Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

btwin rockrider 5.2-mosso wildfire d turney bisiklet seçimi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında emre yesil tarafından paylaşıldı.

1. emre yesil

emre yesil Yeni Üye

Seviye:
    merhaba arkadaşlar, rockrider 5.2 veya wildfire d turney bisikletlerden birini almayı düşünüyorum. 5.2 nin tasarımı ve kalitesi hoşuma gitti, kaynak işçiliği çok güzel. pedallarıda çok güzel. diğer özellikleride iyi gibi görünüyor. tavsiye edermisiniz veya alternatif olarak başka dağ bisikleti önerilerinide değerlendirebilirim. bütçeyi 750 tl ye kadar çıkarabilirm. aslında carraro crs 600 veya salcano 270 sv almak istiyordum ama boyum 1.72, 16 inç kadro ölçüsünde bulamadım.
    http://www.mossobisiklet.com/urun-detaylari.asp?id=37
    http://www.decathlon.com.tr/Rockrider-52-Spor-Dag-Bisikleti-M,PR-13453.html

2. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    http://www.ebicycles.com/bicycle-tools/frame-sizer/mountain-bike
    buraya göre 1.72 boyla 78cm iç bacak boyunuz varsa 17.5(17-18 aralığı) size uygun görünüyor.
    bacak boyunuz boyunuza oranla kısa kalmıyorsa ya da uzunsa size uygun bir ölçü olabilir 18 inch, bu sefer büyük almayayım diye gidip küçük almayın.

emre yesil bunu beğendi.
  3. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Rockerider mossodan iyidir...

4. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    emre yesil bunu beğendi.
  5. emre yesil

emre yesil Yeni Üye

Seviye:
    bu bilgi iyi oldu, bacak boyum 79-80 cm gibi ama 18 inç büyük gelir diye korkuyorum. eğer 18 inç uygunsa düşünmeden 270 sv alırım zaten

Mert C. bunu beğendi.
  6. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    o kaynağa göre 78'den sonra uygun, 80'de önerilen ilk tercih 18 inch...
    ikinci bir kaynak:
    http://www.mtbtr.com/kadroboyu/hesapla.asp?apis=80&BikeType=hardtail&submit=Hesapla
    80cm iç bacak boyu: 18,08 (inch)

16 inch küçük gelirse sele borusunu yüksek kullanmaktan dolayı kadroyu bile çatlatabilirsiniz.

emre yesil bunu beğendi.
  7. emre yesil

emre yesil Yeni Üye

Seviye:
    270 sv yi aldım teşekkürler yardımın için :)

bu arada 270 sv yi tarttın mı hiç kaç kilodur acaba?

Çağlayan ve Mert C. bunu beğendi.
  8. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=127757&p=1589030&viewfull=1#post1589030

asarak tartamadığımdan ufak bir miktar hata payı var tabiki, sabit tutmak zor tartı üzerinde.
    ama şimdiye kadar bisikletine 13-15,5 kg diyenlerinkiyle karşılaştırdığımda daha hafif kalıyor nasıl oluyorsa :D herkes olduğundan hafif tartıyor gibi...
    önümüzdeki hafta kancalı dijital el terazisi arayacağım kullanmak için, bulursam tam sonucunu da yazarım foruma.

9. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    Hadi hayırlı olsun,kazasız belasız..

emre yesil bunu beğendi.
  10. emre yesil

emre yesil Yeni Üye

Seviye:
    ağırlık gayet iyiymiş, ben decathlonda medium boy rockrider 5.2 yi 14.5 kg tarttım oradaki elektronik bir deneme terazisi ile (önce kendim çıktım sonra bisikletle çıktım) katalog verisi 13.8 kg dı xs boyda. 1000 tl ye kadar olan çoğu bisikletin katalog verisi 14 üstündeki gerçek ağırlıkları dahada fazladır.

teşekkür ederim sağolun

Çağlayan bunu beğendi.
  11. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    o şekilde kendimle birlikte tartarak 13.7kg tarttım, son tarttığımda zor zar kargo şubesindeki büyük tartıda dengede bırakabildim, tutmadan tarttım 13.8 gösterdi.
    en garantisi asma tartıda tartmak olacak gibi geliyor bana. farı söküp tartacağım bulursam.

sadece park ayağı 250 gr civarıydı, üzerinde gelen zil ve pedal reflektörleri de toplamda yaklaşık 50gr.

12. emre yesil

emre yesil Yeni Üye

Seviye:
    doğrudur benim tarttığımda pedalların biri ve park ayağı yoktu, reflektör filanda yoktu tamamen boş bisikletti yani :)

13. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    pedalların kenarlarındaki küçük reflektörlerden bahsediyorum :D genelde çıkarılmış olmazlar, ön/arka reflektörleri kurulumda almadım bile :D bisikletçide bıraktım.

benim bisiklet 13'ün altına düşecek ya da 13'ün çok az üstünde kalacak eğer son tarttığım ağırlık doğruysa.
    hem ince ve hafif lastiklere geçiyorum hem de yazın günler uzadığında geç saatlere kalmayacağımdan farı sökerim.

14. emre yesil

emre yesil Yeni Üye

Seviye:
    rockrider 5.2 nin pedalında reflektör yoktu zaten, çok güzel ayağa geçmeli bir pedalı var. sırf pedalı için alınabilir o bisiklet :) bende aldım önlü arkalı pilli farları bisikleti alırken, bisikleti sepete eklediğimde sağ tarafta çıkan önerilerden ne varsa aldım neredeyse :) kask, farlar, araba taşıyıcısı :D hepside uygun fiyatlıydı

15. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    baktım pedalına şimdi, kayışlı pedallar pek güvenli değil diye yorumlar görmüştüm. acil durumlarda çıkarmak zor olabiliyormuş(kondisyon bisikletinde denemiştim, kayışlar sıkıyken kolay çıkmıyor)
    performansa katkı sağlar ama spd varken kullanılması pek de mantıklı değil o modellerin sanki...

kask konusunda da çok tartışma var, en son burada konuşuldu: http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=128267
    bazıları ucuz/pahalı kask arasında fark yoktur diyor, bazıları(ve ben) pahalı da olsa kaliteli kask almanın önemli olduğunu söylüyor.
    genelde çoğu ön far da pek aydınlatmıyor, yetersiz kalıyor bu arada. ben el feneri monte ettim far olarak.

16. emre yesil

emre yesil Yeni Üye

Seviye:
    http://www.hepsiburada.com/liste/ac...isiklet%5cu0020kask%5cu0131&fh_refview=search
    aldığım kask bu. Kaliteli kask mutlaka daha iyidir tabi ama buda hiç yoktan iyidir. öndeki farın aydınlatmasını çok beklemiyorum zaten, araçlar ve yayalar tarafından farkedileyim diye aldım. zaten geçeceğim güzergahlarda genellikle şehir aydınlatması var, araziyede gece girmem heralde :) ayağa geçirmeli pedalı hiç kullanmadım ama doğrudur bisikletten atlayıp uzaklaşamazsın herhangi bir durumda.

Mert C. bunu beğendi.