Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

btwin triban 3 ile uzun tur.

Konu, 'B'twin' kısmında hüseyin ozan tarafından paylaşıldı.

1. hüseyin ozan

hüseyin ozan Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhabalar. Okulların tatil olmasıyla birlikte istanbul kadıköyden izmir çeşmeye kadar tur düşünüyorum. bisiklet 63cm(57 kadro) triban 3 yol bisikleti. lastikleri 700x23 daha kalın lastik takabileceğimi zannetmiyorum. yaklaşık 185 boy 95kg yim. tur için alacağım malzemeler tahmini 30 kg olsa gidilir mi bu yol?

gezi mi deseymişim bilemedim şimdi.

2. Abdullah Çanakçı

Abdullah Çanakçı Yeni Üye

Seviye:
    Alicem, Uğur S., tekkir ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  3. onur güneş

onur güneş Forum Bağımlısı

Seviye:
    Triban 3 te sanirim bagaj delikleride var en rahat yapilacak bisikletlerden biri triban3 arkana bi canta atarsin birde masaya koyarsin gerce koyuluyor mu bilmiyorum masaya ama yaparsin rahat bir sekilde lastikler sıkıntılı olur bir tek

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. hüseyin ozan

hüseyin ozan Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    bandırma üzeri gitmeyi düşünüyorum yaklaşk 500 km yapıyor. saatte 20km hızla günde 10 saat sürsem sabah 4 ten 11 e 7 saat ve 16 dan 19 a 3 saat olacak şekilde. bir günde 200 km diye hesaplayıp 150 sini gitsem geze geze. 4 gün beklenen tahmini 6 günde gitmiş olurum diye düşünüyorum.

bagaj delikleri var o konuda sıkıntı olacağını zannetmiyorum. benimde tek korkum lastikler. yol lastiğiyile yüklü bir şekilde o kadar yol gidilir mi? jantlarda bir problem olmasında lastikler değiştirilir aslında.

ama bu adamın jantları ve lastikleri iyiye benziyor. bende önce biraz bisikleti yükselteyim sonra çıkayım diyorum şimdi. daha spd bile alamadım extra masrafa girersem çıkamam işin içinden. bir sonraki yıla kaldı gibi. veya baharda yaparım.

GayriMütenahi bunu beğendi.
  5. Birhan K.

Birhan K. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Selamlar,

Ben de Fit 5 yol bisikletimle benzer bir rota izleyerek uzun tura çıkacağım. Fakat ben Tekirdağ üzerinden gideceğim (yolu uzatmış olacağım haliyle).

Bizim bisikletlere daha kalın bir lastik takamıyoruz maalesef. Yeteri kadar genişlik yok. Ben yanıma yedek bir dış lastik ve üç-beş iç lastik alarak yola çıkıyorum. Dış lastik olası yırtılmalara karşı yanımda bulunsun diye düşündüm.

Bence çıkın yola, gidebildiğiniz yere kadar gidersiniz. Baktınız olmuyor, en yakın terminalden otobüse biner öyle devam edersiniz. Ben bu şekilde planladım kendi kafamda.

Onur İlker Gündoğdu bunu beğendi.
  6. Mustafae

Mustafae bekleyen seyyah

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Bence yükünüzü trailer ile taşıyın daha rahat edersiniz..

7. Uğur S.

Uğur S. Onursal Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    O kadroya 700x28'e kadar lastik takabilirsiniz. Daha yükseği kadroya değecektir.
    Ben şu an 700x25 ile kullanıyorum.

8. dogukan demirbek

dogukan demirbek Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hocam merhaba. Benim de triban 3'üm var. Bence çok da güzel yapılır. Bisikletlerimiz şahane. Ancak çok klasik olacak ama tekerlekler için yama ve de iç lastik aldın mı harika. İş olmasaydı katılmayı çok isterdim. Şimdiden iyi pedallamalar. Dikkatli ol.

hüseyin ozan bunu beğendi.
  9. adnan kahveci

adnan kahveci Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bende de triban 3 var ancak jantlar pek sağlam değil...2 haftalık olmasına rağmen 2 defa akort ettim..95+30 kg ağırlık ile yola çıkmak bence risk..sonuçta lastikler ince ,patlak koruması yok +jantlar kalitesiz..

ben bu hafta kırşehire pedallayacağım 1200 km ...triban 3 olmasına rağmen mtb ile çıkıyorum

10. Uğur S.

Uğur S. Onursal Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Aynı jant setini kullanan Fit 3 ile 1279 KM yapmışım. Ben de 2 kez akort ettirdim. Bu kalitesiz olduğu anlamına mı geliyor?
    Gerçekten bilmediğimden soruyorum. Çünkü 1200 KM yapan bir jantın akoru bırak da kaçsın arkadaş diyesim geliyor. Az buz değil yani.

