Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

B'twin velo ville hoprider h500

Konu, 'B'twin' kısmında Ahmet Soytürk tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet Soytürk

Ahmet Soytürk Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Aslında bisiklet hakkında hiç bilgim yoktur biraz kim vurduya getirdim alırkenönce forumda konu açıcaktım ama sağlık olsun yorumlarınızı bekliyorum şehir içinde kullanıyorum 2 gün kullandım bana çok rahat geldi yokuşlarda zorlanmıyorum vesaire vesaire tek sorunum İstanbul içinde kullandığım için ara sıra kaldırımlara falan çıkmak zorunda kalıyorum bisikletin amortisörüün olmaması kaldırım inişlerinde ve çıkışlarında zarar veirmi kaldırımlarda ahım şahım değil zaten 1 karış bile değil.
    Son olarak sizce herhangi bir parçasını değiştirmeme gerek var mı? önerilerinizi bekliyorum teşekkürler şimdiden
    Teknik özellikler (copy paste)
    -Kadro ve maşa. 6061 alüminyum kadro
    -Vites sistemi 24 vites, Shimano vites değiştirici, Acera arka vites, Shimano ön vites, alüminyum krank kolu ve çelik zincir dişlisi.
    -Fren Shimano kollara entegre alüminyum fren kolları.Alüminyum V-brakes sistemi.
    -Gidon/Gidon boğazı Rahat, ergonomik elcikler.Yarı yükseltilmiş alüminyum gidon, ayarlanabilir alüminyum gidon boğazı. ( En iyi pozisyonu bulmak için ayarlanabilir gidon boğazı). Bisiklet pozisyonu en rahat kontrolü sağlamak amacıyla ideal bir şekilde tasarlanmıştır.
    -Sele / Sele borusu Royal sele
    -Tekerlekler 28" çift kat alüminyum jantlar. Galvanize çelik jant telleri.Shimano alüminyum göbek. Çift katmanlı sağlam alüminyum jantlar.
    -Aksesuar / ekipman Shimano göbeğe entegre dinamolu aydınlatma ; Ön kısımda halojen aydınlatma ; Durma anlarında 4 dakikaya kadar açık kalabilen arka LED aydınlatma. Göbekte bulunan dinamolu aydınlatma sessiz çalışır. Durur halde açık kalabilen arka far, bisikletçinin gece güvenliğini sağlar. Dayanıklı siyah çamurluklar, sıçramalara karşı etkin koruma sağlar.Trekking tipi port-bagaj 25 kg'a kadar yük taşıyabilir.

Matara ve sele koruyucuyu sonradan eklettirdim.

Elimde fotoğraf makinem olmadığı için telefonla çekmek zorunda kaldım kalitesiz olduğu için tek fotoğraf çektim geri kalan alıntıdır.

2. Uğur Recep AKGÜL

Uğur Recep AKGÜL Bisikletkolik

Seviye:
    Hayırlı olsun baslangıc için cok güzel bi bisiklet sende rahatsız olmamıssın zaten sorun yok demektir. Amortsorsuz bir catal sürşte konforsuz olabilri fakat daa harif oldugundan tercih edilebilir. Ayrıca kaldırımlardan inerken donanım olarak sıkıntı olmaz mümkün oldugu kadar yavas in sorun deiltir .

3. Ahmet Soytürk

Ahmet Soytürk Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Teşekkür ederim tavsiyeniz için

4. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Bence gayet güzel bir bisiklet. Güle güle kullanın. Matara ve sele koruyucuyu sonradan eklettirdim.Demişsiniz bence onun amacı sele koruma değil de toto koruması. Lakin uzun mesafelerde uyuşuyor da. Jelli olmasında kesinlikle fayda var (Yada kaliteli ve ergonomik bir sele). Kazasız belasız bol pedallı günler dilerim..

5. hardal

hardal Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    nereden, ne kadara aldınız?

6. Osman D.

Osman D. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Decathlon'da 899 TL'ye satılıyor.

7. intikam91

intikam91 Üye

Adı:
    Sercan A.
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bu Bisiklette ön bagaj takmak için gerekli delikler mevcutmu acaba ?

