Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Btwin triban3 red kadrosu hakkinda

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Şevket Akça tarafından paylaşıldı.

1. Şevket Akça

Şevket Akça Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Merhabalar. YYaklaşık 3 yyıldır mtb kullanıcıyım . Ancak gonlumde hep bir cyclocross yattı. En yakın olarak mtb ye girdimcçünkü öğrenci olup bisiklete para vermek çok bbüyük ggüç ve sabır istiyor. Cyclocross bisikletler de maasallah...

Triban3 red ile biraz oynayarak tam bir ccyclocross olmasa da benim için hafif ve hızlı bir tur bisikleti ortaya çıkarabileceğim. Ancak aldığım (daha elime geçmedi) bisiklet 48 kadro. 19 inç kullandigim mtb de 40-50 km sonrasında (ki bazen çokdaha erken) boyun ve hafif bel aağrısıcçektim. 171 boyum ve 75-85 (bunu da epey önceolctum hhatrimda değil ) bacak boyum var. Olması gereken kadro boyu 52 sanirim ancak aradaki 4 cm i nasıl kurtarabilirim?

Bunların haricinde
    1- kadro takasına girmek (min 622*28 lastik destekleyebilecek)
    2- kadro ssatın almak (min 622*28 lastik...)
    3- bisikleti kız arkadaşıma vermek

Gibi alternatifim var.

Telefondan yazmak zor oldu. Hatalar gözardı edilirse sevinirim. Tavsiyeleri ve bilgilerinizi bekliyorum tteşekkürler

2. emir yakup bulut

emir yakup bulut Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    tribana 700*28 den daha geniş lastik takamazsınız ve ayrıca dekatlon 54 kadrodan küçük yol bisikletlerinde 650 teker ebadı kullanıyor, ben de sizin gibi cantilever frenli 700*35 lastik kullanabileceğim bir saykılkros kadro arıyorum fakat yok.

3. nuruasakir

nuruasakir Forum Bağımlısı

Adı:
    recep
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    aynı kadrodan ben 3 ay kullandım 167 boyum vardı ve bana kucuk gelıyordu sonra 650*23 lastıklerı pıyasada yok 3 yaprak ayna kolu randumansız donanımı clarısın altında her seye ragmen parasına gore ıyı bır bısıklet artıları ıse emsallerıne gore hafıf karbon maşası var şekli güzel en cok tipini severdim kırmızı kadrosu herkesın dikkatını ceker

4. Şevket Akça

Şevket Akça Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    @emir yakup bulut eski çelik bisikletlerde kullanmak mümkün. Bir pejo ile bu istediğini yapabilirsin. Ben toplayamamaktan cekindim daha doğrusu sabırsızlıktan. Bu 48 kadroda 622*30 bilgisi verildi bana decat. TTarafından aartık fantastik işler yapıp bisikleti kendime adapte etmeye cçalışacağım.

@nuruasakir ne gibi sıkıntılar Çektin peki küçük olunca ?

5. nuruasakir

Adı:
    recep
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bazıları kucuk kadro sever performans ıcın bazıları buyuk kadro
    ben buyuk kadro sevıyorum
    kırmızı trıbanda nedense hıc performans bulamadım benı yoruyordu akmıyordu hızı cabuk ölüyordu yolda gıderken arkadaslarıma yetışmekte guçluk cekıyordum aynakol 3.yapraga gecırene kadar canım cıkıyordu sonra lastikleri değişmek gerekiyordu 150 tl çifti bende bu sebeblerden dolayı elimden cıkardım uygun fiyata ustune ekledım t5 aldım aralarında çok fark var

artısı ise mukavemeti yuksekti virajlarda yuksek hızlarda tedirgin olmuyordum t5 te ise tedirgin oluyorum aha yatacak yattım yatıyorum vs vs
    bilmem faydalı olabıldım mı
    bana sorarsan sana 51 den aşagısı olmaz
    51 ile 54 beden arası almalısın

6. Şevket Akça

Şevket Akça Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    @nuruasakir ilk yol deneyimim olacak o yuzden fazla bir beklentim yok acikcasi. Küçük oolması sşahsen avantaje. Hızlanma eesnasında falan daha az enerji... Bu vitesggeçiştekronik bir şey. Triban sıkıntısı en ust yyaprağa ggeçmiyo . Aldığımkkişi altus ttakmış on aktariciya. Şimdide en alta iinmiyordedi . Beden olarak korkum var sadece. Yoksa SPD hazır. Mtbden çıkarıp ona takarim. Performans artar bir şekild . En kötü ihtimal dropbar ve hood tecrübesiyaparim deli deli sşeylervar kafamda bakalim :) mtb kkırması yol bisikleti paylasirsam burada sasirmayin

7. nuruasakir

Adı:
    recep
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @godonthebike hocam bende mtb den kırma duz gıdonlu yol bısıkletıne cevırdıgım 20 senelık bısıkletımdekı performansı aradım yol bısıkletıne gectıgımde örneklerımız aynı sayılabılır maalesef beklentımı karsılamadı takii spd pedala gecene kadar spd pedal varsa daha ıyı bunun yanında üst yapraga gecememesı bence attırıcıdan degıl ouncle aynakoldan çünkü t3 de sora ön attırıcı var, t5 de de sora ön attırıcı var ancak aynakol sora oldugu için geçişler süper
    ben sıkıntının aynakolun uyumsuzlugundan oldugunu dusunuyorum