11. adnan kahveci

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    benim akort 300 km de 2 defa bozuldu ..bu kalitesiz olduğu anlamına gelir

12. adnan kahveci

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bir kaç defa tekrar upload etmiş silinebilir

13. Uğur S.

Uğur S. Onursal Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Hım. Ben yanlış anlamışım o zaman. Ben de 1200 KM yaptınız ve 2 kez akort ayarı kaçtı diye böyle diyorsunuz zannetmiştim.

Gerçi şu durumda yine jantın kalitesiz değil de akoru yapan kişinin işini doğru yapmadığını düşünüyorum. Çünkü elimizde 1200 KM'de 2 kez akort edilen bir jant var. Bkz: Ben.
    Ha bi de şunu belirteyim, ben 120 KG ağırlığındayım. Sizin 95+30'da hemen hemen bana denk geliyor. Tezimi güçlendiriyorum :)

YüzSürKoş ve Soner Közen bunu beğendi.
  14. adnan kahveci

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    95+30 konuyu açan arkadaş için söyledim..ben 78 kg ile sürerken akortu bozuldu..mazgal ,kavis stabilite yola çok dikkat etmeme rağmen

15. Uğur S.

Uğur S. Onursal Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Tamam işte. Akortunuzu işinin ehli birine yaptırırsanız bisikleti de jantlar kalitesiz diye lekelememiş olursunuz. Elimde çok hor kullanılmış bir Triban 3 örneği daha var. Forum üyelerinden Sayın Yusuf Yılmazvural'ın bir mesajını alıntılayacağım.

16. dogukan demirbek

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben de konuya dahil olacagim.

Aldigim ilk aksam buyuk aralikli mazgala girdim. Ilk yol bisikletim olmasindan dolayi cok dikkatsiz ve acemi idim. Aldigimda 110 kiloydum. Ve cantam ve kalin montum da vardi. Hadi diyelim 115. On tekerlek bir sekilde gecti mazgali, ki buna hala inanamiyorum, arka tekerlek olmadi. Ve lastik araya girdi. Bir anda lastigim patladi. Tekerlegin araya girmesi ile olacak jant da yamulmustu. Ama oyle cok abartilacak bir yamuk degil. Ben yine degistirme geregi duydum orasi ayri. Ama benim izlenimim de kalitesiz olmadigi yonunde.

Ve tabii surulen yerlere gore degisiklik gosterir.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Uğur S. bunu beğendi.
  17. Uğur S.

Uğur S. Onursal Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Çift kat alüminyum janttan bahsediyoruz. Tek kat olsa kalitesiz kelimesini kabul edeceğim. Ama bu haliyle edemiyorum. Benim gibi enine boyuna bir adamı (188 cm 120 KG) bu kadar taşıyan janta ihanet edemem :)

dogukan demirbek bunu beğendi.
  18. adnan kahveci

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    sıfır jant, dikkat etmeme rağmen ilk antremandan sonra bozuldu (120 km)
    akort için kronda çalışan bir arkadaşıma götürdüm ardından Silivri turu yaptım(115km) akort bozuldu
    decathlona götürdüm akort için , akort yapmaktan bile acizler
    jant setini değiştirip weinmann set taktım..hertürlü bozuk yolda çatır çatır akort bozmadan akıyor

burada çift kat savunan arkadaşlar, jantların v şeklinde olmalı..v şeklindeyken her türlü çukur ve darbe jant tellerine aktarılırken ,btwin in jantları düz olduğu için sağ veya sol yanalda(darbe hangi noktaya yakınsa o noktadaki yanala darbeyi ilettiği için janta hasar veriyor..v şeklindeki jantlarda ise jantın yamulması vb durumla karşılaşmadım

http://www.weinmanntek.com/Products/RACE/FLYER.htm jant yapısını inceleyebilirsiniz

GayriMütenahi ve dogukan demirbek bunu beğendi.
  19. Uğur S.

Uğur S. Onursal Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Ya siz çok şanssızsınız ya da biz (3 örnek vermiştim yanılmıyorsam) çok şanslıyız.
    Bilemedim şimdi.

20. dogukan demirbek

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yine de degistirmeyi dusundugum icin bu bilgiyi aktardiginiz icin tesekkurler. Bir sikintisini gorur gormez soylediginiz set ile degistirecegim. Ama bu kotu oldugundan degil ya da olacagindan, sadece hic kotu olmasini istemedigimden :) cok felsefik oldu, hoscakalin.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi