Btwin til 7k

bıradır

Üye
Tepki
2
İsim
bora gözeger
Uzun zamandır araştırdığım katlanır bisikletler arasından seçtiğim btwin tilt 7k yarın geliyor. Seçme sebebimdeki en büyük etken dizaynı ve ömür boyu garanti vermeleri. Almadan önce kafamda tek soru işareti bırakan yönü vites sayısının az olmasından dolayı yokuşlarda zorlanmak oldu. Bu soru işaretinide yıllardır bisiklet ve motor kullanan ve btwin katlanır bisiklet sahibi olan yakın bir arkadaşım kaldırdı. "Antalya'yı bilenler beni daha iyi anlar" arkadaşım bu bisikletle kaleiçini gezmiş. Bende tecrübelerimi zamanla burada paylaşırım inşallah yanlış yapmamışımdır.
Btwin Almayı düşünen arkadaşlara bilgi. İncelemem sırasında decatlhon'un sitesinde iki model arasında kaldım 7k ve 720k ama aralarında 200tl. gibi bir fiyat farkı vardı ancak özellikleri arasında hiç fark yoktu. Teknik yardım için müşteri hizmetlerini aradım onlarda cevap veremedi ve telefonumu alıp 2-3 saat sonra dönüş yaptılar. Tek fark 720k'nın sezon ürünü olmasıymış. yani fazladan 200 tl vermeye hiç gerek yok.

• Beğen
Tepkiler: Ahmet A. Atalay
Scudo

cashsta

Üye
Tepki
82
İsim
Mustafa Kemal KILIÇOĞLU
Bisiklet
b'Twin
1 aydan kısa süredir Tilt 700 kullanıcısıyım. Kesinlikle alınır diyorum.

bıradır

Üye
Tepki
2
İsim
bora gözeger
Dün bisikletim geldi. Çok fazla binme şansım olmadı işten eve gidip geldim sadece.
Kutudan çıkardığım andan itibaren yanlış yapmadığımı anladım. Katlama mekanizması harika ama tanıtım videolarında olduğu kadar yumuşak değil. Sanırım zamanla alışır. 20" olduğu için ufak tefek bir bisiklet diye düşünmeyin açılınca kocaman bisiklet oluyor. Zincir yerine kullanılan kayış mekanizması harika. Evle iş arasında 200-300mt. kadar yokuşu ilk gün kondisyonu ile zorlanmadan çıktım.
Almayı düşünenlere hiç düşünmeyin derim kullanımı okadar pratik ve keyifliki vücudun bir parçası gibi hissediyor insan.
Zamanla tecrübelerimi paylaşırım.

• Beğen
Tepkiler: Yusufclp

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
merhaba btwin tilt modelleri yakın bir zamanda 800 tl fiyatına satılıyordu halen devam ediyor mu bu kampanya

kubilay.m

Üye
Tepki
15
Bisiklet
Dahon
bfold 500 ile bfold 7 arasındaki fark nedir acaba?
tilt 7 denedim ama vites yetersiz geldi bana. vitesli olması açısından yukarıdakiler birini tercih edeceğim.
tavsiyeleriniz nelerdir?

bıradır

Üye
Tepki
2
İsim
bora gözeger
Fold serisi hakkında hiç bilgim yok. Ama bisikleti almadan önce tilt7 ve 720 arasındaki farkı sormak için decathlon'u Aradım hemen cevap veremediler ama 1-2 saat içinde derslerini çalışmış bir şekilde dönüş Yaptılar. Tavsiye ederim.
Vites konusundaysa aynı görüşte değilim. Fold bildiğim kadarıyla 7 vitesli, tilt 2. Düz yolda sıkıntı olmaz. Yokuşa gelince ikisiylede uzun soluklu yokuş çıkamazsınız. Diğer türlü 7 vitesli katlanır bisiklet ile çıkılabilen her Yokuşu tilt ile çok rahat çıkabilirsiniz.
Ben antalya/kaş'ta oturuyorum. 10 gündür hergün işten eve gidip geliyorum. 400-500 mt.lik bir Yokuşu zorlanmadan çıkıyorum ve benim gibi çok Sportmen olmayan birinin kondisyonu ile.

Burcuu

Forum Bağımlısı
Tepki
689
Bisiklet
b'Twin
Bisikletinizden memnun olmanız çok önemli ve güzel, güle güle kullanın, keyifli pedallamalar :)

@Yasar kahraman yeni sezonda bence bu fiyata göremeyiz Tiltleri.