Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Btwin Rockrider 6.3

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Samet Vuslateri tarafından paylaşıldı.

1. Samet Vuslateri

Samet Vuslateri Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Herkese merhaba.
    Aranıza yeni katıldım.Decathlon mağazasında gördüğüm bu bisikleti almak istiyorum.Fiyati 1100 TL.Ama kafama takılan bazı soruları sizin aydinlatabileceginizi düşündüm.Donanima göre fiyatına değer bir bisiklet mi ?

Shımano Acera Vites-Fren kolları
    S.I.X. marka 120 mm masadan kilitli amortisör
    120 mm yaylı arka amortisör
    Acera arka attırıcı
    Tourney SIS index ön attırıcı
    Hayes MX5 Mekanik Disk Fren
    Sram Esp 5.0 kaset(9lu)
    27 vites
    Suntuor XCT pedal

Tourney serisi pek begenilmiyor genelde.Magazada biraz surdum mekanik frene göre frenler kötü sayılmaz.Sizlerin değerli fikirleri benim için önemlidir .Ayrıca arka Ruble 9lu sistem ama Acera kullanılmış.Acera 7-8 li sistemler icin diye biliyorum.Tourney serisi de 7-8 li sistemler icin diye biliyorum.Yanlis olabilir ama emin değilim.ilerde sorun çıkarır mı ? Aydınlatırsanız sevinirim.
    Herkese Teşekkürler.

2. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    almaman için bibuçuk nedenim var.
    1. neden ortadan amartüsörlü olması
    buçuk nedenide md fren olması.
    niye buçuk neden diyorum. çünkü V fren md frenden daha iyi. hem bakımı tamiri hemde harcadığı gücü. ilerde diski yamulttuğuda cabası.

ortadan amartüsörlü bisikletler hem ağır olur hemde yokuşlarda çok yorar. zaten iniş bisikleti olarak kullanılıyor genelde.
    yokuşu çıkarken zahmet
    yokuşu inerken rahmet

bence tekrar bi düşün ve bisiklet modellerini bidaha gözden geçir.
    ama illaki ortadanda amartüsörü olsun diyosan 7 binliradan yüksek fiyatı olan ortadan amartüsörlü bisikletlere bakmanı tavsiye ederim. yada hiç bulaşma.

3. Samet Vuslateri

Samet Vuslateri Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Alternatif olarak kron xc500 haricinde önerebileceğiniz bir bisiklet var mıdır peki 1000tl max. bütçe ?

4. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    2. el düşünürsen daha güzel bisiklet bulursun

5. Murat T.

Murat T. Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Arkadaşım benim bütçem de senin gibi. Belki Kron xc 750 hd modelini pazarlıkla 1000 e kadar felan çekebilirsem almayı planlıyorum. Onun dışında olmazsa Salcano Astro 26" HD modeli var gözüme kestirdiğim. Ancak nedensiz biçimde salcanoya güvenemiyorum. Diğer bir modelimiz carraro crp 620. Bu model çok hoşuma gitti ancak bizim burada satan yok. Sizin şehrinizde satan varsa bakabilirsin. Bir de sedona 720'ler var. Saydıklarımın hepsi Hd model. Bir bak istersen. Ben pazarlık olayında takıldım. Acaba 1300-1400 Tl'lik bisikletleri(ör:salcano insomnia, kron xc 750), nakit ödemeyle 1000 tl ye çekebilir miyim diye düşünmekteyim.

6. Samet Vuslateri

Samet Vuslateri Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Valla pazarlık olayını gidip bayiyle görüşmek lazım.Bazıları tok satıcı oluyor.Ama havalar soğuyunca fiyatlar daha da düşer dediğiniz gibi daha fazla indirimli alınabilir.