Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Btwin Triban 3 vites sistemi değiştirme ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Sedat Altan tarafından paylaşıldı.

1. Sedat Altan

Sedat Altan Yeni Üye

Seviye:
    S.A arkadaşlar 22 yaşındayım foruma yeni katıldım. Ufak turlar için btwin triban 3 almayı düşünüyorum boyum 1.74 sizce 54 kadro mu 57 kadro mu almalıyım ? Ayrıca üzerindei miroshift vites sistemini değişmek istiyorum ön arka aktarıcı falan ne kadara mal olur hangi markadır ? Herkese teşekkür ederim şimdiden.

2. Eren Can Güldalı

Eren Can Güldalı Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    daha kullanmadan neden değiştirmek istiyorsun ben bayağı olumlu yorumlar okudum triban 3 ün vites sistemi için bende 820 yi sattıktan sonra ya triban 3 yada sedona 610 alacağım. boy olarak 54 uygun galiba varsa stokda adana decathlonda bana 63 uyar heralde :D

3. Sedat Altan

Sedat Altan Yeni Üye

Seviye:
    Herkes olumlu söylüyor ama ben daha önce salcanoda microshift vitesle sorun yaşamıştım ordan dilim yandı o markadan o yüzden içimde kuşkular var halen şuan 900 tl param var bugün aradım bütün kadro boyları vardı bilgin olsun bende 54 alacağım sanırım seninde boyun uzun 63 baya büyük çünki :)

4. T. Yıldırım

T. Yıldırım Cyclist

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    Microshift markasının her ürünü aynı olacak diye bir kaide yok. Kalite farkları mevcut. Triban üzerindeki sistem Shimano Tiagra karşılığı olarak duymuştum. Vites geçişleri on numara :in: 54 kadro size tam geliyor sanırım.

Sedat Altan bunu beğendi.
  5. Sedat Altan

Sedat Altan Yeni Üye

Seviye:
    Haklısınız teşekkür ederim tam netleştirdiğim zaman alacağım acaba 899 tl daha düşer mi ?? :)

6. Efe Yamac Yarbasi

Efe Yamac Yarbasi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    tiagra'dan oldukça aşağı seviyede bir vites sistemi kalite olarak ama bir sıkıntı yaratacağını zannetmem, benim hissettiğim düğmelere çok daha sert basmak gerekiyordu. geçişler de tatmin edecek kadar hızlıydı. tribanlara f/p ürünü desek yanlış olmaz herhalde.

T. Yıldırım bunu beğendi.
  7. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Her duyulana inanmamak lazım microshift setin Tiagra sisteme denk olması mümkün değil. Belki shimano'da claris sistemle yakın olabilir pek de kötü bir sistem sayılmaz alır almaz değiştirmeniz gerekmez.

Murat Cömez bunu beğendi.
  8. Sedat Altan

Sedat Altan Yeni Üye

Seviye:
    O halde ilk etapta değştirme işini erteleyelim zamanla durumuna göre bakılır o zaman

9. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Merhaba. Tam fiyatını bilmiyorum ancak 800 küsür TL fiyatı olan bir bisikleti satın alıp, daha üst düzey bir donanım tahminen 800/1000 TL civarındadır. 800 / 1000 TL bir donanım takacaksanız neden o bisikleti alıyorsunuz?

Reahax ve Onur YCL bunu beğendi.
  10. İsa Yavaş

İsa Yavaş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Ben vitesleri çok beyenmedim.Orta yani.Şu an alalı 10 gün oldu sol tarAftaki 2 ye geçmiyor.Ama tamirciye bir göstersem yapar herhalde.Yani microshift e 10 üzerinden 6 veririm.

Sedat Altan bunu beğendi.
  11. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Merhaba. Daha önce hangi modelleri kullanmıştınız. Beğendiğiniz bir model var mı?