8. selçuk kırmacı

selçuk kırmacı Yeni Üye

Bisiklet:
    Dahon
    bu bisikletin tek dezavantajı ağırlığı.sitede 16 kg yazmışlar ama pek güven olmuyor o yazılanlar. Hiç ölçtünüz mü ağırlığını yada sizce hantal bir durum söz konusu mudur ? (gerçi 2000 euroluk kogalar bile 15.5-16 kg civarında ön arka bagaj dinamo dahil ağırlığı o açıdan bu bisiklete bişey demek pek düşmüyor. )

9. Serhan E.

Serhan E. Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Konuyu güncellemiş olacağım. Uzun süre geçmiş beğendiğiniz veya beğenmediğiniz yönlerini yazar mısınısız? Fiyat ve donanım olarak çok güzel bir bisiklet, tam tur için üretilmiş gibi geldi bana.

10. Muhittinayengin

Muhittinayengin Yeni Üye

Adı:
    Muhittin
    Bisiklet:
    b'Twin
    Bu bisikletten bendede var tek dezavantajı kasis ve çukur sevmemesi. Düz yolda güzel akıyor

Bir sorum olacak bu bisikletle 200 km gibi bir tura çıkılabilirmi. Sizböyle bir tura çıktınız mı?

11. Burcuu

Burcuu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Yakından inceleme fırsatım olmadı bu modeli ama çok güzel bir bisiklete benziyor. Yokuşlarda zorlanmıyorum demişsiniz bence gerek yok hiçbir bölümü değiştirmeye. Tura da çıkılır bence. Turcu Baba'yı örnek alın :harika:

Bu Hoprider serisinin bir alt modelinin (Hoprider 300) bayan kadrosu da var ama Türkiye'ye getirtmiyorlar :(

Hoprider 300 Women's City Hybrid Bike B'TWIN - All Bikes...

12. _murdoch_

_murdoch_ Aktif Üye

Adı:
    Nazmi San
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    getirdiler şu an satılıyor

13. Burcuu

Burcuu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @_murdoch_ Getirdiler de ben çoktan diğer modeli satın aldım, iş işten geçti yani :D

14. _murdoch_

_murdoch_ Aktif Üye

Adı:
    Nazmi San
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Yetişemedik demek hoprider 500 ü araştırırken gördüm bende sahibiyim artık hayırlı olsun

15. kormemundi

kormemundi Yeni Üye

Adı:
    Nazım
    Bisiklet:
    Mosso
    Konuyu hortlatmış olacağım, fakat bisikleti o dönemde alan arkadaşlar artık deneyimlerini iyice pekiştirmişlerdir. Zaten artık 500 serisi mağazalarda yok, ama ikinci el, temiz bir tane buldum. Merida'dan başlayan sevda, maddi olanaklardan ötürü buraya kadar geldi. Son tahlilde, bu bisiklet için ne diyorsunuz arkadaşlar? Özellikle ağırlığı tam olarak nedir? Zira internet sitesinde ağırlığı ile ilgili herhangi bir bilgi bulunmamakta. Kullanım amacım, 40-80km'lik turlar için olacak ve malum İstanbul'un yolları inişli çıkışlı. Her türlü bilgi paylaşımınızı ve tavsiyelerinizi memnuniyetle okuyacağım.

16. Burcuu

Burcuu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @kormemundi 500 serisini bugün gördüm Decathlon'da satılıyor.

17. mrtg

mrtg Üye

Adı:
    MERT
    Seviye:
    hoprider 500 almak istiyorum ben de 2. el buldum bitane amortisörsüz olması cok zorlar mı arkadaşlar ?

18. Burcuu

Burcuu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Dağ bayır dere tepe gezmeyecek, düz asfaltta binecekseniz hiç gerek yok amortisöre :)

mrtg bunu beğendi.
  19. mrtg

mrtg Üye

Adı:
    MERT
    Seviye:
    @Burcuu yazlığa götürmeyi düşünüyorum hergün denize git gel yaparken kullanıcam ama arada bi kamp yapmaya giderken toprak düz yollar da var cok zorlar mı beni :D

20. Burcuu

Burcuu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @mrtg Toprak da olsa yol düz demişsin, bence zorlamaz. Aşırı bozuk, çukur ve engebeli alanlarda işe yarıyor amortisör. 1 senedir yeni bisikletim amortisörlü ama 1 yıl öncesine kadar amortisörsüz model kullandım yıllarca. Öyle inanılmaz bir konfor farkı yaratmıyor yani amortisör. Tabii dediğim gibi dağ bisikleti parkurlarında filan kullanmayacaksan :)

mrtg bunu beğendi.