alacağınız numaraniz Decathlonda stokta ise bence kaçırmayın. Stokta gozukmuyor ise de takıp edersenız bır kac gun içinde stoklara gırıyor. Merlinden almaya kalksanız 168 liraya gelıyor ve stokları da sınırlı. Pedal olarak ta SPDSL aldım.Dun 1 saate yakın test sürüşüm oldu.Rampalarda ve sprıntte bisiklete olan hakımıyetınız cok farklı .Giris seviyesı olarak bu ıkı urun alınabılır . Shimano PD-R550 SPD-SL Road Pedals | Merlin Cycles [​IMG][​IMG]

8. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bu ayakkabının yol bisikleti için olduğuna emin misiniz? R064 gibi SPD-SL uyumlu bir ayakkabıdan çok turcuların kullandığı SPD ayakkabılara benziyor...

O tek velcro bant, ayağı sarsın diye değil, bağcıklar aynakola dolanmasın diye anladığım kadarıyla. Bağcıkların temel dezavantajı sele üzerindeyken sıkılık ayarı yapmanın mümkün olmaması...

9. r.ezk

r.ezk Erdem YILMAZ

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    birkere bantlı modeller esneme yapıyor,
    benim fikrim ilk kural kilitli mekanizmaya sahip olması ondan sonra geliyor kalitesi sertliği vs
    şu modelin beyazını kullanıyorum

SCOTT MTB PRO SPD AYAKKABI

10. Caner Kaya

Caner Kaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Ayakkabıyı R064 alıcam karar verdim :) ama pedalda kafamı karıştırdın şimdi. R550 R540'tan çok mu farklıdır?

11. YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
    Caner abı r540 kullanmadım ama tabanı r550 nın daha ıyı .Bu da muhtemelen performansınızı etkıler.Bence pedal alırken ucuza kacmayıp kalıtelı alın.Uzun sure kullanın.Su anda bu ıkılıden(pedal ve ayakkabı ) memnunum.Performansı gayet ıyı :) Aradakı 28 lira farka deger gıbıme gelıyor.Tabıı kı de karar ve tercıh sıze aıt.

12. Caner Kaya

Caner Kaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Herkese teşekkürler, siparişimi verdim. Merlincycles da ayakkabıları bakarken Rexton gördüm. Altında da Shimano R540 pedalına birlikte bundle deal vardı. İkisi toplam kargo hariç 130 TL.

Burda o pedalın 110 liraya, o ayakkabının da 100 liraya satıldığını düşünürsek iyi oldu benim için. Artık gelince deneyip fikirlerimi yazarım.