Eren Can Güldalı bunu beğendi.
  12. İsa Yavaş

İsa Yavaş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Daha önceki bisikletlerim pek güzel bisikletler değildi.Yani daha önce doğru düzgün bisiklet yoktu bende:)Ama microshift benim bisiklette biraz sesli geçiyor(takır tukur)ama gene de pişman değilim

13. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Tamam. Bende onu söylemeye çalışıyorum. Daha önce microshift modelinden daha üst bir ürün kullanmadıysanız bu durumda yanlış bilgilendirme ya da yanlış yönlendirme yapıyorsunuz demektir. Ben Shimano Deore SLX donanım kullanıyorum. Daha önce XTR set kullanmıştım. XT-SLX-STX-LX-DX-Deore-Alivio modellerinin tümünü kullandım. O yüzden bir kıyaslama yapabilirim. Ama kullanmadığınız diğer ürünler belki elinizdekinden daha sorunlu çalışacak. (Ayarları olmadığı için!) Bu durumda microshift daha iyiymiş mi diyeceksiniz? Teşekkür ederim..

14. İsa Yavaş

İsa Yavaş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    :in: Diğer modellerle kıyaslamadım ki zaten ben.

15. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:

Diye yazmışsınız da ben ondan dolayı söyledim. Bir şeyi orta olarak değerlendirmek için altını ve üstünü kullanmış olmak gerektiğinden yola çıktım. Yanlış anlamışım o zaman.. :)

İsa Yavaş bunu beğendi.
  16. Sedat Altan

Sedat Altan Yeni Üye

Seviye:
    899 + 50 tlde kargo diyorlar hocam amacım üst düzey değil sadece sıkıntı çıkarmasın diye daha sağlam bir vites takımı takmak istedim

Teşekkür ederim kardeşim işte bu gibi sorunlar yaşamamak için ilk vitesi sordum.

İsa Yavaş bunu beğendi.
  17. Serkan Mıstınoğlu

Serkan Mıstınoğlu Road Runner

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    aynı bütçe ile 2. el bianchi /salcano / kron / sedona / whistle / carraro bisikletlere yönelmeni öneririm. sora/tiagra donanımlı modelleri ile giriş yapabilirsin yol bisikletine. bu 2 vites sistemi neredeyse hepimizin bildiği, kullandığı, yedek parça bulması çok kolay ve microshifte göre daha GÜVENİLİR sistemler.

Sedat Altan ve SerkanH bunu beğendi.
  18. Sedat Altan

Sedat Altan Yeni Üye

Seviye:
    Daha önce bir kaç arkadaş daha demişti yalnız ikinci el gönderme soru düzgün çıkacakmı çıkmayacak mı derken bulaşmak istememiştim. Bilgiler için teşekkürler ikinci el bölümünü bi yoklayalım

19. YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
    Berke su ana kadar kac farklı seti deneme ımkanın oldu.Clarıs sora tıagra 105 Ultegra Duraace ? Forumdakı Bakı Kayan ı bılıyorsan ona hangı sete esıt oldugunu sorup ogrenebılırsın.Bakı abının eskı antrenman bısıkletı Trıbandı ve bır cok setı denedıgını de bılıyorum.Emınım sana hangı sete esıt oldugunu soylecektır.Mumkun nasıl olmuyor acıklarsan cok sevınıcem :rolleyes:

20. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bugüne kadar Claris, Sora ve Ultegra denedim, şu anda bildiğin üzere Tiagra kullanıyorum ve 20-25 km Triban 3 test etmiş olarak ad Microshift setin nasıl bir şey olduğunu da biliyorum.
    Microshift sistemle Tiagra sistemin eşit olmasının mümkün olmadığını Microshift ve Tiagra sistemli iki bisikletin fiyatına bakarak çözebilirsin basit bir mantık.

Evet biraz kullanın 1 ay sonunda paramparça olmayacak bu parçalar sonuçta.
    İlerleyen zamanlarda yavaş yavaş yükseltme yapılabilir.

Sedat Altan, SerkanH ve YüzSürKoş bunu beğendi.